Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Преди около две години гледах подобен проект някъде в нета. Днес търсих, рових, но не успях пак да го открия. Ставаше дума за YJ с 5.2. Решението там бе с изместване на задния мост назад, но освен местенето на точките на окачването беше играл и флекса по задните калници и бронята. Не знам дали само заради кардана беше направено или заради клиренса отзад и за удължаване на базата. За моя модел Wrangler JK има готов кит за удължаване на базата чрез изместване на задния мост назад с 20 см. Нищо чудно да има подобно готово решение и за YJ, макар че при ресьорите ми се струва значително по-просто за ТНТМ реализация.

    Последно редактирано от elbgt; 30-12-11, 19:51.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      ... макар че при ресьорите ми се струва значително по-просто за ТНТМ реализация.
      Напротив-точно обратното. Пружината можеш да я сложиш, ако искаш и в края на рамата, но за ресьора ти трябват поне още 40-50 см. рама след моста. Има два варианта, с поставянето на обеците от външния край на рамата (печелиш най-много 5 см), или с асиметричен ресьор, при който моста не стой в средата му.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #18
        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

        Заводски CJ-я има V8, а и V8 е по-къс от редовия "шестак", така че като общи размери би трябвало да стане, двигател "со све" (кутии, компютри, кардани) ...е ще има и рязане, но не мисля че е невъзможно
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
          Напротив-точно обратното. Пружината можеш да я сложиш, ако искаш и в края на рамата, но за ресьора ти трябват поне още 40-50 см. рама след моста. Има два варианта, с поставянето на обеците от външния край на рамата (печелиш най-много 5 см), или с асиметричен ресьор, при който моста не стой в средата му.
          Признавам че не познавам детайлно конструкцията на YJ и само предполагам че няма да е трудно. Моето разсъждение беше, че ако ще местиш ресьора 20 см назад би следвало да преместиш двете точки на закрепването му пак с толкова. Защо трябва да са 40-50 см ? Толкова ли се налагат при тази конверсия? Ако наистина е така, то май и конверсия към пружини ще се наложи, което вече е сериозна заигравка и тази идея ще се окаже неудачна. Вс ми се струва, че дори да не се налага зарди смяната на двигателя самото удължаване на базата ще е от полза за YJ, защото в оригиналния му вид колесната база е прекалено къса.
          Последно редактирано от elbgt; 31-12-11, 10:07.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

            Няма как да го преместиш назад 20 см. Моста седи в средата на ресьора, така винаги трябват 40-50см. рама след него, и съответно за да преместиш моста 20 см. назад, трябва и задната точка на закрепването ресьора да отиде с толкова назад. Да ама къде, като тя и без това е в края на рамата?
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #21
              От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

              Ясно е къде на ресьора седи моста, това няма защо да уточняваме. Жалко че не мога да открия линка. Вероятно обаче не е невъзможно да се изгради конструкция в края на шасито за закрепване на задното ухо на ресьора. Пак уточнявам че не познавам конкретно модела, но ми се струва абсурдно това да не може да се направи сравнително лесно.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #22
                От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                ... или с асиметричен ресьор, при който моста не стой в средата му.
                А наясно ли сме с асиметричните ресори или само да си пишем , защото при асиметричните ресори по-дългата дъга е ВИНАГИ ЗАД МОСТА ! И с асиметричен ресор ще преместиш моста напред , а не назад

                Коментар


                • #23
                  От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                  Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                  А наясно ли сме с асиметричните ресори или само да си пишем , защото при асиметричните ресори по-дългата дъга е ВИНАГИ ЗАД МОСТА ! И с асиметричен ресор ще преместиш моста напред , а не назад
                  Обясни моляте защо? И какво ми пречи да поставя по-дългата страна, където си искам?
                  99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                  It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                    Обясни моляте защо? И какво ми пречи да поставя по-дългата страна, където си искам?
                    Въпроса не е към мен, но преполагам, че е заради ъгъла на пиньона.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Въпроса не е към мен, но преполагам, че е заради ъгъла на пиньона.
                      А какъв е проблема да завъртя пиньона на задния мост накъдето си поискам?
                      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                        По късата дъга е от към страната с обиците. Съответно когато имаме заден ресьор и обици в края на рамата моста ще се измести назад и обратното - предния мост ще се измести напред.
                        Наклона на пиньона не е проблем да се коригира с подходящ клин на петата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                          А какъв е проблема да завъртя пиньона на задния мост накъдето си поискам?
                          Имах предвид промяната на този ъгъл при движението на моста нагоре-надолу заради различната точка и дъгата която описва в сллучая когато е назад от центъра на ресьора. Иначе поне при ресьорите лесно се променя статичния ъгъл разбира се, но динамичния зависи единствено от положението на моста на ресьора. Лично на мен ми се струва, че този казус едва ли ще създаде проблеми.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                            Дългата дъга на асиметричният ресор е по-меката и се получава постоянно колебание в ъгъла на пиньона при потегляне и спиране и други динамични натоварвания при движение .
                            Андро не съм виждал асиметричен ресор с късата дъга към обеците , а съм имал и в момента едната ми машина е с асиметрични ресори .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                              Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                              Дългата дъга на асиметричният ресор е по-меката и се получава постоянно колебание в ъгъла на пиньона при потегляне и спиране и други динамични натоварвания при движение .
                              Андро не съм виждал асиметричен ресор с късата дъга към обеците , а съм имал и в момента едната ми машина е с асиметрични ресори .
                              За тези колебания си слагаш Трак-бар щанга и си готов
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                                Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                                ...
                                Андро не съм виждал асиметричен ресор с късата дъга към обеците , а съм имал и в момента едната ми машина е с асиметрични ресори .
                                Още по добре - значи може и "така", и "така". На мойта бангия късата страна е към обиците.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X