Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко тунинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Малко тунинг.

    Привет на всички. Важна за мен задача имах да свърша и временно работата беше спряна. Днес монтирах КОМ - а. Всичко точно, той просто е за там. Ползвах гарнитурата с която беше уплътнен капака леко намазана със силикон. Монтирането не е възможно ако не се демонтира предварително малкия шумозаглушител. Последващия му монтаж обаче леко ме озори/преди време кърпих кривката в близост до фланеца и вероятно радиуса се е деформирал/. Снимките са с лошо качество, пък и няма кой знае колко ли интересно. Когато монтирам кардана ще направя нови и ще кача. След монтажа на КОМ - а се пренесох в купето. Демонтирах пластмасите зад скоростния лост и се откри товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2809.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5374929 отворче, а трябва да монтирам ръчката на заден планНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2810.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5374930. Явно тук има разлика между П1 и П2 но положението е това, ще трябва това голямото да се монтира в това малко отворче. Преди рязане реших малко да помисля, а за целта ми трябваше да направя този отворНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2811.jpg
Прегледи:2
Размер:123.4 КБ
ID:5374931 и поглед отгореНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2812.jpg
Прегледи:2
Размер:138.7 КБ
ID:5374932. За сега няма да го разширявам, не е изключено да се наложи да се разшири по - вляво или по - вдясно. Утре продължавам. Поздрави.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #47
      От: Малко тунинг.

      Браво колега , много добре вървят нещата .
      Искрена благодарност за снимките и пожелания за скорошни полеви изпитания
      п.п. С жилата справихте ли се ?
      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

      Коментар


      • #48
        От: Малко тунинг.

        Доста късно ги намирам .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124_410500005T.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5375059
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124_410500006T.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5375060
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124_4503KJ3A0T.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5375058
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #49
          От: Малко тунинг.

          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
          Доста късно ги намирам .

          [ATTACH=CONFIG]452099[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]452100[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]452098[/ATTACH]
          Мерси за схемите. Същите ги намирам и Аз. Актуални са, но от тях не става категорично ясно кой КОМ на коя раздатка се монтира. Днес свърших малко работа. Отвора за монтаж на ръчката е готов. Малко проби. Тъй като имах достъп за демонтаж на лоста на предавателната кутия реших да го демонтирам и изработя при стругар пластмасовата "втулка", която работи на ябълката на лоста.. Лоста се разхождаше доста - лесно можеше да конкурира такъв на Москвич. Когато открих причината нямаше под ръка стругар, после пък ме домързяваше. . Това е новата втулка. Изработена на бързо с размери от счупената след монтаж се появи проблем. Оригиналната е изработена като щипка и щраква около ябълката на лоста. "Ментака" нямаше щипка и при монтаж потъваше надолу и ефект нямаше. Наложи се запълване на пространството под нея с напасната по размер друга износена втулка. За колеги на които им предстой тази операция препоръчвам дължината на втулката да е по целия отвор. Модифициране на лоста. Бях направил отвора на лоста в пластмасовия панел предварително тъй като исках отвора на определено място. Това наложи модифицирането. Наложи се и орязване на корпуса на фиксатора, че контактуваше с панела и не лягаше. Резултата до тук. Какъв отвор съм изработил. Там ми бяха бутоните за подгряване на седалките/оригинално нямах/, че оригиналните места не ме кефеха. Монтирането на това дисплейчеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2821.jpg
Прегледи:2
Размер:151.1 КБ
ID:5375092 наложи тази интервенция. Първоначално беше в пространството пред бутона за подгряв дясна седалкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2825.jpg
Прегледи:2
Размер:131.9 КБ
ID:5375171.Това е и резултата за моментаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2823.jpg
Прегледи:2
Размер:117.5 КБ
ID:5375173.Предстой дооформяне на отвора за дисплея и преминаване към жилата. Дадоха ми идея да опитам с жило - едно от скоростен лост.
          П.П. Знам ,че скромността краси човека ама да се похваля с тази благинка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2822.jpg
Прегледи:2
Размер:132.6 КБ
ID:5375174. Поздрави.
          Прикачени файлове
          MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

          Коментар


          • #50
            От: Малко тунинг.

            Относно тези схеми ... сайта на които ги намирам според мен не е много точен . В случая от там излиза , че КОМ е монтиран на П1 с 2,3 и 2,5 дизелови и 2,6 бензинов и на П2 с 2,5 дизелов в началните версии с парт тайм . Като на всички схеми са еднакви и наистина според него излиза , че КОМ - а е само един .

            п.п. Вече с две печки ли сте ? Суха и мокра или ?
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #51
              От: Малко тунинг.

              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
              Относно тези схеми ... сайта на които ги намирам според мен не е много точен . В случая от там излиза , че КОМ е монтиран на П1 с 2,3 и 2,5 дизелови и 2,6 бензинов и на П2 с 2,5 дизелов в началните версии с парт тайм . Като на всички схеми са еднакви и наистина според него излиза , че КОМ - а е само един . п.п. Вече с две печки ли сте ? Суха и мокра или ?
              Точно. И двете на бензин, като специално водната е пробвана и на дизел. Работи но ми се струва, че става по-слаба. Поздрави.
              Последно редактирано от pahov; 18-05-12, 14:06.
              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

              Коментар


              • #52
                От: Малко тунинг.

                Я малко СПАМ.
                С каква цел е втората печка? Нали, като работи водната, качвайки се в автомобила охладителната течност е загрята и требе да си има парно. Поне при мен си е така!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #53
                  От: Малко тунинг.

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Я малко СПАМ.
                  С каква цел е втората печка? Нали, като работи водната, качвайки се в автомобила охладителната течност е загрята и требе да си има парно. Поне при мен си е така!
                  Да така е ще има парно , но докато се стопли колата от това парно ще отнеме известно време . Докато при комбинация от двете ще имаш парно и топъл мотор от водната а сухата ще е стоплила купето .
                  [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Малко тунинг.

                    Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                    Да така е ще има парно , но докато се стопли колата от това парно ще отнеме известно време . Докато при комбинация от двете ще имаш парно и топъл мотор от водната а сухата ще е стоплила купето .
                    Не е баш така. Зимата си пускам печката 30 мин. преди да тръгна за работа (с таймера от предишния ден). Когато запаля веднага си имам и парно. Е хайде да не е точно веднага, ама след около дватриста метра е готово. Та ми се вижда малко излишно и суха печка да има.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Малко тунинг.

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Я малко СПАМ.
                      С каква цел е втората печка? Нали, като работи водната, качвайки се в автомобила охладителната течност е загрята и требе да си има парно. Поне при мен си е така!
                      Привет. Сухата я ползвам при престой на място. Малко слабичка е. Air Top 2000, което ако не съм в грешка идва 2 kw, обаче разхода на ток и е 22w т.е. колкото една крушка за стоп-светлина/пътепоказател/. Водната пък е 5 kw, бързо топли водата но разхода откъм електричество е 44 w т.е. почти колкото халогенка/или две стоп-светлини/ и то без да съм свързал вентилатора на парното вътре в купето. Казано по друг начин всяко нещо си има "за" и "против". За водната мога да допълня, че съм я свързвал и последователно и успоредно преди радиатора на парното. Когато е последователно ми се струва, че почва да топли по-бързо/стоплената вода навлиза в радиаторчето веднага/. Оригинално виждам им слагат малки термостатчета/докато охл. течнос е с по-ниска температура печката е свързана последователно, после успоредно в системата/ явно не случайно.

                      П.П. И разхода на гориво е различен: сухата от 150 до 220 гр. в зависимост от режима на работа, а водната двойно/ до 450 - 500 гр./. Поздрави.
                      MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Малко тунинг.

                        Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                        Мерси за схемите. Същите ги намирам и Аз. Актуални са, но от тях не става категорично ясно кой КОМ на коя раздатка се монтира. Днес свърших малко работа. Отвора за монтаж на ръчката е готов[ATTACH=CONFIG]452286[/ATTACH]. Малко проби[ATTACH=CONFIG]452287[/ATTACH]. Тъй като имах достъп за демонтаж на лоста на предавателната кутия реших да го демонтирам и изработя при стругар пластмасовата "втулка", която работи на ябълката на лоста.[ATTACH=CONFIG]452288[/ATTACH]. Лоста се разхождаше доста - лесно можеше да конкурира такъв на Москвич. Когато открих причината нямаше под ръка стругар, после пък ме домързяваше. [ATTACH=CONFIG]452289[/ATTACH]. Това е новата втулка[ATTACH=CONFIG]452291[/ATTACH]. Изработена на бързо с размери от счупената след монтаж се появи проблем. Оригиналната е изработена като щипка и щраква около ябълката на лоста. "Ментака" нямаше щипка и при монтаж потъваше надолу и ефект нямаше. Наложи се запълване на пространството под нея с напасната по размер друга износена втулка. За колеги на които им предстой тази операция препоръчвам дължината на втулката да е по целия отвор. Модифициране на лоста. Бях направил отвора на лоста в пластмасовия панел предварително тъй като исках отвора на определено място. Това наложи модифицирането[ATTACH=CONFIG]452306[/ATTACH]. Наложи се и орязване на корпуса на фиксатора, че контактуваше с панела и не лягаше. Резултата до тук[ATTACH=CONFIG]452307[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]452308[/ATTACH]. Какъв отвор съм изработил. Там ми бяха бутоните за подгряване на седалките/оригинално нямах/, че оригиналните места не ме кефеха. Монтирането на това дисплейче[ATTACH=CONFIG]452309[/ATTACH] наложи тази интервенция. Първоначално беше в пространството пред бутона за подгряв дясна седалка[ATTACH=CONFIG]452390[/ATTACH].Това е и резултата за момента[ATTACH=CONFIG]452394[/ATTACH].Предстой дооформяне на отвора за дисплея и преминаване към жилата. Дадоха ми идея да опитам с жило - едно от скоростен лост.
                        П.П. Знам ,че скромността краси човека ама да се похваля с тази благинка [ATTACH=CONFIG]452397[/ATTACH]. Поздрави.
                        Само на мен ли не излизат част от снимките или Аз нещо съм ги прецакал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2811.jpg
Прегледи:2
Размер:123.4 КБ
ID:5375255 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2812.jpg
Прегледи:2
Размер:138.7 КБ
ID:5375256 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2813.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5375257 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2814.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5375258 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2816.jpg
Прегледи:1
Размер:271.4 КБ
ID:5375260 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2818.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5375270 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2819.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5375271 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2820.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5375272 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2821.jpg
Прегледи:2
Размер:151.1 КБ
ID:5375273 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2823.jpg
Прегледи:2
Размер:117.5 КБ
ID:5375275 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2825.jpg
Прегледи:2
Размер:131.9 КБ
ID:5375277 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2817.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:5375261
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от pahov; 18-05-12, 21:20.
                        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Малко тунинг.

                          Я и аз да се изфукам, то моето не е тунинг, а тръгна от един спор.
                          Монтирах си голям жълт светодиод на мястото на пишман-имобилайзера и го свързах с шината на свещите. А спорът беше следният: при едно ходене при дядо Владо стана дума за подгряването и той ми каза, че лампата с реотанчето на таблото не е критерий кога спират да греят свещите и те продължават да греят още известно време и след като тя угасне. Аз си немах работа, та го казах пред един тукашен квартален майстор. Той ме оплю, че нищо подобно няма и свещите гаснат веднага след като угасне лампата.
                          Диодът обаче показа друго. Той гасне малко след лампата, заедно с цъкането на релето в дясната кора. Но щом запалиш колата, особено ако е по-студена, диодът светва пак и свети още няколко минути, после отново се чува релето и той угасва окончателно. Всяко следващо палене, ако не е имало дълъг престой изобщо не светва повече.
                          Та това ми е пишман тунинга, от инат го направих, признавам.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Малко тунинг.

                            Привет. След лек застой преди няколко дни поднових работа по монтажа на Лебедката. Това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2908.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5380897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2909.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5380898 трябва да си намери мястото. Тук трябваше да снимам кардана разглобен за да е ясно, че е от две части. Разделя се точно след "висящия" лагер посредством шлицово съединение. Шлици има и при карето непосредствено след лебедката. Пристъпих към изработка на "стойка". Обикновено при монтаж на лебедка сме свикнали да се ползва т.н. плоча, тук обаче няма нужда от такава още повече, че на схема монтажа се изпълнява с "Г"-образен профил. Реших да ползвам "П"-образНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2915.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5380902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2916.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5380904. След труд и умуване се стигна до това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2928.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5380901 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2927.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5380906. Ето го и определеното за монтаж мястоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2914.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5380910. Вижда се, че годините са си казали думата и е необходимо обслужване, което по принцип на по-късен етап се предвижда. След няколко измервания на място, качване и сваляне на лебедката се получи този резултатНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2929.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5380912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2930.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5380914. Липсват ролките за които съм решил изработка на нови от неръждаема тръба с втулки от полиамид. До тук за мен резултата е отличен/дано не прозвучи нескромно/. Въпреки, че жилата все още липсват направихме първи проби. Предполагам, че е интересно да се види този механизъмНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2910.jpg
Прегледи:1
Размер:183.7 КБ
ID:5380917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2911.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5380919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2912.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5380920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2913.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5380921. Принципа не се различава от този на лебедка за ЗИЛ 131 и ГАЗ 66. Позволява отделяне на барабана от задвижващия вал и лесно размотаване на въжето. При навиване на въжето го използвах, когато достигна края на въжето изключих заципването т.е. навиването е възможно да се осъществи и само от един човек, без втори да стой вътре за да натисне съединителя при края на въжето. Пробата я извърших на изключена на раздатката, а на предавателната кутия сменяхме предавки което довеждаше до овеличаване на скоростта на навиване и съответно при задна развиваше. Процеса на първа и задна е с доста бавна скорост. Другото което пробвах е какво се случва при положение 4L на раздатката - остонох с впечатление, че се предава въртящ момент едновременно към колелата и към лебедката. Същото е и при 4H. Недоумявам защо е необходимо лебедката да се ползва само на изключена раздатка. Тъй като това го виждам и в книгата на автомобила и знам, че при япончетата няма случайни неща смятам да спазвам правилото. Възможно е предпазване на раздатката от претоварване??? За сега толкова предстоят тестове след пълно завършване на лепсващите елементи. Поздрави.
                            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Малко тунинг.

                              Привет. Днес имаше продължение на тунинга. По идея на Borizanov пристъпих към т.н. "сиромашки тунинг" на окачването отзад. Тук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2942.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5381954е насочено вниманието ни. В оригиналната пружина ще се монтира допълнителна, задна от Голф IIНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2943.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5381956 в комплект с горен тампон /става и от Поло /. Оригиналната демонтиранаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2944.jpg
Прегледи:1
Размер:160.1 КБ
ID:5381955. На долното легло на пружината/върху диференциала/ заваряваме парче тръба Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2949.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5381957 с подходящ диаметър и дължина около 3 см за фиксиране на долната част на втората пружина. Реда на демонтаж мисля, че е излишен да описвам. Това е желания резултатНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2946.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5381958. За съжаление забравих да направя замервания преди интервенцията и не мога да кажа точно с колко се увеличи разстоянието между гумата и веждата на калника. Промяната е около 4 - 5 см. Лично мен ме удовлетворява. Необходимо време около 2 - 3 часа. Пружините около 15 лв за брой. Предстои леко натягане на торсионите отпред. Поздрави.
                              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Малко тунинг.

                                Аз имам предни от Пасат и ще ги слагам (незнайно кога).
                                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                                (А1+)
                                О877ООО98О

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X