Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко тунинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко тунинг.

    Днес след като за пореден път ми изгоряха лампите на плафона в купето на П 2, а в магазина намирам само 3w или много трудно 10w, които пък силно греят реших да си поиграя и експериментирам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0348.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5953459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0349.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5953460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0350.jpg
Прегледи:1
Размер:237.8 КБ
ID:5953461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0351.jpg
Прегледи:1
Размер:222.0 КБ
ID:5953462 Качеството на снимките е малко - критично за което се извинявам. Цялата процедура отне около половин час. Изрязах метални пластини от капачка за буркан, гърба с книжно тиксо за всеки случай и залепване на светодиодна лента цвят студено бяло, от 45 см астана само една секция от з диодчета. Утре проводници и проба. Ако светлината е добра преминаваме на задния плафон. Разходи до тук 3,50 лв за лентата. Поздрави.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

  • #2
    От: Малко тунинг.

    Ей, опасен си... Браво!
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      От: Малко тунинг.

      Мерси колега за идеята! Днес и аз направих моя плафон по твоя начин,стана перфектно.

      Коментар


      • #4
        От: Малко тунинг.

        Весело посрещане на новата 2012г.

        Коментар


        • #5
          От: Малко тунинг.

          Егати тунинга
          Михаил Войнов 0988814423

          Коментар


          • #6
            От: Малко тунинг.

            Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
            Егати тунинга
            Всяка една доработка ,от заводското излизане на колата ,се нарича тунинг .Та дори и да си затъмниш стоповете или да си сменищ крушките е тунинг
            Весело посрещане на новата година
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • #7
              От: Малко тунинг.

              Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
              Егати тунинга
              Няма да го приемам, като подигравка. Предимство на тунинга е по - малката /нищожна/ вероятност ако плафоните ги забравим включени вечерта на сутринта резултата да е изтощен акумулатор . 1 м лента е около 4 w. Иначе резултата е и за мен учудващо добър. Сега е наред плафона в багажника. Поздрави и Весели празници.
              Последно редактирано от pahov; 31-12-11, 18:23.
              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

              Коментар


              • #8
                От: Малко тунинг.

                Привет колега, но не разбрах от къде точно взе (ги напазарува) "диодните ленти" ...че у комбито имам цели 10 броя лампи и ме побъркват ...предварително БЛАГОДАРЯ!
                PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
                Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

                Коментар


                • #9
                  От: Малко тунинг.

                  Първоначално публикуван от a.hristov Преглед на мнение
                  Привет колега, но не разбрах от къде точно взе (ги напазарува) "диодните ленти" ...че у комбито имам цели 10 броя лампи и ме побъркват ...предварително БЛАГОДАРЯ!
                  Тези ленти ги има по магазините за осветителни тела. Продават се на метър и ги има в три цвята.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко тунинг.

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Тези ленти ги има по магазините за осветителни тела. Продават се на метър и ги има в три цвята.
                    Точно от магазин за осветителни тела. Виждал съм ги и в Бриколаж. Цветове: жълт, червен, зелен, син, топло-бял и студено-бял. Вчера си поиграх със задното плафонче, за съжаление нямах фотоапарат и няма снимки. Ползвах цвят студено-бял и за двата плафона.Лично за мен резултата е отличен. Сега е наред да си поиграя с алармата, да проверя дали ще стане при отключване да се включва осветлението на купето. Да добавя, препоръчвам при закупуване на светодиодна лента по възможност да не е от последните 2м на ролката щото диаметъра е малък и е възможно поява на дефекти/или пък такова е качеството/. Лично при мен от използвани 2м имаше 2 дефектни секции. Едната я оправих с презапояване, а на другата смених диодче с подобно от детска играчка. Поздрави.
                    Последно редактирано от pahov; 04-01-12, 13:34.
                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко тунинг.

                      Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                      Точно от магазин за осветителни тела. Виждал съм ги и в Бриколаж. Цветове: жълт, червен, зелен, син, топло-бял и студено-бял. Вчера си поиграх със задното плафонче, за съжаление нямах фотоапарат и няма снимки. Ползвах цвят студено-бял и за двата плафона.Лично за мен резултата е отличен. Сега е наред да си поиграя с алармата, да проверя дали ще стане при отключване да се включва осветлението на купето. Да добавя, препоръчвам при закупуване на светодиодна лента по възможност да не е от последните 2м на ролката щото диаметъра е малък и е възможно поява на дефекти/или пък такова е качеството/. Лично при мен от използвани 2м имаше 2 дефектни секции. Едната я оправих с презапояване, а на другата смених диодче с подобно от детска играчка. Поздрави.
                      Браво колега много хубава тема .
                      Искам да ви помоля ако не е проблем да обясните как свързвате лентите към гнездата на които би трябвало да бъдат крушките . Ако имате и снимки ще бъде супер , благодаря Ви предварително .
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко тунинг.

                        Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                        Браво колега много хубава тема .
                        Искам да ви помоля ако не е проблем да обясните как свързвате лентите към гнездата на които би трябвало да бъдат крушките . Ако имате и снимки ще бъде супер , благодаря Ви предварително .
                        Свързваме отделните секции при спазване на поляритет "+" и "-", потози начин на практика се получава свързване на лентата преди да я нарежем на секции. Последните проводници свързваме с пластините на крушката пак спазвайки поларитет. Дано ме разбирате. Поздрави.
                        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко тунинг.

                          И на мен ми харесва тунинга! Браво колега!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко тунинг.

                            Сега слизам от джипа. Кефя се на внезапната и силна светлина при отваряне на врата. Замислям се как ли ще бъде ако опитам да монтирам диодни ленти в предните габарити или вътре в таблото? Издирвам предна секция пътепоказател-габарит спукан или счупен и ненужно табло/дори и без уредите/ т.е. прежалени щото може и да не стане нищо. Ще издиря и ще пробвам. Представете си колко се намаля консумацията на габаритите при поетапна замяна на стандартната светлина. Човек ще може да си позволи да остави джипа на габарити за часове.

                            П.П. За колеги решили да пробват светодиодните ленти препоръчвам да избягват ленти от последните 3 м от ролката. Малък е диаметъра на ролката и е възможна прекъсване-дефектиране в отделни секции. Поздрави.
                            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко тунинг.

                              Колега, има ли значение волтажа на лентата, или светодиодите са си за 12V?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X