Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара V6 '97г. проблем с мотора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара V6 '97г. проблем с мотора

    Здравейте колеги,
    Нов съм тука и до сега с интерес съм прочел повечето теми из форума НО за жалост и на мене ми се наложи да питам за нещо странно което ми се случи из оня ден ...
    Та първо да почна малко поооо от далече ..
    Имам Сузуки Витара V6/136к Автоматик от юли месец насам закупена на старо от БГ.Супер стегната и без никаква забележка!!!!Вече имам изминати вероятно 3-4000км със нея без никакъв проблем.Преди няколко месеца и сложих газов-инжекцион за да може да се кара по-нормално с тея цени ...но както и да е ... От както съм я вземал всичко си е нормално .. няма течове,тракания няма проблем с палене .. абе няма никакъв проблем с нищо!!!! Преди няколко дена се наложи да изляза извън града (от Варна съм)на 150-ина км. при темеператъра -7 -8 градуса да е било и съм си карал съвсем нормално със 100-ина км/ч без да я стряскам или да я зоря.Спрях за малко изгасих я и .... като запалих ..около мен сив/син пушек миришещ на маслко/гума/бакелит не знам и аз на какво точно.Нищо по-таблото не е светвало . не е загрявала ..все едно не е било.След като тръгнах всичко се оправи ...уж спря да пуши.. след това като запаля пак така .. и на следващия ден пак и пак ... и ми прави впечатление че и като карам, зад мен на огледалато оставя облак .. от време на време не пуши и грам .. като помириша ауспуха, пушека си мирише както преди на кисело такова .. катализатор ...след това пак дими ...Преди да ми се случи това не е миришело НИКОГА на масло и не е пропушвала и за миг!Какво може да се прецака толкова изведнъж???Някакъв дефект ли имат тея мотори??? Един ми разправя вложки ..ама те така изведнъж ли почват да пушат яко?Друг ми разправя отдушници на картера .. не е от тях .. проверих .. като извадя щеката нито пуши от там нито нищо..като отвия капачката за маслкото не пуши не духа ...уж си е ОК. Друг ми разправя температурни датчици ... утре съм на "Доктор Мотор" във Варна да ги тестват щото те вероятно могат да ми кажат от тях ли е ...
    Друго не знам какво остава преди да се отвори мотора .. някакви идеи?На някой нещо да му идва на ум къде да погледна или да я закарам .. някой да му се е случвало нещо подобно и евентуално решение??
    Питам тука защото и друг път съм го играл това хоро ... имах едно БМВ 6-так преди време със спукана глава (което се оказа в последствие) и така от майстор на друг и на трети .. и като чуят БМВ ииии цените стават със нули ..а на края ми излезе към 600лв. смяната на глава+масло+гарнитури+вложки+труд+масло ......и към 1000лв преди това по-разни други майстори ....

    Та да си дойда на въпросите че доста се отплеснах:
    Чувам на много места където питам че е маслени сегменти и че едва ли не е "детска болест" на тоя мотор. Дали?Може ли да я отворим да ги сменим+другите сегменти на буталата+вложките и пак да кади после като комин?
    Някой има ли представа от какво може да е .. какво да проверя или къде във Варна или околността да я закарам за да ми кажат какво може да е .. защото и тая е 6-цилиндрова и от сега взех да чувам "Охооооо .. ама то 6 ... не е за всеки...500лв отварянето...иди при оня ..." <== Не благодаря!
    Някой решил ли си е подобен на моя проблем и как и къде и колко?
    Приемам всякакви критики и предложения както тука така и на ЛС
    skype: lykas_bg
    GSM: 0899932865
    Благодаря предварително на всички!!! Весели празници!

    П.С. Писах същата тема и във сузуки форума но се надявам че тука има повече народ и може да излезе нещо по-съществено ....

  • #2
    От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

    Общо взето това по-долу са отговорите на въпросите които вероятно ще ми зададете ....
    За жалост ... пуши и при студен и при загрял мотор както на газ така и на бензин ...
    Работи си перфектно без грам да прекъсва или тресе както на газ така и на бензин ... ..
    Сякаш малко по-трудно пали .. но може да е от студа
    Газовото ми е монтирано пред 2 месеца мисля и съм минал сигурно над 1500км на газ .. но не е от него мисля.
    Газовата уредба е чисто нова (Romano, Italy)...
    Мисля че бута малко маслото .. казвам малко защото ... това се случи на 22.12 а сега е 27.12 ... а съм минал към 300-400км общо и нямам наблюдения от тогава до сега дали е изгорила нещо .. но мисля че малко ми е намаляло нивото но не знам от тази случка насам ли е или от преди това .. не всеки ден си гледам нивото на маслото .. от както това се случи го наблюдавам непрекъснато.
    Пуши и на високи обороти и след като си е загряла .. понякога повече понякога по малко ...азз от тогава вземах да не гледам пътя ами само на огледалото )))
    След като я вземах Витарката смених масла, филтри .. квото трябва там при закупуването на нов-стар автомобил и нивото си е било до последно както трябва .. до средата на щеката.
    Иначе като я вземах ауспуха беше "керемиден цвят" .. но това много зависи в последствие какъв цвят ще е ..и кога ще се гледа Утре ще го видя ..
    Гледам из нет-а насам/натам ... тоя моя проблем ще се окаже "детска болест" на тоя мотор 2.0куб 136к. и то това е масово "маслени сегменти"
    при всеки подобен случай .. а и от там логично е всичко така да е навързано както при мене .. за толкова късо време толкова много да пуши и вероятно и да бута маслото ..

    Това е Витарката ми и те така си пуши ...

    Коментар


    • #3
      От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

      Здравей, за много години, живи и здрави, железата се правятТа на твоят проблем, пробвай да махнеш катализатора и провери ламбда-сондата какви показания вади, но смятам че е вероятно да е първото. Успех

      Коментар


      • #4
        От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

        Такъв дим може да е и вследствие на издухана гарнитура на главата. Влиза антифриз в цилиндрите, и пуши яко.
        Но казваш, че мирише на масло...
        Долей масло до максимум на щеката, покарай още малко километри така, и гледай дали ще харчи маслото.
        Ако не-моето предположение може и да е вярно. Ако намалява-най-вероятно сегменти. От гумички неми се вярва да пуши толкова.

        Когато Иван Попов изтрезнее от бирата може да се включи в темата, и да каже някоя сериозна приказка. Той е специалиста по витарите на когото вярвам 100%.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

          Е Коле , тя бирата бързо ветрее , не е като ракията . Как да му дам съвет , като не мога да съм напълно сигурен . Такова пушене и то от веднъж , без да е прегрявана и без да е зорена ...... От сегменти , гумички и гарнитури от веднъж без зор - трудна работа. Все пак е японски мотор ! Най-добре да се види какво губи - антифриз , спирачна течност или масло. Тогава вече ще е по-лесно. Пробвай да изолираш изпарителя от водната магистрала и я покарай на бензин. След това изолирай и сервото на спирачките и затапи колектора да не дърпа въздух. Покарай я така , но внимателно щото педала ще ти е много твърд. Наблюдавай всички течности и пак сподели. С отваряне на мотора не бързай , че наистина си е голям филм.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #6
            От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

            Ако е сигурно,че не е заминала гарнитурата....пък и пушека не мяза на антифризен само,а направо си е на масло!
            ...Има варианта,да е счупен сегмент,впредвид гъстия дим,но това са само залагания на сляпо!...Нека си дойде колегата от майсторите,да каже,какво са му казали!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

              При монтажа на ГИ сложиха ли ти тъй наречения омаслител.Да не пуска повече масло от необходимото.(Това масло пуши бяло и мирише на лукчета)
              Последно редактирано от Iceman; 02-01-12, 19:04.
              Subaru Forester 2.0t EJ205
              Автосервиз FLEXAUTO

              Коментар


              • #8
                От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                Колега при мен проблема се реши с смяна на гумичките на клапаните и изолирането на клапанчето за картерните газове (после го смених с ново)

                Коментар


                • #9
                  От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                  Здравейте,
                  Пожелавам ви успешна и безаварийна 2012. Радвам се че един след друг се съвземате след празниците и започвате, леко по-леко да идвате на мене си и да пишете по темата Активизирате се
                  Относно вашите отговори ..
                  До колегата
                  trent
                  Утре ще гледам да ида да махна катализатора да видим ...

                  Кольо
                  Ще долея масло както и казваш и ще покарам да видим .. но определено си харчи само масло и мирише на масло! Антифриза не е мръднал ...
                  Бтв и поред други дето я гледаха е маслени сегменти ...

                  ivan popov
                  Ще видя някой майстор да изолира както казваш изпарителя и сервото по-отделно
                  Може ли да ми поясниш малко по-подробно какво ще рече: "С отваряне на мотора не бързай , че наистина си е голям филм" ?
                  Защото на който кажа че става дума за 6-там на Витара и всеки се плаши .. все едно става дума за извънземна технология )

                  CrAzY_eMo
                  Само докато видяха как дими и ми казаха че не е от температурен датчик и не е по-електрониката ... да не се бутам да давам $ за диагностика на електрониката ...Вдигат рамене общо взето и предполагат ... но то и аз предполагам ...

                  Iceman
                  Газаджията каза че тоя мотор няма нужда от такова мазане .. питах .. имали само Хонда ХРВ .. Тойота Авенсис някой си модел .. и още не знам к'ва ...

                  boby2
                  Като моя мотор ли е и твоя 2000/136к? За тоя мотор разбрах че може "и от горе да се сменят вложки без да се свалят главите" ?
                  От друга страна .. всеки отрича изведнъж толкова много да пуши от вложки ??

                  То ако отваряме мотора .. ще ги сменя и тях ама .. не ми се бърза да не стане да я затворим да дам една шапка $ и пак да си пуши ...
                  Това най-много ме спира !!!
                  Благодаря на всички .. някой ако се сети нещо ..чеквам често често темата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                    Скоро имах такъв проблем с такава витара,в капаците на клапаните има едни ламарини които са с дупчици и тези дупчици се бяха запушили и маслото което отидеше над ламарината не може да се оттече и мотора го засмукваше през маркуча за картерните газове
                    Seat Alhambra TDI
                    Kawasaki KVF650
                    Honda CRF250X
                    Suzuki Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                      PIJO78
                      Здрасти,
                      Има ли решение на това без да се отваря мотора?Ако има сподели моля
                      Благодаря

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                        Мотора не се отваря,сваля се всмукателния колектор,след това капаците на клапаните
                        Seat Alhambra TDI
                        Kawasaki KVF650
                        Honda CRF250X
                        Suzuki Vitara

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                          Много ти благодаря за идеята.Има логика!!Вероятно от това ще се окаже при мене защото, днеска вънка е +15 градуса и изобщо не пропушва и грам а не е палена от вчера .... Ако беше каквото и да е друго би трябвало пак да дими си мисля ...
                          Между другото днеска си махнах и катализатора ... но със и без него днеска не пуши...
                          Освен да не я карам зимата ми подмятат тука приятели до мене
                          Има ли някаква промяна ще пиша пак ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                            Първоначално публикуван от Павел Павлов Преглед на мнение
                            Много ти благодаря за идеята.Има логика!!Вероятно от това ще се окаже при мене защото, днеска вънка е +15 градуса и изобщо не пропушва и грам а не е палена от вчера .... Ако беше каквото и да е друго би трябвало пак да дими си мисля ...
                            Между другото днеска си махнах и катализатора ... но със и без него днеска не пуши...
                            Освен да не я карам зимата ми подмятат тука приятели до мене
                            Има ли някаква промяна ще пиша пак ...
                            С какво масло я караш ? Сипи и пълна синтетика 5/30.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #15
                              От: Витара V6 '97г. проблем с мотора

                              Колега "Освен да не я карам зимата" ..... звучи малко ..... смешно най-малкото с извинение, за какво то е джип, ако не можеш да го караш точно зимата ?!?
                              При мен имаше ..... може да се каже подобен проблем, а именно :
                              когато си купих витарата, разбрах в последствие, че е седяла около година, година и нещо преди да я купя тук в Бг без да се кара и пали... от което сутрин като запаля пушеше страшно много, сив пушек с мирис на масло, отделно че ми гореше по около 100-200 грама за 100 км
                              След като и направих няколко разходки по 300 км -Плевен-София-Плевен .... взе че се оправи
                              И аз мислех да отварям мотор, но както каза, всеки казва "о той тоя шестак, много зор, много скъпо" и т.н. и докато се чудя какво да я правя, проблема изчезна. След консултации с няколко майстора, ми обясника, че от седенето са и били запекли маслените сегменти и не са работели както трябва, след карането ( около 1000 км) са се оправили сами
                              така го написах, че и аз не мога да го разбера дано да съм ти бил полезен, или поне да съм те поуспокоил, моята вече 2 год я карам и нямам пробелми

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X