Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перкинс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перкинс

    Сдобих се с един мотокар CLARK с двигател на Перкинс 4ри цилиндров ''чист'' дизел,проблемът е че няма стартер,динамо и водна помпа,засега ме интересува само стартера защото не съм го чувал как работи,но не мога да намеря подходящия,от доста подобни двигатели свалях и пробвах,но не стават,муцуните и захващането са същите,но тези които намирах са разположени в долният ляв ъгъл на маховика и бобината им сочи на страни,а този който ми трябва е в горният ляв ъгъл и при поставянето на тези стартери те се завъртат и бобината отива в горния край и подпира в всмукателния колектор.Не знам модела на двигателя и точно това ме интересува,защото където и да звънях ми казаха да им дам модела и ще ми намерят стартер.На двигателя имаше номер JG70100U588591L но и с него не постигнах никакви резултати като търсих в интернет.Някой ако има идея моля да помогне,мога да снимам двигателя за да добиете по точна представа,но в момента нямам налични снимки.

    ПП.Като имам предвид "в долният ляв ъгъл на маховика" то ще рече от лявата страна на самия мотокар,че двигателите им нали са обърнати на зад.


    Весело посрещане на Новата Година!!!
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Перкинс

    Колега,питай за това Драгича или другите от групата от Бела Слатина,те ще помогнат! Поздрави и весело посрещане на 2012г!!!

    Коментар


    • #3
      От: Перкинс

      навярно иде реч за модел perkins "4.203.2"

      http://www.maxiforce.com/p_k_catalog...203.2_026.aspx
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        От: Перкинс

        Двигателя много ми прилича на този:http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...hDG4tTiqap.JPG
        ,ако имам време ще отида днес да го погледна,че не е при мен и ще кажа със сигурност дали е такъв,а модела на самия мотокар е CLARK C500Y55
        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
        0883 39 72 04

        Коментар


        • #5
          От: Перкинс

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:perkins_starters_1.jpg
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5332759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:perkins_starters_3.jpg
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:5332760Продават се (редукторни)стартери за Перкинс те са по малки от другите.Защо не пробваш с тях претполагам че ще се хвани без проблем.
          "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

          Коментар


          • #6
            От: Перкинс

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            навярно иде реч за модел perkins "4.203.2"

            http://www.maxiforce.com/p_k_catalog...203.2_026.aspx
            Потвърждавам- според номера на двигателя излиза същият модел: Perkins 4.203.2
            Произведен е в Англия през 1984 г. Това е модел с директно впръскване на горивото.
            Закачам един файл с техн. данни на няколко серии двигатели на Perkins.
            Весело посрещане на Нова година.
            Прикачени файлове
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              От: Перкинс

              Благодаря за отговорите,като има някакво развитие ще пиша.

              Весели Празници и наздраве
              Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
              0883 39 72 04

              Коментар


              • #8
                От: Перкинс

                Здравейте! Темата е доста стара, но бих желал да попитам намери ли се решението? Имам подобен проблем. Мотокара е кларк , двигателя е някакъв перкинс. Оригиналния стартер е с 10 зъба и се намира от ляво на мотора/ страната при ГНП-то. На моя стартер ротора е дал на късо. Стартер от БГ перкинс не става, по фирмите за мотокари ми предлагат варианти от по около 1000 лв., но някак си ми се струва неоправдано. Гледам на багерите JCB стартерите са подобни, но не знам с колко зъба са.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X