Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Колеги, замислил съм такава трансформация след нова година, интересно ми е да споделите мнения и идеи ако някой има. Всяка помощ е добре дошла. Вранглера почти не го вкарвам в гората, ако има нещо е леко по черно не хард. Чудя се дали да запазя автоматичната скоростна или да търся ръчна. Четох по американските форуми, че камбана от dodge dakota V6 до 92 ра пасва към мотора от едната страна, а от другата към скоростна AX15. В момента врангела е с 2.5 мотор, който е доста слаб и затова мисля за смяна. Чудех се какво да сложа, но в момента има от къде да взема този 5.2 в комплект със скорости и раздатка и въобще каквото ми трябва. Гранда е 94та година, надявам се това ще е по-добре от гледна точка на по-малко електроника. Всякаква помощ ще е добре дошла, не съм чул някой да е правил подобно нещо тук, но ако има още по добре - съвети приемам всякакви.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Казах ти аз,че филма при теб....тепърва започва!
    ...Взимай директно с автоматика,вместо да се мяташ в приключения и да търсиш скорости....и тн.!
    ...Мерил ли,дали ще влезне?
    ...Успех за сега!Имам около мен два с такива мотори,та ако се наложи нещо,ще съдействаме...каквото ни е по силите!....Успех!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

      Най-добре продай джипа и се вземи с правилния мотор , щото после ще следва ...от какво да сложа по здрави мостове ...
      Успех
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Най-добре продай джипа и се вземи с правилния мотор , щото после ще следва ...от какво да сложа по здрави мостове ...
        Успех
        Колега и ти си прав, ама джипа си го харесвам и ми е кеф да се занимавам.А по спомен е със същите мостове както 5.2 то, просто там раздатката е full-time и усилието е постоянно разпределено между двата моста. Аз не мисля да го карам с рошави гуми и да го напъвам извън асвалта. Просто ми е интересно какво ще се получи, гледах има такива проекти в нета, даже гледах кит със стойки за мотора, където пишеше easy swap, надявам се да е така. Но почна ли го ще го свърша. Засега събирам мнения, искаше ми се да взема мотор от BMW V8 пак, защото е алуминиев и е по лек, но не намерих на нормална цена, а при този всичко е комплект, мисля да взема целия гранд.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

          Има тема по въпроса, самоче за TJ, не за YJ, но нещата са същите. Най-добре е с ръчна кутия, защото тя е по-къса от автоматика, но откъде ще намериш АХ-15-незнам, а пък за камбана от Дакота-хептен. Автоматика от друга страна пък ще пази мостовете. Решението е мотора да се монтира максимално напред, за да ти остане място за заден кардан, но пък така губиш най-голямия плюс на Вранглера, а именно централно разположения мотор.
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #6
            От: Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

            Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
            ... Просто ми е интересно какво ще се получи....
            Ако е само това(а то не е малко) действай смело! Не пренебрегвай 2.5 мотора.Аз дори го предпочитам пред 4.0.Смених на 2.5 предавателните числа(когато имах Вранглер)и беше пушка с 35-ци.Най-хубавото на Вранглерите е ,че са като конструктор Лего Ако не се лъжа Дима(Quadra)смени 4.0 точно с 5.2
            Поздрав!

            Коментар


            • #7
              От: Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              ....Аз дори го предпочитам пред 4.0.Смених на 2.5 предавателните числа(когато имах Вранглер)и беше пушка с 35-ци....
              Смяната на предавателните числа е сравнително евтин и лесен начин за повече мощ. За YJ се предлагат до 4.88, при 4.10 стандартни на 2.5 мотора.


              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              ...Ако не се лъжа Дима(Quadra)смени 4.0 точно с 5.2
              Поздрав!
              Не, смени го с друг 4.0.
              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

              Коментар


              • #8
                Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                Има тема по въпроса, самоче за TJ, не за YJ, но нещата са същите. Най-добре е с ръчна кутия, защото тя е по-къса от автоматика, но откъде ще намериш АХ-15-незнам, а пък за камбана от Дакота-хептен. Автоматика от друга страна пък ще пази мостовете. Решението е мотора да се монтира максимално напред, за да ти остане място за заден кардан, но пък така губиш най-голямия плюс на Вранглера, а именно централно разположения мотор.
                Колега, предпочетох V8 ка, точно поради тази причина че идва зад предния мост, не мисля да го давам много напреде за да запазя донякъде баланса. Вранглера не е диган и не мисля да го вдигам, направил съм му само бодилифт 5 см и в момента спокойно го карам с 33 ки, така че предполагам няма да е голям проблем с кардана. Нямам намерение да участва в хард разходки, карам си го за удоволствие предимно градско и по малко извънградско. Засега мисля просто да го сложа и да го оставя с автомата, пък нататъка живот и здраве ако ми стигнат силите мисля малко да напъна мотора и тогава може и ръчни скорости да сложа. Гледах камбани за дакота по 120$ в щатите, предполагам някой приятел ще може да ми вземе и да ми изпрати. Надявам се засега поне да успея да вмъкна V8 ка стоков и това ще ми бъде достатъчно.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                  Много интересен проект. Ще следя с интерес.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                    5.2 ще го събереш , ама с ръчни скорости трудно защото много трудно се намира маховик . 5.2 с ръчни има само додж рам . По-добре всичко комплект от гранда с автоматика и раздатката та дори и мостовете + компютрите за двигателя и скоростите . Най-лесно е кола донор и да прехвърлиш всичко , и каквото трябва да се доработи за да стане както трябва . По-лесно е с 4 литров ама пък трудно се намира такъв читав двигател не е като да не съм търсил . Но 5.2 и то за шосейка с това никакво междуосие на вранглера ми звучи като нещо опасно (летящ фотьойл )

                    Дано да го видим и като проект ще следя с интерес и ще помагаме с каквото можем

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                      Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                      Колега, предпочетох V8 ка, точно поради тази причина че идва зад предния мост, не мисля да го давам много напреде за да запазя донякъде баланса. Вранглера не е диган и не мисля да го вдигам, направил съм му само бодилифт 5 см и в момента спокойно го карам с 33 ки, така че предполагам няма да е голям проблем с кардана. Нямам намерение да участва в хард разходки, карам си го за удоволствие предимно градско и по малко извънградско. Засега мисля просто да го сложа и да го оставя с автомата, пък нататъка живот и здраве ако ми стигнат силите мисля малко да напъна мотора и тогава може и ръчни скорости да сложа. Гледах камбани за дакота по 120$ в щатите, предполагам някой приятел ще може да ми вземе и да ми изпрати. Надявам се засега поне да успея да вмъкна V8 ка стоков и това ще ми бъде достатъчно.
                      Точно това ти казвам-ако сложиж V8-ка максимално назад няма да ти остане място за кардан.
                      Автоматичната кутия е много по-дълга от ръчната. Измери дължината на двата мотора със скорости и раздатка и ще видиш каква е разликата
                      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                        И назад да отиде карданите се преправят и това не е проблем . Проблема е в маховика за ръчни скорости за 5.2 който е много труден за намиране тъй като е голяма рядкост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                          Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                          И назад да отиде карданите се преправят и това не е проблем . Проблема е в маховика за ръчни скорости за 5.2 който е много труден за намиране тъй като е голяма рядкост
                          Ти виждал ли си заден кардан на Вранглер, или така си пишем?
                          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                            Ако се скъси ще останат само двете катрета .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10000.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5331086

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                              Да това със задния кардан е проблем, точно затова се замислям за ръчни скорости, камбаната от Дакота + ax15. Незнам дали маховика от 4.0 няма да пасне на 5.2, но все накак ще нагодим работите. Все още чета по форумите и мисля кой ще е най-добрият вариант.
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X