Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с печка Webasto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблеми с печка Webasto

    Ако някой закъса за пламъчен сензор на Bbw 46 и му е скъпо да си купува нoв, да си купи фототранзистор S270. Oт доста време карам с такъв и грейката е безотказна. Само дето установих, че съм и загубил гърнето, но тя не се оплаква.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: Проблеми с печка Webasto

      http://ru-diagnostic.livejournal.com/6050.html тук има нещо интересно, на база опита на колегата по горе.
      Не можах да открия списък с кода на грешките, пусни ако имаш. Че да не фърляме боб на форумно ниво.

      http://webasto-russia.ru/TTV_en_manual.pdf
      Последно редактирано от skitnik; 01-11-13, 23:14.
      I get High by going Down

      Коментар


      • #78
        От: Проблеми с печка Webasto

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Че да не фърляме боб на форумно ниво.

        http://webasto-russia.ru/TTV_en_manual.pdf
        Точно така е, виж как си ме разбрал от веднъж за боба и леба... Не ти трябват кодовете с грешките, тази програма си ги изписва, изписва код и под него наименование и евентулани причини. В менюъла, който си постнал е дадена разглобен термо топ V, дадени са и горелките, които никой не ги продава, каква е причината - нямам идея, мъчил съм се да си поръчвам и не става... В тръбата на вентури е проблема, а тя е в горелката, те са няколко модело, което допълнително усложнява нещата...
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • #79
          От: Проблеми с печка Webasto

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Точно така ...
          Значи просто трябва да се направи...

          Оффтопик:

          Защо на адсорбционните хладилници (Dometic) които продавате, капаците им не затварят плътно?
          Има ли някаква специална причина?
          I get High by going Down

          Коментар


          • #80
            От: Проблеми с печка Webasto

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            Значи просто трябва да се направи...

            Оффтопик:

            Защо на адсорбционните хладилници (Dometic) които продавате, капаците им не затварят плътно?
            Има ли някаква специална причина?
            Досега такъв проблем не сме имали, ако е деформиран по някаква причина капака, на който е нарисувано да не се стъпва, е твърде вероятно не само да не се затваря плътно, но и да влезне целият в хладилника...

            Нещо друго, относно некачествените продукти продавани от нас имаш ли ? Или ?
            ТКЗС за цял живот

            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

            Коментар


            • #81
              От: Проблеми с печка Webasto

              Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
              Досега такъв проблем не сме имали, ако е деформиран по някаква причина капака, на който е нарисувано да не се стъпва, е твърде вероятно не само да не се затваря плътно, но и да влезне целият в хладилника...

              Нещо друго, относно некачествените продукти продавани от нас имаш ли ? Или ?
              Не бе, човек. Не се заяждам. От нов си е така. Мислех, че има някаква причина за която не се сещам. И не, че е некачествен, охлажда си точно както е написано. Просто по цялата периферия на капака, между капака и кутията има около 3мм разстояние. Самият капак ляга на 2 точки.
              Аз си намерих решение. Нито гаранция съм търсил от вас, нищо.
              А деформации няма никакви, като нов е. Преди 2 години го купих от Вас и досега е ползван 30 часа макс.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #82
                От: Проблеми с печка Webasto

                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                Не бе, човек. Не се заяждам. От нов си е така. Мислех, че има някаква причина за която не се сещам. И не, че е некачествен, охлажда си точно както е написано. Просто по цялата периферия на капака, между капака и кутията има около 3мм разстояние. Самият капак ляга на 2 точки.
                Аз си намерих решение. Нито гаранция съм търсил от вас, нищо.
                А деформации няма никакви, като нов е. Преди 2 години го купих от Вас и досега е ползван 30 часа макс.
                Веднага бих направил рекламация на твое място, това е някакъв производствен дефект, принципно не ние, а заводът си дава гаранцията и не се колебаем да сменим дори и с нов. Отначало ги отваряхме и тествахме, преди да ги предоставим на клиента, но след като няколко пъти ми се наложи да обяснявам, че хладилникът не е втора употреба, а просто е отварян за тест, реших повече да не го правя, а явно има нужда....Качеството на Дометик никак не е високо, всичко се прави вече в Китай... Просто са ми се случвали други главоболия в гаранционен срок, но не и такива. Принципно почти сме спряли да работим с тях, няма как сервизът да работи заради китайските им недоразумения по рекламации. Вече повечето продукти са Indel Webasto, за съжаление нямат абсорбционни модели.
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #83
                  От: Проблеми с печка Webasto

                  Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                  До Carper - първо е малко неприятно да напишеш, че някой иска да ти пробута нова печка, при положение, че такъв вариант НЯМА! Най-вероятно лично аз съм те пратил в Мото Пфое, в което няма нищо лошо, просто съм ти спестил пари за диагностиката при мен... Няма начин да ти се предложи нова печка при нас, просто няма как да стане! Ние Термо Топ Вентури не предлагаме, още повече с управление за дискавъри 3, демек ОЕМ част... Хубаво е, че си си купил програмката, сега е хубаво да си купиш и една нова печичка от Мото Пфое, повтарям - Мото Пфое! Не Рея! Тогава с програмката ще си следиш параметрите и ще се радваш на топло.За съжаление тази програмка няма как да ти напише, че тръбата на вентури в твоето кюмбе е деформирана и стопена и няма как да запали, просто няма смесообразуване! Не се мъчи да я търсиш като резервна част, пак ще те прецакат - Мото Пфое - нова печка!

                  До другите колеги - когато е ниско напрежението, то излиза като грешка в тази програма, а не фърляте боб на форумно ниво. Carper нека приеме постът ми като градивен и си купи нова печка, или просто забрави, че има печка...

                  П.С. - Като поправиш "поправимите" неща да не забравиш да напишеш тук, защото обикновенно тези теми пропадат, никой не си признава за провалите...
                  Уважаеми Л. Мечков, не намерих къде точно в своите постове съм написал че "някои иска да ми пробута нова печка"?
                  Споменвам Вашата фирма сато в този цитат: "Пробвах да я дам за ремонт в сервиз и се обадих в Рея, но от там ме насочиха към Мото Пфое". Нещо да съм преувеличил или преиначил?
                  Във форумите често се търси съвет и помощ за разни проблеми и не виждам какво Ви е засегнало толкова, че да ми държите такъв поучителен и назидателен тон. Ако можете и желаете да помогнете - имате тази възможност. Ако не, няма нужда от поуки и злоради съвети за "нова печичка"! Ще си купя нова печка когато реша и ако стигна до там и няма да се притеснявам да го напиша тук ако е важно за Вас.
                  До тогава ми е интересно да се опитам да оправя моята печка с или без Ваша помощ и се надявам тази информация да е полезна за други съфорумци.

                  И понеже не мисля да си мълча до къде съм стигнал, сега малко информация по същество:
                  Тръбата на "моето кюмбе" не е деформирана. Разглобих цялата печка и всички части са цели, не са деформирани и нямат дупки. Нагар също нямаше кой знаеш какъв, но все пак почистих всичко основно.
                  Свещта я пробвах, като й подадох 12В от акумулатор за 5 сек. Може да не е съвсем правилен този тест, но поне видях че се нажежи и светна, което ако пак не бъркам нещо, означава че работи. Съпротивлението й когато е студена е също ОК - 0.25 Ом (при норма 0.2-0.3 Ом).
                  Подаването на гориво го пробвах също с теста - за 900 сек. на 7Hz изтекоха 210-220 мл., което според ръководството би трябвало да е в норма (40 мл. +-10% за 180 сек.).
                  При теста на вентилатора за въздух шумът беше сякаш малко повечко, но понеже не знам какъв му е нормалния звук не мога да съм сигурен. Може би ще го прегледам и него. Възможно ли е да не пали печката при не добре работещ вентилатор?
                  И едно последно съмнение: при стартирането на печката от лаптоп с Webasto Thermo Test необходимо ли е температурата на въздуха да е по 4 градуса за да стартира или това няма значение при управление от компютър?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблеми с печка Webasto

                    И ние имаме Дометик на газ(нов) -по същия начин имаше луфтове ,но с едно уплътнение за прозорец заспа

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблеми с печка Webasto

                      На моята се предаде подгревът. В тази връзка бих помолил г-н Мечков за цена на свещта. Печката е BBW46 и върши наистина прекрасна работа. Не ми се занимава да възстановявам нагревателя, въпреки, че не е невъзможно.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблеми с печка Webasto

                        Първоначално публикуван от Carper Преглед на мнение
                        Уважаеми Л. Мечков, не намерих къде точно в своите постове съм написал че "някои иска да ми пробута нова печка"?
                        Споменвам Вашата фирма сато в този цитат: "Пробвах да я дам за ремонт в сервиз и се обадих в Рея, но от там ме насочиха към Мото Пфое". Нещо да съм преувеличил или преиначил?
                        Във форумите често се търси съвет и помощ за разни проблеми и не виждам какво Ви е засегнало толкова, че да ми държите такъв поучителен и назидателен тон. Ако можете и желаете да помогнете - имате тази възможност. Ако не, няма нужда от поуки и злоради съвети за "нова печичка"! Ще си купя нова печка когато реша и ако стигна до там и няма да се притеснявам да го напиша тук ако е важно за Вас.
                        До тогава ми е интересно да се опитам да оправя моята печка с или без Ваша помощ и се надявам тази информация да е полезна за други съфорумци.

                        И понеже не мисля да си мълча до къде съм стигнал, сега малко информация по същество:
                        Тръбата на "моето кюмбе" не е деформирана. Разглобих цялата печка и всички части са цели, не са деформирани и нямат дупки. Нагар също нямаше кой знаеш какъв, но все пак почистих всичко основно.
                        Свещта я пробвах, като й подадох 12В от акумулатор за 5 сек. Може да не е съвсем правилен този тест, но поне видях че се нажежи и светна, което ако пак не бъркам нещо, означава че работи. Съпротивлението й когато е студена е също ОК - 0.25 Ом (при норма 0.2-0.3 Ом).
                        Подаването на гориво го пробвах също с теста - за 900 сек. на 7Hz изтекоха 210-220 мл., което според ръководството би трябвало да е в норма (40 мл. +-10% за 180 сек.).
                        При теста на вентилатора за въздух шумът беше сякаш малко повечко, но понеже не знам какъв му е нормалния звук не мога да съм сигурен. Може би ще го прегледам и него. Възможно ли е да не пали печката при не добре работещ вентилатор?
                        И едно последно съмнение: при стартирането на печката от лаптоп с Webasto Thermo Test необходимо ли е температурата на въздуха да е по 4 градуса за да стартира или това няма значение при управление от компютър?
                        Най-горното няма да коментирам, по същество - това, което съм написал за нова печка, не е злорадо, а самата реалност, това, което може да се разглоби в печката не позволява да се види тръбата на вентури, която е валцована и заварена в самата горелка и именно там има проблем. Самата фирма спря производството на V-серията поради тази причина и наложи Ево серията, която е същата като В, но с горелка на изпаритилен принцип. В ютуб като напишеш термо топ В и излизат само проблеми с пушене и непалене. Това нещо НЕ СЕ ремонтира, НЯМА го като резервна част този елемент. Самите производители предлагат само и единствено цял отоплител. Втора ръка не е препоръчително, защото това си е ахилесова пета и си купуваш същия боклук. Съжалявам, че това, което релано не Ви се харесва, но това е положението, не ми се влиза в излишна полемика да изчетем заедно Вашия пост още веднъж и да покажа кое не ми харесва, то е очевадно...

                        Относно тестовете - това са правилните неща, като показания, всичко е точно на отоплителя, но тръбата в горелката се е разпаднала, пробвали сме дори да я възтановим, какво ли не сме пробвали и то точно на дискавъри 3, клиентът беше готов да си направиме заедно с него всякакви експерименти, но не се получи... Странна металокерамика е вътре, трябва много точно да се сметне профила, вентурито изглежда елементарно, ама нещо на мен не ми се видя толкова елементарно. Такива проблеми имат ФВ туран, мерцедес С, рейндж, лен ровър, БМВ моделите след 2006 и тн...

                        В момента, в този частен случай тръбата се е пробила още в основата и горивото въобще не се обтухва до запалителния щифт, а просто изтича в кухината под горелката. Достатъчно правилно съм написал още в началото - или някаква мега връзка с ОЕМ доставчика на Мото Пфое и само горелка, нещо невъзможно според мен, или нова печка, пак ще се повторя - не съм злорад, напротив, най-лесно ми е да взимам пари за диагностика и да се обосновавам пред клиента. Правя го още по телефона - пари за такова нещо не трябва да се взимат, явно, обаче клиентите не им се харесва това, явно трябва да им взимаш парите, да им седи половин ден колата, да им обясняваш глупости и да им взимаш парите... Така ви научиха пишмансервизите и, когато се обадите и Ви дадем безплатен съвет по телефона не ни взимате на сериозно...
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблеми с печка Webasto

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          На моята се предаде подгревът. В тази връзка бих помолил г-н Мечков за цена на свещта. Печката е BBW46 и върши наистина прекрасна работа. Не ми се занимава да възстановявам нагревателя, въпреки, че не е невъзможно.
                          Утре ще пиша, нямам ценова листа в нас, ако ти се стори скъп, намираш кантал и навиваш Ако е стопена откъм горенето - смени кечето, иначе и новата ще изгори
                          ТКЗС за цял живот

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблеми с печка Webasto

                            Здравейте, имам дизелово ксара пикасо с печка вебасто термо р/ц/д ако не се лъжа, която не работи. Днес я свалих и вързах маркучите накъсо. РАзглобих печката, и при подаване на напрежение, свещта светва червено след около 5 сек. Турбинката за въздух работи, камерата е почти идеално чиста. Дюзата не е запушена. Въпросите ми са как да подам напрежение на помпата, за да тествам и нея, има ли предпазители които са за печката и кои и къде са те? Какво друго може да се провери? Къде във великотърновски регион може да се тества че е доста на кофти място а сваляне. Бих я изпратил и с куриер в сервиз за диагностика, ако ми предложите такъв.
                            Поздрави на всички и предварително благодаря за отговорите.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблеми с печка Webasto

                              Първоначално публикуван от diksokov Преглед на мнение
                              Здравейте, имам дизелово ксара пикасо с печка вебасто термо р/ц/д ако не се лъжа, която не работи. Днес я свалих и вързах маркучите накъсо. РАзглобих печката, и при подаване на напрежение, свещта светва червено след около 5 сек. Турбинката за въздух работи, камерата е почти идеално чиста. Дюзата не е запушена. Въпросите ми са как да подам напрежение на помпата, за да тествам и нея, има ли предпазители които са за печката и кои и къде са те? Какво друго може да се провери? Къде във великотърновски регион може да се тества че е доста на кофти място а сваляне. Бих я изпратил и с куриер в сервиз за диагностика, ако ми предложите такъв.
                              Поздрави на всички и предварително благодаря за отговорите.
                              За да не пиша на личното ти, направо тук, поне може да сме полезни. Няма проблем, ще я прочетем, това е лесно, но те имат ядове с горивните помпи и горивопроводите, както и с комуникацията между контролер, датчик за външна температура(обикновенно седи на дясното огледало отдолу), също така куца и комуникацията със зеления температурен датчик, който е монтиран на главата. Принципно не е било нужно да я сваляш, най-добре се прави диагностика поставена. Но тя си има памет, лесно ще си каже какво й е... Другото на лични утре.
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблеми с печка Webasto

                                Тук дължа извинение на Carper, просто някак си съм се подвел....От неговия пост - "Пробвах да я дам за ремонт в сервиз и се обадих в Рея, но от там ме насочиха към Мото Пфое.
                                В МП обаче ремонти не правят на такива компоненти, а направо предлагат замяна което е доста скъпо, а и често нещата са поправими и няма смисъл да се плащат една камара пари." ...
                                "МП" съм го приел не за Мото Пфое, а за Рея, ние сме Рея МП . Още веднъж извинявай, грешката е изцяло моя!
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X