Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с печка Webasto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с печка Webasto

    Темата произлиза от тук:
    Продавам печка Webasto, бензинова.

    Какви са симптомите? Не пали, не тръгва циркулацията, не включва вентилаторът, не подгрява свещта, не подкачва помпата?
    Причините да не тръгва не са толкова много. Важно е да е свързана коректно.
    Проблем е само представителят им за България. Цените на частите са WOW!
    Последно редактирано от Peppy; 30-12-11, 11:34.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    От: Продавам печка Webasto, бензинова.

    Поиграх си и аз с такава печка преди година. Ще споделя какво успях да разбера и дано помогна. Управлението на този тип печки без значение с кой контролер са е с подаване на + към един от кабелите (черен) на буксата към контролера. Нормално работеща печка може да даде симптоми на мъртвец ако по някаква причина мине в авариен режим. В началото когато взех моята (втора употреба Thermotop C) често не палеше от първи опит. В един момент започна да не пали и от втори опит, а когато това се случи тя минава в авариен режим и не приема повече команда за палене по шината. Става си "мъртвец". От този режим се излиза или чрез софтуер и връзка по жълтия кабел (от буксата на печката) или чрез разкачане на захранването на печката за около 10 сек. Разкачих я аз изцяло от захранването и след като го закачих отново веднага се подкара. На третия опит запали, но събрах махалата. Пукотевица и пушеци като на война. След като позагря заработи нормално. Оставих я докато загрее достатъчно за да включи тихия режим и щом превключи на тих режим пукотевицата и пушилката започнаха отново. Оказа се че проблема е във въздушната помпа. По принцип тя се управлява от електрониката и работи на няколко степени. При първоначално палене първо включва на високи обороти и в момента в който започне да подава горивото и да го изпарява и запалва вентилатора започва да работи на съвсем ниски обороти. Моята въздушна помпа явно доста износена при режим на ниски обороти направо спира да се върти и процеса на палене остава без кислород. Пукотевици, пушилки и смрад на сурова нафта са симптомите. След смяна с чисто нов на целия блок на въздушната помпа (в комплект с корпуса) всичко заспа. Имаше разбира се симптоми и преди това. Те се изразяваха в ролинг ефект в първите няколко минути на студено, но аз си мислех, че звука идва от циркулационната помпа за антифриза и вече я бях сменил с чисто нова, но ролинга си остана. Оказа се, че виновника е въздушната помпа.
    В конкретния случай аз бих направил следното:

    1. Разкачане на захранването на печката. От снимката се вижда че има достъп до буксите и е достатъчно да се извадят всички букси от печката. Има и по-лесен начин ако обаче е ясно къде е глвания препазител (15А). Ако не вадиш наред и след 10-15 сек закачаш.
    2. Прави се опит за старт на печката от контролера. Ако пак няма реакция има вероятност проблема да е в контролера. Тогава трябва да се разкачи буксата от него и да се подаде директно + на черния кабел от извадената от контролера букса. Ако и тогава не започне процедурата по палене остава единствената вероятност да има проблем в електронния модул на самата печка. Това е най-лошия вариант, но и той има решение, което се свежда или до ремонт или до друг втора употреба. Е... има вариант и нов, но са златни.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Продавам печка Webasto, бензинова.

      Ако колата е топла моята печка също не пали...не мога да разбера колко точно трябва да е топла за да не запали, или на колко градуса е за да запали ..но в един момент след 1-2 часа чакане си запалва като изтине колата. Явно след като датчика за температура реши че е вече е "нормално" да запали

      Коментар


      • #4
        От: Продавам печка Webasto, бензинова.

        Да наистина не пали ако температурата на антифриза е над 65 градуса, но не се държи като мъртвец, а стартира процедурата и веднага се гаси.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Продавам печка Webasto, бензинова.

          И аз съм кандидат за подобна бензинова печка, но след прочита на темичката си направих извода:
          Правилния вариант е да си купя нова

          Поздрави на всички и весело посрещане на 2012г

          Коментар


          • #6
            От: Продавам печка Webasto, бензинова.

            Ще се изненадаш от цената на новата .
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Продавам печка Webasto, бензинова.

              Първоначално публикуван от 0887504600
              И аз съм кандидат за подобна бензинова печка, но след прочита на темичката си направих извода:
              Правилния вариант е да си купя нова

              Поздрави на всички и весело посрещане на 2012г
              Принципно това е правилния подход за всичко, не само за печки. Аз моята я купих повече от любопитство и защото ми я предложи приятел, който перманентно е във фаза на финансови затруднения. Печката при него заработи от раз и на всичкото отгоре вървеше в комплект с Телестарт 90. И всичко това за 350 лв при положение че същата нова е над 2200 лв. До тук съм дал за нея един път 59 EUR за циркулационна помпа от ebay.de, коеято смяна по късно се оказа излишна и след това 462 лв за въздушна помпа с включена смяна, пълна профилактика и гаранция 6 месеца от РЕЯ МП, които доколкото знам са официален вносител и сервиз на Webasto. До тук сметката ми е 932 лв, но печката вече е практически нова. Ако някога се наложи смяна на бренер цената му е 165 лв нов с гаранция и евентуално дозираща помпа, която в ebay.de е 49 EUR. Друго, което се износва по тази печка няма и мисля че сметката е повече от добра. Електрониката рядко дефектира и втора употреба се намира на цени от 50 до 70 лв. Освен това сега вече знам каква екстра е това и едва ли някога ще остана без печка в която и да е моя кола.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #8
                От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                Първоначално публикуван от elbgt
                Принципно това е правилния подход за всичко, не само за печки. Аз моята я купих повече от любопитство и защото ми я предложи приятел, който перманентно е във фаза на финансови затруднения. Печката при него заработи от раз и на всичкото отгоре вървеше в комплект с Телестарт 90. И всичко това за 350 лв при положение че същата нова е над 2200 лв. До тук съм дал за нея един път 59 EUR за циркулационна помпа от ebay.de, коеято смяна по късно се оказа излишна и след това 462 лв за въздушна помпа с включена смяна, пълна профилактика и гаранция 6 месеца от РЕЯ МП, които доколкото знам са официален вносител и сервиз на Webasto. До тук сметката ми е 932 лв, но печката вече е практически нова. Ако някога се наложи смяна на бренер цената му е 165 лв нов с гаранция и евентуално дозираща помпа, която в ebay.de е 49 EUR. Друго, което се износва по тази печка няма и мисля че сметката е повече от добра. Електрониката рядко дефектира и втора употреба се намира на цени от 50 до 70 лв. Освен това сега вече знам каква екстра е това и едва ли някога ще остана без печка в която и да е моя кола.
                Браво колега изчерпателно и полезно.
                И аз искам такава. Да си призная от няколко дена все за това си мисля.
                В базата съм и сутрин 7ч слизам и паля колата. Качвам се отново и се приготвям за излизане.
                15мин бръмчи на място. Неудобството е че слизам да паля двигателя и второто е че на студен двигател се пали.
                С печката това ще се отстрани
                Моя Кайен няма печка, но има мотор който при топъл двигател (не работещ) върти антифриза и топли купето, но това не ми е полезно сутринта
                Идеята ми е да купя от някоя морга печка от Кайен (има такива с печки, моя не е).

                Може и такава подобна да се реша да взема, но ми трябва с таймер. Да си го наглася сутрин в еди си колко часа да се стартира. Ама да работи, а не след като отида до колата да разбирам че има "фал старт"
                Кандидат съм за такава бензинова печка.
                Тази цена не е лоша, но и 1000-ка не е много. Стига да е наред и да не я поправям след 3-4 месеца

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                  Щом имаш фабрична циркулационна електрическа помпа тук във форума има още една обява която ще ти пасне При нея липсва циркулационната помпа и управлението, но дори да го имаше пак няма как да знаеш запалила ли е нормално или не, защото няма обратна връзка. Принципа на управление на всички такива модели е чрез едно просто подаване на + по един кабел към печката. Появи ли се този + печката влиза в режим на палене и след това работи докато този + го има. Отпадне ли той печката минава в режим на гасене и след около 50 сек загасва напълно след като изпълни процедурата по охлаждане на горивната камера. Ако е с таймер и той работи надеждно в определения час тази команда ще се появи. Другия начин е палене с дистанционно, който според мен е много по-удобен, защото не си вързан с точен час, а винаги можеш да я запалиш 10 мин преди да излезеш. Ако си с дистанционно на Wbasto няма как да знаеш дали радиовръзката е осъществена и командата е вдигната. Чак при последния модел Телестарт 100 има обратна връзка и знаеш дали заявката е изпълнена и освен това имаш информация за температурата. Цената на този нов модел е 350 EUR. И то само защото е Webasto. А всъщност при успешен старт на един от проводниците се появява плюс който пуска вентилатора на парното. Наличието на този + е напълно достоверен сигнал, че печката е запалила и работи нормално и точно той се ползва и от оригиналното дистанционно на Webasto. Има един модел автоаларми на Илиенци с вграден модул за дистанционно палене на двигателя които вършат 1:1 същата работа и също показват температурата в купето, а струват 120 лв. Върши едно и също като оригиналното дистанционно на Webasto на 5 пъти по-ниска цена. Обхвата на илиенската версия е над 400 м. Аз лично съм с Webasto дистанционно модел Телестарт 90 без обратна връзка и температурен сензор и очаквам да внесат въпросния модел на Илиенци и веднага ще сменя моето. Модела е Steel Mate 898G. Очакват да получат към 8-ми Януари. Монтажа не е нищо сложно. Можеш по избор да монтираш температурния датчик или в купето или на двигателя в зависимост коя температура искаш да наблюдаваш дистанционно. Дисплея на дистанционното е LCD и освен температурата показва и символ който ти показва дали работи двигателя (в нашия случа печката) или не. Може също да се програмира при успешен старт да примигва с фаровете или/и да подава звуков сигнал с клаксона. Освен това неизползвани остават още няколко сензора за състояние от неизползваната алармена част, които при малко фантазия можеш да оползотвориш за да следиш други on/off параметри и в добавка и няколко дистанционно управлявани релейни изхода за други екстри. Въобще като функционалност надхвърля потребностите, а също така и възможностите на 700 лв оригиналното дистанционно на Webasto. И хич не се ограничавай до бензинови печки. И двата модела работят еднакво добре и с бензин и с дизел. Проверено е, но ако искаш да си перфектен винаги може да се отбиеш до оторизирания сервиз и да ти сменят елемента вътре в бренера за горивото което използваш. Управлението на вградената циркулационна помпа също е просто. Налага се само монтаж на развързващо реле което при загасен двигател да предава управлението на печката, а при запален (наличен сигнал +15) да го връща към автомобилната инсталация
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                    То е ясно че при работеща печка можем да я управляваме с всякаква периферия, аларма с няколко канала или GSM модул, сега има всякакви джаджи, но те са безполезни ако печката е мъртвец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                      Първоначално публикуван от bgbul
                      Жълтия кабел е нещо разкачен... не знам защо.
                      Жълтия кабел е за диагностика чрез интерфейс и обикновено не е свързан никъде. Аз съм абсолютно убеден, че печката ти не е мъртвец. Не знам какво точно сте правили за да установите тази диагноза, но съм сигурен, че не е било адекватно на "супер сложната" и конструкция. Ако не се справиш отбий се при някой който е "инвестирал" главоломната сума от 100 лв за интерфейс и софтуер за Wеbasto и печката всичко ще си каже. Имай предвид също че ако печката е фабрично вградена на черния кабел от буксата на печката (външната с тънките кабели) има свързан биметален клик сензор за температурата на двигателя и ако той е дефектен пак няма да запали, защото си мисли, че двигателя е загрял достатъчно. За да си сигурен просто прекъсни този кабел.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                        Ако колата е с работна температура е нормално печката да не пали (BWW46). Също така от изгоряла или с лош контакт подгревна свещ не се стартира изобщо. Електрониката "чеква" компонентите при стартиране.
                        Не е изключено в случая печката да е жива, но да има проблем със захранването, да речем предпазител или проблем в контролера, което е бял кахър. Моята я "карам" без контролер.
                        При стартиране се включва циркулационната помпа и подгревната свещ. След около 30 сек. дозиращата помпа подкачва гориво около 5 сек. Следва запалване и едновременно с това включване на въздушния вентилатор. Aко има пламък, flame sensorът (фотодиод с метална тръбичка) подава сигнал, че гори и печката продължава да работи, ако няма - горивото се спира и въздушната и циркулационната помпи работят 60 сек. след това спира. при поведен сензор, се стартира процедура за спиране след 270 сек.
                        При 50 градуса се включва вентилаторът в купето. При 78 градуса се превключва на половин мощност. При 80 градуса, печката спира.
                        Най-безобидната причина да не работи печката е да е сработила термичната защита. Просто трябва да се рестартира, чрез натискане на бутона под силиконовата капачка на термодатчика.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                          Първоначално публикуван от elbgt
                          Щом имаш фабрична циркулационна електрическа помпа тук във форума има още една обява която ще ти пасне При нея липсва циркулационната помпа и управлението, но дори да го имаше пак няма как да знаеш запалила ли е нормално или не, защото няма обратна връзка. Принципа на управление на всички такива модели е чрез едно просто подаване на + по един кабел към печката. Появи ли се този + печката влиза в режим на палене и след това работи докато този + го има. Отпадне ли той печката минава в режим на гасене и след около 50 сек загасва напълно след като изпълни процедурата по охлаждане на горивната камера. Ако е с таймер и той работи надеждно в определения час тази команда ще се появи. Другия начин е палене с дистанционно, който според мен е много по-удобен, защото не си вързан с точен час, а винаги можеш да я запалиш 10 мин преди да излезеш. Ако си с дистанционно на Wbasto няма как да знаеш дали радиовръзката е осъществена и командата е вдигната. Чак при последния модел Телестарт 100 има обратна връзка и знаеш дали заявката е изпълнена и освен това имаш информация за температурата. Цената на този нов модел е 350 EUR. И то само защото е Webasto. А всъщност при успешен старт на един от проводниците се появява плюс който пуска вентилатора на парното. Наличието на този + е напълно достоверен сигнал, че печката е запалила и работи нормално и точно той се ползва и от оригиналното дистанционно на Webasto. Има един модел автоаларми на Илиенци с вграден модул за дистанционно палене на двигателя които вършат 1:1 същата работа и също показват температурата в купето, а струват 120 лв. Върши едно и също като оригиналното дистанционно на Webasto на 5 пъти по-ниска цена. Обхвата на илиенската версия е над 400 м. Аз лично съм с Webasto дистанционно модел Телестарт 90 без обратна връзка и температурен сензор и очаквам да внесат въпросния модел на Илиенци и веднага ще сменя моето. Модела е Steel Mate 898G. Очакват да получат към 8-ми Януари. Монтажа не е нищо сложно. Можеш по избор да монтираш температурния датчик или в купето или на двигателя в зависимост коя температура искаш да наблюдаваш дистанционно. Дисплея на дистанционното е LCD и освен температурата показва и символ който ти показва дали работи двигателя (в нашия случа печката) или не. Може също да се програмира при успешен старт да примигва с фаровете или/и да подава звуков сигнал с клаксона. Освен това неизползвани остават още няколко сензора за състояние от неизползваната алармена част, които при малко фантазия можеш да оползотвориш за да следиш други on/off параметри и в добавка и няколко дистанционно управлявани релейни изхода за други екстри. Въобще като функционалност надхвърля потребностите, а също така и възможностите на 700 лв оригиналното дистанционно на Webasto. И хич не се ограничавай до бензинови печки. И двата модела работят еднакво добре и с бензин и с дизел. Проверено е, но ако искаш да си перфектен винаги може да се отбиеш до оторизирания сервиз и да ти сменят елемента вътре в бренера за горивото което използваш. Управлението на вградената циркулационна помпа също е просто. Налага се само монтаж на развързващо реле което при загасен двигател да предава управлението на печката, а при запален (наличен сигнал +15) да го връща към автомобилната инсталация
                          Колега, благодаря ти за инфото. Мисля че е безценно за такива като мен
                          Ако нямаш нищо против бих желал да помогнеш да се сдобия с работеща такава на моята кола.
                          Решението с тел. да се пали е по-добър
                          Също ми хареса идеята да знае какво е състоянието от разстояние на темп. в купето и двигателя ... дали работи ........, и ред други за които сега не се сещам
                          Ще се радвам ако се включа за такава печка до 1000лв

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Продавам печка Webasto, бензинова.

                            Първоначално публикуван от bgbul
                            Днес Явор беше при мен в Пловдив да види печката.
                            Мамка му и прасе........ не заработи. Нещо не тръгва... дали щото беше топла колата, дали нещо реле или друго е за смяна.......... не тръгна.
                            Какво да и погледна за да тръгне? Помагайте, дайте съвет.
                            Това ми е първа печка. Според предишните собственици (моят кумец) печката си работи.
                            Няма причина да се съмнявам, ама си е техника... може нещо да си иска преглед, смяна...........
                            Някакви съвети......
                            Има още една особеност при която печката не пали.Околната или външната температура трябва да е под 10 градуса.Датчика се намира в пространството около чистачките откъдето постъпва въздуха в купето.Даваш двата кабела на късо и печката почва да работи и при по висока околна температура.
                            LZ1HAH
                            0888705588

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с печка Webasto

                              Има и още причини. Ако към нагнетателната помпа не отива напрежение. Последното не е постоянно, а е импулсно.
                              Също така ако по веригата, управляваща вентилаторите има някакъв проблем. При мен имаше тези проблеми и докато не ги отстраних печката не тръгна.
                              Незнам с какъв таймер си (с колко жички ти е управлението). Извади клемата от таймера. Ако е с 3 дай на късо между червения и черния кабел. Преди това извади бушнона с най-голям ампераж (мисля, че е 20 или 25А) за да не захранваш релето, управляващо вентилатора. Би трябвало печката да има някакви признаци на живот.
                              Успех
                              LZ1AID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X