Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко тунинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко тунинг.

    Както обещах малко снимки след ревизиране на приводаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2026.jpg
Прегледи:2
Размер:198.7 КБ
ID:5359946.Това е "новия" привод в разглобено състояние. Вижда се, че по изходящия вал корозията си е казала думата. Предстои възстановяване. Сравняване между двата екземпляраНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2019.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5359947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2015.jpg
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5359948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2016.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5359949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2017.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5359950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2018.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5359951. Това е единствения надпис които се забелязва и с нищо не съответства с VIN декодераНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2020.jpg
Прегледи:1
Размер:197.9 КБ
ID:5359952. Сравнение между зъбните колелаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2022.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5359953. Общ изглед на лебедката с демонтиран барабанНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2025.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5359954Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2023.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5359955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2024.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5359956. Забравих да направя снимка на куката оригинално монтирана на въжето. Ясно се чете 2000 кг. В книжката на джипа е посочено максимална сила на опън на първа навивка на барабана 2000 кг., а на последна /мисля 6-та навивка/ 700кг. На снимката ясно се вижда диаметъра на вала. Та в този ред на мисли вярно, че вала освен въртеливо движение служи за опора на барабана ама с тези размери само 2000 кг. Ако говорим за либри май няма и 1000. В същото време при електрическите лебедки има и 12 000 либри ??? Живи и здрави когато я монтирам ще й видим възможностите на практика.
    Прикачени файлове
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #32
      От: Малко тунинг.

      Според братята руснаци зъбните колела в раздатката на 2.5 са 2 вида и затова има 2 вида КОМ-ове. Зъбното колело в раздатката на мойто 2.8 е същото като на 2.5. Нямат яснота кога е слагано едното и кога другото. Книжната гарнитура е особено важна тъй като тя дава необходимата хлабина между зъбите.
      Последно редактирано от skitnik; 30-03-12, 19:41.
      I get High by going Down

      Коментар


      • #33
        От: Малко тунинг.

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Според братята руснаци зъбните колела в раздатката на 2.5 са 2 вида и затова има 2 вида КОМ-ове. Зъбното колело в раздатката на мойто 2.8 е същото като на 2.5. Нямат яснота кога е слагано едното и кога другото. Книжната гарнитура е особено важна тъй като тя дава необходимата хлабина между зъбите.
        Точно, за това казах, че не съм убеден какво е положението с двата КОМ-а. Знам само, че втория т.н. "новия" сега става, а първия не става и не съм сигурен, че е за раздатка с мотора 2,3 TD. В момента започнаха да ми идват идеи за "супер-селект" раздатка та се надявам единия КОМ да пасне/да не се окаже, че има и трети модел/. Най-правилно с КОМ в ръка и в автоморгата. Би ли споделил колега как се представя при теб лебедката, има ли сила. Нали правилото е силата на лебедката да е поне 1,5 пъти по-голяма силата на опън от масата на джипа. В случяа джипа е с тегло около 1800-2000кг., а оригиналната лебедката е с максимална сила на опън 2000 кг. Къде е резерва?
        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

        Коментар


        • #34
          От: Малко тунинг.

          Аз съм със супер селект и стана. Голям звяр е лебедката. 265/70/15 гума я смачка така, че протектора беше на 2 сантима от ръба на джантата, преди да се скъса бушона. Иначе по книга я дават да се ползва с ролка. Имам план да я измеря ама все не остава време.
          I get High by going Down

          Коментар


          • #35
            От: Малко тунинг.

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            Аз съм със супер селект и стана. Голям звяр е лебедката. 265/70/15 гума я смачка така, че протектора беше на 2 сантима от ръба на джантата, преди да се скъса бушона. Иначе по книга я дават да се ползва с ролка. Имам план да я измеря ама все не остава време.
            Бушона го забелязах-щифт с размер ф 4 мм фиксиращ предното карданче към входящия вал на лебедката. Това за ролката не го разбрах. Полиспаст ли имаш в предвид? И това за гумата ми е непонятно. Ще стана банален ама с тези два тона така да смачка гумата??? То електрическите 5 000, 6 000 или чудовищните 12 000 либри не ми го побира акъла какви възможности трябва да имат?

            ПП. В книжка виждам е посочена възможност лебедката да се ползва в режим 4L. Това не е толкова важно, ще го проучим на практика. По ми е интересно с каква скорост работи и влияе ли се от предавката на която е предавателната кутия. Поздрави.
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #36
              От: Малко тунинг.

              На първа навива бавно, на 5та бързо. Естествено. Бушона е 6 мм, не 4. Паднахме в каменен канал и при дърпането гумата се смачка към джантата. Стената беше отвесна. Не може да се помага с гумите. Работи само на неутрал.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                От: Малко тунинг.

                Да ви представя "бушона". В щатния отворНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2034.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5360185. В състояние за ревизияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2036.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5360186.В измервателния уредНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2040.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5360187. Поздрави.

                ПП. Извинете за качеството на снимките.
                MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                Коментар


                • #38
                  От: Малко тунинг.

                  Много странно. Сигурен ли си, че е оригинален? 4 мм е безобразно слабо.Колко мм е дупката?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко тунинг.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Много странно. Сигурен ли си, че е оригинален? 4 мм е безобразно слабо.Колко мм е дупката?
                    Не прилича на пипано. Отвора на карето също е 4 мм, а щифта се пъха плътно. Единствено контрата/на снимката-ламаринка/ беше поразчекната, развих и винтчето и я понагласих. Според мен реда е: пъха се щифта, контрата, винта. Преди мен някой е правил друго. Поздрави.

                    ПП. Ако бушона започне да изгаря често може да стане ф 6мм. За сега не се предвижда да го пипам. Смятам, че при този производител няма нищо случайно и всичко е там където трябва и както трябва.
                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко тунинг.

                      Явно на другата е разширяван отвора. В дупката имаше оригинално пружинен шплент. Сиреч, стоманизирана тенекия на тръбичка. Първия чоп изкара много преди да го скъсаме. После с тия от магазина-трагедия. Явно и там са се намесили братята китайци. Сега е с 6 мм болт-8,8 ама не е минала изпитания.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко тунинг.

                        Здравейте колеги,темата за лебетката ми хареса и имам едно питане.Аз имам оригиналния лост за включване и КОМа но нямам лебетка и карданите,някой да има идея от къде мога да ги намеря и на какви пари ще сам ви благодарен много.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко тунинг.

                          Първоначално публикуван от boyko Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,темата за лебетката ми хареса и имам едно питане.Аз имам оригиналния лост за включване и КОМа но нямам лебетка и карданите,някой да има идея от къде мога да ги намеря и на какви пари ще сам ви благодарен много.
                          Може па с pahov нещо да измислите? Знам ли?
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко тунинг.

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Може па с pahov нещо да измислите? Знам ли?
                            Освен един КОМ в повече с нерешена за сега съдба, друг дублиращ се детайл няма. Затова пък ми липсват жилата.Поздрави.
                            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко тунинг.

                              Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                              Освен един КОМ в повече с нерешена за сега съдба, друг дублиращ се детайл няма. Затова пък ми липсват жилата.Поздрави.
                              Сори. Проспал съм доста . А честита придобивка. Жила се правят.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко тунинг.

                                И така след няколко дневно прекъсване да докладвам. Вала на привода е възстановен и изглежда такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2267.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5364013. Тук се вижда какво беше предиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2026.jpg
Прегледи:2
Размер:198.7 КБ
ID:5364014. Всичко измито и готово за заемане на мястото сиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2269.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5364016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2270.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5364017. Тук вече е готово за монтажНатиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2271.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5364018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_2272.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5364019. Поздрави.
                                MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X