Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Браво за газта на мене ми излезе 1300лв рейки,комп и аксесуари плюс работа (((( И да добавя че на първо четене градско ми гори 30/100.Припадаааааааааам

    Коментар


    • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

      Първоначално публикуван от stefan_top Преглед на мнение
      Браво за газта на мене ми излезе 1300лв рейки,комп и аксесуари плюс работа (((( И да добавя че на първо четене градско ми гори 30/100.Припадаааааааааам
      Колега а колко се очаква да почне да ти гори защото 30 ли се струва прекалено много. По-принцип разхода се засича след 3-та или 4-та изгорена бутилка защото до тогава по системата има въздух. За сравнение моя гранд 5,2 с обикновенна газова без ламда контрол и без специални настроики с гуми 31х10,5х15 гори около 27 и това е от града в гората и от гората в града.

      По дринцип се замислям и аз за инжекционн но поради причината че го карам доста студен понеже няколко пъти на ден ми се налага да изминавам разстояния от 10-30 км през няколко часа а нали инжекциона трябжа да достигне поне 30С и след това включва газта поне така ми е на колата и се притеснявам дали няма да се кара през повечето време на бензин а и разхода от инжекциона не ми се струва рентабилен според мен не би трябвало да дава повече от 20/100. Цитирам думи на Димата до който се допитах колко горе долу трябва да харчи един гранд 5,2 с обикновенна газова той ми каза :" - Ако всичко е нормално със стабилно каране в градски условия трябва да дава около 24/100". Значи според мен инжекциона трябва да е по-малко

      Поздрави В.Василев
      Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

      Коментар


      • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

        Питай Димата и относно каране на автоматик със студено масло....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

          Колеги търся датчик за скорост(speed sensor) за 249та раздатка (електрически), предполагам че и от 231/242 също ще стане. Вранглера ми беше с жило сега е с електронен, направих го да работи, но по погрешка май го окъсих и в момента не показва с колко километра се движа, също не ми работи и овърдрайва. Та ако някой има такъв датчик останал по някоя раздатка, нека пише, благодаря предварително.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

            Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
            Колеги търся датчик за скорост(speed sensor) за 249та раздатка (електрически), предполагам че и от 231/242 също ще стане. Вранглера ми беше с жило сега е с електронен, направих го да работи, но по погрешка май го окъсих и в момента не показва с колко километра се движа, също не ми работи и овърдрайва. Та ако някой има такъв датчик останал по някоя раздатка, нека пише, благодаря предварително.
            Любо при мен имаше същия проблем овърдрайва и километража не работеха но проблема идваше от датчика който седи на скоростите а не този на раздатката, а до колкото си спомням скоростите са ни еднакви (без кик и комп)


            Поздрави В.Василев!
            Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

            Коментар


            • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

              Днес намерих датчик и го монтирах (този на раздатката) и се оправиха нещата. Освен това монтирах HUD-а и съм много доволен, това си е супер практична екстра. Километража се калибрира електронно на 2 скорости 40 км и 90 км, може да го сверите по GPS ако искате да е точен, освен това има shift light която може да се настройва на определени обороти. Оборотите също се настройват задържа се на 2000 оборота и се натиска калибрацията на оборотите. Особено в моя случай е доста полезно. При смяна на гуми лесно може да се калибрира към новия размер и километрите да се показват точно. Самия уред има и отделен датчик за температурата, който мисля да монтирам скоро, показва и напрежението, като самото напрежение светва в червено под и над определени граници. Може да се настройва и ограничение на скоростта, след което изобразяваната скорост минава в червено.
              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
              http://www.facebook.com/JeepBG
              LZ1GGC

              Коментар


              • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                Колеги, на последната разходка малко се поизхвърлихме с Врангела и скочих в локвата където joro-cska счупи мотора. Та успях да наводня джипа, локвата беше дълбока и кална и джипа почна да се дави, постоях около 10 мин в локвата може би и с помощта на колега го дръпнахме и излезе. Като си излезе на собствен ход с помощ от колегата. Това последното го казвам, защото малко след това го оставих да поработи и да изсъхне може би пак 10 ина мин, всички тръгнаха и аз се качих, сложих на скорост и да ама не, нямаше тръгване, въобще не зацепваше скоростната. Вдигнах пръчката за ниво на маслото на скоростите и видях, че го е омешало с калната вода. Та въпроса ми е, някой знае ли как може да се промият скоростите, и въобще ще може ли да работи после без проблем. Не, че е от голямо значение, защото скоро ще сложа ръчни скорости, но го пиша и тук тъй като имаше интерес на колеги към скоростите и не искам някой да се чувства прецакан след това и да не си мисли че не искам да му я продам. Все пак докато са още на джипа мисля да им направя промивка, но ако някой знае, нека каже как може да се промие най-добре, въобще какво може да се ползва за промивка и т.н. Аз мисля с друго масло, но ако може да се ползва нещо друго и въобще как е най добре да се постъпи в случая, ако някой има информация нека сподели.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                  Мизерията вече навсякъде в системата.... Според мен смяна на масло със заместване, промиване на мозыка, смяна на филтъра, абе пълна програма....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                    Абе мизерията ясно, ама как да направя промиването ме интересува. Преди малко говорих с дядо Владо и той ми каза, че филтъра бил доста фин и щял да задържи мизерията но водата си е вода.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                      Ей, Любо, голяма работа си !
                      Честно казано не вярвах, че с този къс кардан, ще можеш да качиш дори и бордюра пред кафето.
                      Ама ти ме изуми с подвизите на Джипа. Доста се взирах по снимките от последната разходка, докато се уверя, че човека с червения екип си ти.
                      Ще го оправиш, не се съмнявам - и пак ще го каляш като глиган из локвите
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                        То и аз съм учуден доста от това къде минах и колко държат частите, като се има впредвид как го карам. Предполагам че разход от 40 на сто е показателен, като това е градския разход в гората въобще не го засичам. С този мотор 5.2 доста издържаха и самите мостове, като предния както се знае е с муфа дето постоянно зацепих. Гумите са 35 ци кални, а мостовете са си дана 30 и 35 и все още държат, напук на приказките за това как щели да се строшат още при тръгването. Доста време изкара Вранглера така, кардана дори за мое учудване въобще не бие. Абе общо взето добре си вървеше пък и минаваше на места където доста други не можеха. Но няма проблем до 10 дни частите за ръчната скоростна ще са тук и ще стане ръгачка, при което ще се удължи достатъчно и кардана. Други проблеми засега е нямал, утре като промия скоростите се надявам пак да тръгне, но каквото ще да става все ще върви в края на краищата.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                          gogosi, а установихте ли откъде е влязла тази вода в кутията? От отдушник, който не е бил достатъчно високо или...?
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                            Любо си разля кафето и намокри кутията
                            .............инак нямаше да има шанс да се вози при мен

                            Коментар


                            • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              ...... От отдушник, който не е бил достатъчно високо или...?
                              Отдушника е в горната част на камбаната, за да се наблъбучи от там над пода на купето трябва да има 3-4 пръста вода, .........
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Отдушника е в горната част на камбаната, за да се наблъбучи от там над пода на купето трябва да има 3-4 пръста вода, .........

                                Гумичката която уплътнява пръчката за масло в какво състояние?
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X