Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбирате ли от електротехника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разбирате ли от електротехника?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PolskaShema.png
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5331033
    Оставаме с уговорката, че честотния генератор ще си мени импулсите в зависимост от товара. Друго не се сещам за момента. Оф, гледам, че съм обърнал обратно диода горе. Разминаването с кадрите в предното мнение доказва, че си имаме работа с променлив ток.
    http://www.digikey.com/schemeit - тука се чертаят схеми онлайн.
    Последно редактирано от Rabin; 29-12-11, 20:07.

    Коментар


    • #47
      От: Разбирате ли от електротехника?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]399659[/ATTACH]
      Оставаме с уговорката, че честотния генератор ще си мени импулсите в зависимост от товара. Друго не се сещам за момента. Оф, гледам, че съм обърнал обратно диода горе. Разминаването с кадрите в предното мнение доказва, че си имаме работа с променлив ток.
      http://www.digikey.com/schemeit - тука се чертаят схеми онлайн.
      Rabin ... май не е това.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #48
        От: Разбирате ли от електротехника?

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Rabin ... май не е това.
        Май наистина не е, откъде този променлив ток-батерията е истинска.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #49
          От: Разбирате ли от електротехника?

          Може да се пусне "опровержението" под клипа в ютуб...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Разбирате ли от електротехника?

            Генератора на променливо напрежение може да се събере в клемите, в които се включва батерията.

            Коментар


            • #51
              От: Разбирате ли от електротехника?

              oще ли бистрите тая помия .. Браво - мераклии!
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #52
                От: Разбирате ли от електротехника?

                Ами да! Някой трябва да "нарисува" точната схема.

                Коментар


                • #53
                  От: Разбирате ли от електротехника?

                  Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                  Ами да! Някой трябва да "нарисува" точната схема.
                  ще ти разкажа една история от времето на "развития социализъм", пък ти си прави изводите :
                  По него време бях още ученик в Механото, но повечето време извън училище, прекарвах покрай баща ми, в една хитра развойна лаборатория. Пичовете бяха все от лъв нагоре и съм горд, че мога да нарека някои от тях свои Учители. Обурудване - каквото ти душа сака, Тек без памет не се броеше за техника
                  Та в това свърталище попада една детска играчка. Най-обикновена китайска детска ютия. Един от пичовете я беше взел подарък за щерка си. Интересното в случая беше, че ютията имаше няколко мелодии. След половинчасово мрънкане, най-накрая собственика се предаде и даде разрешение играчката да се отвори с учебна цел, а именно - да се види какво иам вътре. Ми ... нищо.
                  Батерийка, високоговорител (дори не беше пиезопластина), копче и 3 проводника между тях.
                  Шах!
                  Естествено, батерията беше сменена на момента - нищо, пее си. Копчето шунтирано - нищо, пее си. Включва се друг говорител - опа ... не пее. и чак тогава някой забеляза, че спойката на едната от пластините на говорителчето е мъъъъъъъъничко по-дебела от другата. След внимателно почистване, се оказа, че едното си е просто спойка, мацната с черен лак, а другото е кристалче с неизвестно съдържание. Пак мацнато с черен лак.

                  След внимателно сглобяване ютийката пропя пак, но 2 дена след тая случка всички бяха в траур и преосмисляха дали наистина са толкова велики и колко все пак сме изостанали от света...

                  Това ... пиши го средата на 80те. Към днешна дата под корпуса на един светодиод може да се скрие всичко. За ключетата да не говорим. Та така ...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разбирате ли от електротехника?

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    ...Това ... пиши го средата на 80те. Към днешна дата под корпуса на един светодиод може да се скрие всичко. За ключетата да не говорим. Та така ...
                    Разбрах намекът ти. Ще пусна линк към темата в някой китайски форум за жици...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разбирате ли от електротехника?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Разбрах намекът ти. Ще пусна линк към темата в някой китайски форум за жици...
                      Ти сега какво - ще ме караш да уча китайски, че да се посмея ли?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разбирате ли от електротехника?

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        oще ли бистрите тая помия .. Браво - мераклии!
                        Харесвам хитри и прости решения. Не вярвам да е някаква високотехнологична работа, иначе с процесор всеки може.

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Rabin ... май не е това.
                        Знам. Не се сещам да разделиш по друг начин два светодиода, обърнати в една посока. Освен по честота.

                        Влязла ми е муха да разцъкам една Arduino концепция. Не успях да намеря Atmega 328 в цяла София, иначе имаше вероятност и да го пробвам това честотно управление - да видя дали ще работи.
                        Последно редактирано от Rabin; 30-12-11, 19:22.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разбирате ли от електротехника?

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Харесвам хитри и прости решения. Не вярвам да е някаква високотехнологична работа, иначе с процесор всеки може.


                          Знам. Не се сещам да разделиш по друг начин два светодиода, обърнати в една посока. Освен по честота.

                          Влязла ми е муха да разцъкам една Arduino концепция. Не успях да намеря Atmega 328 в цяла София, иначе имаше вероятност и да го пробвам това честотно управление - да видя дали ще работи.
                          Светодиодите с кондензатора и бобината ще светкат по-интересно. То ако са само 2, може и с подпиране ... всъщност, ако единия е вързан на обратно, втория нормално, а третия - през ценер (примерно), номера минава с правотокова верига, с управление на напрежението през ключовете.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разбирате ли от електротехника?

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            ...Влязла ми е муха да разцъкам една Arduino концепция. Не успях да намеря Atmega 328 в цяла София, иначе имаше вероятност и да го пробвам това честотно управление - да видя дали ще работи.
                            Вземаш каквато мега ти попадне, пишеш емнайсе реда код и пак е същото...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разбирате ли от електротехника?

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Светодиодите с кондензатора и бобината ще светкат по-интересно. То ако са само 2, може и с подпиране ... всъщност, ако единия е вързан на обратно, втория нормално, а третия - през ценер (примерно), номера минава с правотокова верига, с управление на напрежението през ключовете.
                              Mислих го аз, няма начин така да ги управляваш независимо. Тоя с ценера винаги ще пали преди или след другия. Факт, че вече в 2 форума видях темата и няма решение. Конкретно в нашия знам само една тема дето не и намерихме отговора. За една картина и лудия дето я рисувал.
                              Последно редактирано от Rabin; 30-12-11, 23:36.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разбирате ли от електротехника?

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Mислих го аз, няма начин така да ги управляваш независимо. Тоя с ценера винаги ще пали преди или след другия. Факт, че вече в 2 форума видях темата и няма решение. Конкретно в нашия знам само една тема дето не и намерихме отговора. За една картина и лудия дето я рисувал.
                                Да бе, така е. Хем съм го написал по-наперд ... винцето ми идва в повече
                                За сега от мен - весело посрещане на Новата
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X