Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

    Борбата остава между Toyota и Jeep Grand Cherokee но както пише колегата jimmi по горе toyota отива към 92-98. Нещо по ново по би ме задоволило.

    Коментар


    • #32
      До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

      Мога да ти предложа Хюндай Теракан 2003год. 2,9 CRDI 16V 150 к.с. с всички екстри без кожа,бързи/бавни;блокаж на задният диференциал;нов внос от Шверцария;напълно обслужен на 110000 км със сервизна книжка;пълно каско.Цена 29400лева

      Коментар


      • #33
        До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

        Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
        Аз мисля, че с тая ТЛК 80-ка съвсем го шашнахте човека. Къде е Гранд Чероки и Паджеро 2001-2004 година, къде е 80-ка 90-92 година.

        И въобще каквато и стойка да има и поведение 80-ката, това в никой случай не е излъскан полу паркетен джип за предимно движение по асфалт и леки оффроудчета.
        Понеже го каза много общо ще кажа какви са основните разлики.
        И трите са правени за офроуд.
        Като интерйор Паджерото е по-пласмасово от 80ката а ГЧ е кожено.
        Паджерото е с независимо окачване отпред и отзад което означава по добро поведение при скоростен офроуд и по малки ходове.
        Не мога да кажа между 80ката и ГЧ кое има по големи ходове. Голди ги мери по някаква негова схема която още не ми е ясна. Иначе Тойотата има по голям ход при амортисьорите с няколко сантиметра. Ако държим на точноста някъде около 4см.
        И двете са с цели мостове с опция 100% блокажи.
        На 80ката мостовете са хванати с по два носача а на ГЧ отпред 4 отзад 3.
        Казват че 80ката е по здрава.
        Както казва Венци избора в случая ще е субективен. За да е правилен е добре да се знаят както плюсовете така и миносите.

        Коментар


        • #34
          До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

          90 е твърде голям компромис, ако си се огледал в 80! Място за сравнение не може да има. А за читава 80-тка ще трябва да следиш редовно mobile.de поне няколко месеца, да чакаш от България да ти изпадне е като да си набележиш звезда на небосклона и да чакаш да падне, за да ти донесе късмет
          Но за около 30 к лв. мисля че е съвсем реалистично и няма да съжаляваш. Щом Яро и Алекс Марков ме подкрепиха, значи вервай ми
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

            Нисан Патрул зачеркнат ли е.

            Коментар


            • #36
              До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

              Също така да попитам някой няма ли мнение за Land Rover Discovery 2002-2004 ? А колкото до TOYOTA или Jeep Grand Cherokee повече ме влече Гранд Черокито .

              Коментар


              • #37
                До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Нисан Патрул зачеркнат ли е.
                За Насан Патрул също може да се говори.

                Коментар


                • #38
                  До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                  Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                  аз бих се фокусирал върху една нова 105-ца - и всичко това само при едно условие, че знаеш тоя клас джип за какво ти е.
                  Това е съвършено правилен вариянт, но за 2х + пари. Иначе аз доколкото съм чувал, към 65 к лв е 105-цата което е с 15 к лв по-малко от 120 и наполвина на 100! А е по добра и от втората според мен, за първата няма какво да се обсъжда. Това е сделка та дрънка, но пак човек трябва да ги има тези пари.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                    Първоначално публикуван от k0k0 Преглед на мнение
                    За Насан Патрул също може да се говори.
                    Нисан Патрол У61 2.8tdi-99 дълга база
                    Тойота ЛК 80 4.2д
                    Трудно ми е да посоча разлики.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                      Има и лизинг, въпреки че аз малко му се плаша. По скоро ме безпокои регистрацията в КАТ. Ако там всичко е ОК, по добре от новото няма.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Първоначално публикуван от jimmy
                        аз бих се фокусирал върху една нова 105-ца - и всичко това само при едно условие, че знаеш тоя клас джип за какво ти е.
                        Това е съвършено правилен вариянт, но за 2х + пари. Иначе аз доколкото съм чувал, към 65 к лв е 105-цата което е с 15 к лв по-малко от 120 и наполвина на 100! А е по добра и от втората според мен, за първата няма какво да се обсъжда. Това е сделка та дрънка, но пак човек трябва да ги има тези пари.
                        За 105-цата и да и не. Колата (за мен) е със сигурност от последните истински мохикани, но версията за ~65К лв. е много различна за тази от ~90К лв. Двигателя 4.2 (атмосферен дизел) е вечен, но не е двигателя за път, където се иска и прилична динамика. В този ред на мисли, не съм съгласен със Сашо (icerunner), че 105 е по-добре от 100 - големи и мощни мотори, прилична динамика на асвалт.

                        За мен, 105-цата е ценна придобивка (както казва jimmy трябва да си наясно за какво ти е) за експедиционни фенове като Веско Горанов ( група ентусиасти около него, втова число и мен ), които предпочитат да имат нова 80-тка, без рисковете на втората употреба!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                          Съвсем се обърках със всички тези марки . Но мисля скоро да отида да пробвам Гранд Черокито. Колкото до нисана вижда ми се малко нисичък. А за тойота какво да кажа също ми харесва.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Нисан Патрул зачеркнат ли е.
                            За Нисан Патрол, за моите вкусове, аз бих мислил за 4.2D или 4.2i. Първия позволява много напилки (за разлика от 4.2D на ТЛК80, така говорят) и може да докара впечатляващ power, разбира се на една цена.

                            Иначе, вероятно чисто субективно, не съм фен на дълга база, тежаща 2+ тона (може би над 2.5) с 4-цилиндрово дизелче, електронно напомпано за да докара сила. Говоря за последния 3.0 дизел.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                              ГЧ е осезаемо по-леко от всички изброени до тук.
                              Като размери също е по-малко.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Помощ За Покупка на Джип до 30 000лв.

                                Това ГрандЧероки дето искаш да го гледаш е с отвратителен дизел(италиянски VM ) Не може и дума да става за сравнение с 3.2 DI-D на
                                Паджерото.Имай го в предвид , и ако наистина искаш Гранд с дизел , то тогава трябва да се ориентираш към 2.7 CRD.
                                Ама там парите са други.
                                Много бързо отписа Паджерото.Помисли пак.Колкото и да е добра 80-ката , Паджерото ще е с 10 г. по-ново , а и на асвалт определено се държи по-добре от нея.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X