Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
    За тези колебания си слагаш Трак-бар щанга и си готов
    За това спор няма ама дългата дъга в този режим на употреба много бързо провисва (това от опит )

    Коментар


    • #32
      От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
      За това спор няма ама дългата дъга в този режим на употреба много бързо провисва (това от опит )
      Е да провисва бързо
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #33
        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

        А значи можело (естествено че може), значи така си пишем
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #34
          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
          А значи можело (естествено че може), значи така си пишем
          Може стига на няколко месеца да ти се правят ресори може иначе е ясно , че само си пишем

          Коментар


          • #35
            От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

            Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
            Може стига на няколко месеца да ти се правят ресори може иначе е ясно , че само си пишем
            Тогава не скачай следващия път, със заядлив тон да заявяваш, че нещо е невъзможно да стане, а след това да твърдиш, че става ама...

            Поздрави!
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #36
              Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

              Ето и малко инфо от чуждите форуми, повечето конверсии дето видях са със ръчни скорости, явно е по добре.

              това е конверсия с ръчни скорости

              http://pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=966367

              а това е само смяна на автоматични с ръчни скорости в ZJ както и необходимите неща

              http://www.nagca.com/forum/showthread.php?t=44728


              има и доста снимки и е добре обяснено
              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
              http://www.facebook.com/JeepBG
              LZ1GGC

              Коментар


              • #37
                От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                До колкото разбирам колегата,има маломощен джип и иска да си сложи по-мощен двигател да си го кара по пътя.Джипа се кара само на асфалт,по черно не влиза.За какво му е да мести мостове,да ги върти,да удължава рамата,да реже калници(и то става една грозотия)?За какво?Знае ли се колко е по-дълга АСК,защо да не може да скъси задния кардан,какво от това,че ще останат само карета,или да мести двигатела на пред,какво от това,че ще му се наруши малко баланса?Май наистина само си пишем,намерили сме чужда тема и давай да даваме акъл в купом,вярно,че колегата го поиска.Какво ще стане ако сложи V8-ка с АСК с 15см.напред,мести лапите,напасва задния кардан и за раз бройки бегачката е готова?От другата гледна точка,маха купето,почва едно мерене и рязане с много неизвестни,не всеки във форума би си нарязал рамата(да не кажем,че са 10-на човека във форума които биха го направили кадърно).Успех с проекта и весели празници.

                Коментар


                • #38
                  Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                  Ето това ми е джипката :

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:270520112022.jpg
Прегледи:1
Размер:217.8 КБ
ID:5332762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:270520112021.jpg
Прегледи:1
Размер:204.3 КБ
ID:5332761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:270520112023.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:5332763

                  Просто ми е кеф да я карам, но сега поставих едни малко по тежки 33 ки и се задъхва. Нямам намерение да я карам хард, но това не значи, че не бих я карал по черен път, като по-висока кола просто. Искам да сложа V8-ка, но не на всяка цена, ще гледам да запазя баланса и бих разположил двигателя максимално назад в коша, като крайна мярка бих дръпнал и задния мост назад, ако е неизбежно. Просто събирам инфо за трансформацията и ще я направя когато ми се изясни изцяло концепцията, засега събирам информация и съм намерил донор Grand Cherokee ZJ 94". Искам нещата да станат сравнително прилично, а не просто да поставя мотора и после да се наложи да го преправям. Затова съм много благодарен на колегите които се включват в дискусията, така може да излязат и проблеми за които въобще не съм се замислял. В линковете дето пуснах по горе са описани всички нужни части за поставяне на камбана от дакота + ръчни скорости. Въпреки, че съм фен на автоматика, ми се струва че ръчните скорости ще са по доброто решение. Другото което е, че искам ако е възможно да запазя full-time режима, след като няма да има хард оффроад с нея ми се струва по подходящо да е full-time или при късмет да намеря раздатка np242 с фулл и парт тайм която ще пасне на ръчните скорости.
                  Пак благодаря за съветите и пожелавам весело посрещане на новата година на всички колеги!!!
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                    242ра раздатка е само за автоматични скорости .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                      Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                      Ето това ми е джипката :

                      [ATTACH=CONFIG]399985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]399984[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]399986[/ATTACH]
                      Като гледам снимките джипката направо си иска едни 10-15 см местене назад на задния мост. Никакви флексове по калници и брони няма да се наложи да се ползват и според мен колелото ще изглежда по на мястото си. В момента (поне от снимките) изглежда изместено напред и стои несиметрично спрямо калника. На втората снимка пък се вижда задното ухо (ако не бъркам). Има сериозен резерв. На око поне 15 см.

                      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                      ... и се получава постоянно колебание в ъгъла на пиньона при потегляне и спиране и други динамични натоварвания при движение..
                      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                      За тези колебания си слагаш Трак-бар щанга и си готов
                      Гледам като гръмнат Явно съм неподготвен, но все пак как така трак-бар (напречна щанга) ще се отрази на ъгъла на пиньона (зависещ от надлъжни елементи, носачи или ресьор все тая) ?!? Явно или под "трак-бар" се има нещо друго предвид или има някакъв пиниз, който не стоплям. Та моля за съдействие
                      Последно редактирано от elbgt; 31-12-11, 14:23.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #41
                        Re: От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                        Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                        242ра раздатка е само за автоматични скорости .

                        Сигурен ли си в това, все си мисля че съм виждал 4.0 черокита с full i part time, там не е ли np242. Може и да бъркам, може само на автоматите да е, но не би трябвало да е проблем да сe постави, има теми за смяна на 231 с 242.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Гледам като гръмнат Явно съм неподготвен, но все пак как така трак-бар (напречна щанга) ще се отрази на ъгъла на пиньона (зависещ от надлъжни елементи, носачи или ресьор все тая) ?!? Явно или под "трак-бар" се има нещо друго предвид или има някакъв пиниз, който не стоплям. Та моля за съдействие
                          Сигурно това имат предвид

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track bar.jpg
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5332768
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:track bar1.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5332769
                          Последно редактирано от Stefan Dimov; 31-12-11, 14:45. Причина: пр.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                            Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
                            Сигурно това имат предвид
                            [ATTACH=CONFIG]400025[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400026[/ATTACH]
                            Точно това имам предвид .
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                              Ясно. Оказа се вариант 1. "трак бар" e употребено погрешно. Има се предвид "radius arm" наричани още "radius rod" или "torque arm".
                              Последно редактирано от elbgt; 31-12-11, 15:13.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                Ясно. Оказа се вариант 1. "трак бар" e употребено погрешно. Има се предвид "radius arm" наричани още "radius rod" или "torque arm".
                                Щом така казваш така да е за мен най-употребяваното е "traction bar"
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X