Обява

Свий
Няма добавени обяви.

New Holland TM210

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • New Holland TM210

    Добър вечер!Колеги интересувам се от контретния модел трактор,тъй като не съм запознат по абсолютно никакъв аспект с тези машини,ще помоля за малко помощ.Предстой ми покупка на трактор,мислих да взема Т-150К,но в последствие се отказах - наплашихаме,че имали проблеми с скоростите,че била стара и износена техника и нямала толко добра продуктивност като новите машини,а и цената на Т-150К опира близо то тази на западните.Ако някой,колега работил с подобна машина може да сподели какви са впечатленията му от трактора,какви са плюсовете и минусите и дали изибщо си заслужава покупката на New Holland или да се ориентирам към друга марка и модел.Благодаря предварително.

  • #2
    От: New Holland TM210

    За втора употреба моите фаворити са-Fend,Case и John Dheere.Доказани марки.Всичко друго е компромис,и то много стабилен.Самите цени на пазар втора употреба говорят за това.А и модел ТМ 210 няма.Свършват на ТМ 190.Ако е този за които си мисля че питаш,модела е 8970.
    Успех.


    поздрави

    Коментар


    • #3
      От: New Holland TM210

      Колеги,какви впечатления имате към Massey Ferguson 8170.Да за втора употреба става въпрос,разрових се малко из форума на трактор бг.Там също не даваха добри отзиди за ню холанд.Относно модела,който споменах - така пише на капака на двигателя - ТМ210

      Коментар


      • #4
        Re: New Holland TM210

        Колега, няма такъв модел ТМ210, определено надписа на капака е направен като оригинален, де факто модела е 8870, произвежда се когато Ford и NH работят заедно и двигателя е Форд. Чувал съм лоши отзиви за тази серия..

        Успех.

        Коментар


        • #5
          От: New Holland TM210

          Хубава марка са тракторите Massey Ferguson.Търси задължително с двигател SUSI,и по често сменяване на маслото,особено в скоростите и проблеми не трябва да имаш.

          поздрави

          Коментар


          • #6
            От: New Holland TM210

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
            Хубава марка са тракторите Massey Ferguson.Търси задължително с двигател SUSI,и по често сменяване на маслото,особено в скоростите и проблеми не трябва да имаш.

            поздрави
            Благодаря колега!Това е което ме плаши най-много,скоросите на тия машини.Отвори ми се малка вратичка,за нов трактор "по програма" от европейския съюз.Ако ме одобрят мисля да взимам нов Massey Ferguson или Steyr.

            Коментар


            • #7
              От: New Holland TM210

              Щом ще е нов,задължително Джон Диър или Кейс.За новите машини те имат най-добре развита сервизна база,и докато е в гаранция ще ти отстраняват проблемите без да те бавят.


              поздрави

              Коментар


              • #8
                От: New Holland TM210

                Колега, имаш "лично".
                Георги Донев, 0889 437 687
                Nissan Patrol Y60

                Коментар


                • #9
                  От: New Holland TM210

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов-Kograman Преглед на мнение
                  Хубава марка са тракторите Massey Ferguson.Търси задължително с двигател SUSI,и по често сменяване на маслото,особено в скоростите и проблеми не трябва да имаш.

                  поздрави
                  Аз бих поставил под въпрос коммпетентността на мненията на колегата. Двигатели SUSI няма. Има SISU.

                  Освен това Кейс е собственост на Ню Холанд от 1999 година. По-голямата част от тракторите Кейс, произведени след тази година и понастоящем, са боядисани в червено Ню Холанди. Правят се на едни и същи поточни линии с едни и същи части, възли и агрегати, от едни и същи хора. Така че, няма как едните да са по-хубави, а другите по-лоши.

                  Относно серията на Форд 8870 и 8970 /абсолютно същите трактори са и Фиат G 210 и G 240/ - изключително здрави и надеждни като нови. Спрени са от производство преди повече от 10 години. За известно време след 2000 година се предлагаха и като Ландини Старланд. Предлаганите машини като "нов внос" в общия случай са на много часове и на доста години, с неясна сервизна история. А при покупка на техника втора употреба историята е много важна. Знам, че е възможно при определени условия електронните броячи на моточасовете на тракторите да бъдат "занулени". Не казвам, че всички са такива. Това е единия проблем.
                  Другото, което е важно - преди покупката на земеделска техника втора употреба трябва да е осигурен сервиз за нея - сигурен доставчик на резервни части, с компетентни специалисти по диагностика. Защото всички трактори и комбайни се пореждат в някакъв момент - без значение на марка, модел и "възраст".
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #10
                    От: New Holland TM210

                    Хихик ако преди мен е писал Жоро Донев от Русе за който си мисля, той има едно от най-добрите гледни точки за CNH /групировката собственик на CASE и New Holland/
                    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                    Калоян Кирилов
                    LZ2ZGT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X