Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

    Стрелбата със сачми над 6 мм при групов лов на диви прасета да бъде забранена, а да се разреши използването само на ловни карабини, изстрелващи единични куршуми.

    Това предвиждат промените в закона за горите, които днес ще се гледат на заседание на правителството. Хванатите, да гърмят със сачми, ще плащат глоба от 200 до 2000 лв.Предлаганите промени предвиждат още ловджия, хванат да гърми по дивеч след употреба на алкохол, да бъде глобяван от 200 до 2000 лв.. Проверките за пияни авджии ще стават с дрегер съвместно с МВР. Не се предвижда минимална граница алкохол, под която да не се глобява, както е при шофьорите. Дори за минимално количество алкохол ще има санкция. При ниска концентрация на алкохол в кръвта глобата ще е по-малка, а при висока ще се стига и до максимума от 2000 лв.До 500 лв. вече могат да бъдат санкционирани ловците, които не носят на излета шапка или облекло с ярък сигнален цвят, предвиждат още промените в горския закон. Жълтите или оранжеви жилетки са задължителни, но досега не бе предвидена санкция.С промените в закона за горите се иска и без промяна на предназначението да се дава право на строеж при изграждане на лифтове и ски влекове. Проектът дава и законова възможност да се учреди право на ползване и за съществуващи ски писти.

    Източник : Монитор
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

  • #2
    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

    "от правителствената информационна служба съобщиха, че е приета е и забрана за използването на сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие. Това се налага с цел ограничаване на инцидентите и смъртните случаи при провеждането на ловните излети. Административно наказателните разпоредби предвиждат норми за нарушения на закона, извършени от ловци, които използват боеприпаси различни от тип „куршум" при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие, които не са екипирани със шапка или облекло със сигнален цвят или са употребили алкохол по време на лов."


    ха честито!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

      С тези карабини като се замисля направо ще настане война
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #4
        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

        Тия хора луди ли са?
        В гората къде ще стреляш с тази карабина?
        То да не е като в Добруджата, прасето да бяга по нивата.
        Пък и какъв лов ще е, като едно вино не може да пие човек.
        Искат да ни откажат, това е.

        Коментар


        • #5
          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

          Аз лично съм ЗА. От години го правя, ловувам в различни райони, най-вече гори, и не ми пречи. Въпрос на навик. За алкохола-ако можеха повечето ловци да се ограничат до едната чаша вино надали щеше да е проблем, но на много места съм виждал зверско пиене преди лов. С оръжието компромиси не бива да се допускат,в смисъл съчетанието оръжие и алкохол. Виждате сами колко сакатлъци станаха напоследък.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

            Къде видяхте карабини?? Четете не само заглавията!!
            .. ЕЖК...

            Коментар


            • #7
              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

              Само да допълня че и карабина се закопува след като си придобил право на подборен острел та и там са едни 300 лева грубо казани .Иначе със съчмарките ща си ходим само на пилци.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                И аз като Хънтъра намирам подобна поправка в закона за много смислена. И къде точно видяхте карабини? С гладкоцевна пушка но само с бренеке... И къде е проблемът? така и ще е по ясно, че няма да се похабяват животни, само защото са уцелени от една съчма неподходящо. Поправката ще навреди само на който е тръгнал с голямата кошница за месо. За ловците проблем няма.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                  Поредното глупаво весникарско тълкуване. Много пъти съм казвал, че изобщо не трябва да се чете за лов в неспециализираната периодика. Имаше тема за тъпите реклами. Трябва да се пусне и тема за тъпите весникарски заглавия. Вчера или днес видях заглавие "Борисов-освиркан и бит". Без коментар.
                  Иначе отдавна е забранен лова на едро с дремки/сачми/. Ловува се само със ловни куршуми, което пък естествено не се спазва. Никъде не се коментира вида на цевта - нарезна или гладка.
                  ПП Ванка, представи си 20 карабини в гората! При тебе е друго.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    Поредното глупаво весникарско тълкуване. Много пъти съм казвал, че изобщо не трябва да се чете за лов в неспециализираната периодика. .
                    То пък само за лова да се отнасяше....
                    Щяхме да го преживеем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                      То хубаво ама кой ще контролира спазването на всичко това ? Ловните излети са само в събота и неделя когато държавни институций обикновенно почиват .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                        Ще може да се ловува и с ловна пушка но с бренеке.Но аз не виждам защо карабината да е по-безопасна от ловна пушка с 13/0.Все пак сме в България а тук доста закони са безсмислени.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                          На много места в България просто няма условия за безопасен изстрел с карабина особено с калибри от рода на 308 и 30 - 06.Такъв куршум (проектил) има поразяващо действие на над 2 километра и когато няма естествена преграда между целта и примерно някое населено място нещата са доста опасни .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                            Крайно време беше това да стане.Който го е страх да не го гръмнат,.......да става паткар.Само куршум,там е истината.Да не забравяме че по бай Тошово време са се проверявали патрондашите на колегите преди ловен излет,а пък в Източна Германия си издаваха пушките в милицията до следващия лов.То ние ли сме най-хитрите и умните,че вечно нещо да оспорваме.Цял свят е възприел тази доктрина,даже в Швеция има опреснителен изпит по стрелба преди всеки ловен сезон.Молете се това да не въведат,че много няма да припарим до ловното поле.

                            ПП Аз лично ,където съм ходил за прасета не е имало място където да не съм могъл да си ползвам карабината.Само си свалям оптиката на по къси дистанции.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Крайно време беше това да стане.Който го е страх да не го гръмнат,.......да става паткар.Само куршум,там е истината.Да не забравяме че по бай Тошово време са се проверявали патрондашите на колегите преди ловен излет,а пък в Източна Германия си издаваха пушките в милицията до следващия лов.То ние ли сме най-хитрите и умните,че вечно нещо да оспорваме.Цял свят е възприел тази доктрина,даже в Швеция има опреснителен изпит по стрелба преди всеки ловен сезон.Молете се това да не въведат,че много няма да припарим до ловното поле.

                              ПП Аз лично ,където съм ходил за прасета не е имало място където да не съм могъл да си ползвам карабината.Само си свалям оптиката на по къси дистанции.
                              И аз ловувам само с карабина,но за карабината трябва добре да се познава терена и местоположението и на далечните ловци не само тези които са в близост.Мисля че трябва да има и някакви правила за пастири на мен ми се е случвало както си ловувам да ми изскочи някой дървар или пастир.
                              0885719173-Красимир

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X