Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко тунинг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко тунинг.

    Първоначално публикуван от pajero1 Преглед на мнение
    Колега, има ли значение волтажа на лентата, или светодиодите са си за 12V?
    На лентата си пише 12v. Секцията е 3 бр. последователно свързани със съпротивление.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #17
      От: Малко тунинг.

      Раэрови се с търсачката имам някакъв спомен, че някой колега с Паджеро спорт си беше направил таблото със светодиодна лента.

      Коментар


      • #18
        От: Малко тунинг.

        Ето я темата с диодното осветление.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Малко тунинг.

          Ако искаш да сменяш крушките на габаритите ползвай готови крушки - светят точно където и както трябва, да не говорим че пасват в цокъла. Ето един пример за светодиодна крушка, мисля че даже е точно за цокъла на габаритите:
          http://www.ebay.com/itm/2-White-194-...item43ac703729

          В никакъв случай не взимай от този тип - с един светодиод - за нищо не стават:
          http://www.ebay.com/itm/10-x-Blue-T1...item3a6bf4abb7

          Същото е валидно и за плафоните в купето - има готови крушки с няколко (напр. 3, 6 или 9) мощни светодиода, които влизат директно в цокъла:
          http://www.ebay.com/itm/39mm-16-LED-...item3cbfd29092


          *Примерните крушки, които съм дал са първите, които ми попаднаха. Използвани са с илюстративна цел.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #20
            От: Малко тунинг.

            Привет. Днес реших да продължа с тунинга. Монтаж на механична лебедка. Започнах с КОМ - а на раздатката. Гадост. КОМ - а не става. По точно зъбните колела са различни. Най - вероятно е за П1 с 2,3 мотора. Шанса да намеря КОМ за П2 с раздатка за 2,5 TD клони към 0 /нула/ или цената му ще бъде колкото Джипа. Привърженик съм на оригинала и не ми захваща с ТНТМ - та, хидромотори или пък изработка /насаждане/ на други зъбни колела в КОМ-а. Каръшка работа. Утре ще опитам да кача снимки. С какви мераци започнах и колко бързо се изпариха. Поздрави.

            П.П Идеи приемам всякакви.
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар


            • #21
              От: Малко тунинг.

              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
              Ако искаш да сменяш крушките на габаритите ползвай готови крушки - светят точно където и както трябва, да не говорим че пасват в цокъла. Ето един пример за светодиодна крушка, мисля че даже е точно за цокъла на габаритите:
              http://www.ebay.com/itm/2-White-194-...item43ac703729

              В никакъв случай не взимай от този тип - с един светодиод - за нищо не стават:
              http://www.ebay.com/itm/10-x-Blue-T1...item3a6bf4abb7

              Същото е валидно и за плафоните в купето - има готови крушки с няколко (напр. 3, 6 или 9) мощни светодиода, които влизат директно в цокъла:
              http://www.ebay.com/itm/39mm-16-LED-...item3cbfd29092


              *Примерните крушки, които съм дал са първите, които ми попаднаха. Използвани са с илюстративна цел.
              Тези от последния модел,продават ли се някъде в България?
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #22
                От: Малко тунинг.

                Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                Привет. Днес реших да продължа с тунинга. Монтаж на механична лебедка. Започнах с КОМ - а на раздатката. Гадост. КОМ - а не става. По точно зъбните колела са различни. Най - вероятно е за П1 с 2,3 мотора. Шанса да намеря КОМ за П2 с раздатка за 2,5 TD клони към 0 /нула/ или цената му ще бъде колкото Джипа. Привърженик съм на оригинала и не ми захваща с ТНТМ - та, хидромотори или пък изработка /насаждане/ на други зъбни колела в КОМ-а. Каръшка работа. Утре ще опитам да кача снимки. С какви мераци започнах и колко бързо се изпариха. Поздрави.

                П.П Идеи приемам всякакви.
                Аз отдавна имам мерак за такава лебедка, ама КОМ - нъц. Къде ли не търсих... пак за 2,5 - няма.

                Коментар


                • #23
                  От: Малко тунинг.

                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  Аз отдавна имам мерак за такава лебедка, ама КОМ - нъц. Къде ли не търсих... пак за 2,5 - няма.
                  По принцип Въпроса само с КОМ - не можеш да го решиш. Трябва да е комплект: Лебедка; кардани 2 на брои; ръчка с две жила/които някой майстор ми ги отмъкна/ за управление от купето и КОМ. Е в моя случай се оказа, че опира до КОМ-а. От друга страна преди малко разгледах книжката на джипа и гледам теглително усилие на първа навивка на въжето 2000 кг на последна /по памет шеста/ 700 кг. Дали няма да е слабичка и да се окаже много разход за нищо. Оригинала обаче ме стимулира, поне за сега. е
                  MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко тунинг.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1983.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5359541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1984.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5359542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1985.jpg
Прегледи:1
Размер:192.8 КБ
ID:5359543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1986.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5359544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1987.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5359545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1988.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5359546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1989.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5359547Та значи ето я екстрата дето почнах с огромен мерак да монтирам. Както вече посочих привода/той си е чист редуктор/ не съответства. С 27 броя зъби на по-голямото колело, но с по-дребни зъби. Това ме навежда на мисълта, че е от раздатка за 2,3 мотора. Мисля си да опитам да присаждам зъбни колела/надявам се в раздатката да има подобни но малко вероятно/, но на първо време ще изчакам. Привърженик съм на оригиналното и се надявам да се сдобия с КОМ за раздатка 2,5 мотора, пък и не се знае някои колега може да има това дето търся Аз и да му е необходимо като моето. Приемам идеи всякакви. Поздрави.


                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко тунинг.

                      Някой да ти изработи ЗК, такова каквото ти трябва. Операцията не е невъзможна за разлика от намирането на КОМ.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко тунинг.

                        Моето Паджеро 1 с мотор 2,3 е със ск.кутия от 2,5 пак от П1 89г.
                        Мисля че ск.кутии са еднакви.
                        Раздатката ми майстора я прехвърли директно от едната кутия на другата.
                        Може би разликата е ако си с раздатка суперселект.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко тунинг.

                          Намери се оригинален привод. Двата привода имат и външна разлика но мястото за монтаж е еднакво. Сега сравнявайки ги мисля, че изработка на зъбни колела не е невъзможно но сигурно ще е солено, но от друга срана цената на която го закупих......и то за втора употреба. Без коментар. Излишния може би ще отиде в продажби. Не е изключено някой колега да е пред дилема като мойта. Поздрави.
                          Последно редактирано от pahov; 29-03-12, 21:15.
                          MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко тунинг.

                            Ако го даваш на цената на вторични, го взимам?!?
                            Само не разбрах за КОМ-а ли говориш?
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко тунинг.

                              Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]433658[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]433659[/ATTACH]


                              На Паджеро 2 лебедката е същата. Монтирах такава + изработка на броня. Голяма свинщина. Мисля че в Пловдив има сериозна фирма, която може да изработи качествено зъбно колело. Иначе и в Девня има, но човека работи когато му е кеф. А рядко му се случва.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко тунинг.

                                [QUOTE=radikyokushin;1813589]Ако го даваш на цената на вторични, го взимам?!?
                                Само не разбрах за КОМ-а ли говориш?
                                Поздрави![/QUOTE

                                Точно за КОМ - а става въпрос, че е възможно да отиде в продажби и причина съм посочил, но цена като за вторични не съм споменавал. И Аз си мисля за раздатка "супер-селект" на цена като за вторични но никъде и дума не обелвам за да не ме накажат с бой с тояги. Първи за КОМ-а е изявил желание колегата iansto и при продажба ще се ползва с предимство. Все още не съм убеден напълно, че първия КОМ е за раздатка за 2,3 мотор. VIN декодера не ми е силна страна нито пък имам номер на рама от Pajero 2,3 TD за сравнение но забелязвам, че и на двата КОМ-а външно от производителя не е написано нещо което да съвпада с VIN - а. Единствено видимо на пръв поглед е външния изглед, после идват зъбните колела. От направените замервания изходящото валче и на двата привода е на едно и също положение спрямо рамата, торсиона и тръбите та ауспуха. Та в този ред на мисли, както и написаното от колегата pajero 1 си мисля дали някой предишен собственик не е правил интервенции с раздатката?

                                ПП. Днес времето е дъждовно и ще пристъпя към ревизиране на "новия" КОМ. Ако успея ще кача снимки по-късно. Поздрави.
                                MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X