Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбирате ли от електротехника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разбирате ли от електротехника?

    Хаааа, отговора бил в коментарите в You Tube:
    It is easy: black magic.


    nagosx 6 days ago

    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

    Коментар


    • #32
      От: Разбирате ли от електротехника?

      Вие на това "електротехника" ли му казвате?
      Представям си каква ще ви бъде "електрониката".....
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Разбирате ли от електротехника?

        Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
        С диоди в паралел на ключа ли-нарисувах си варианта и изглежда правдоподобно да работи обаче диода ще светва когато ключа е на нула не на единица, на клипа е обратното.Не ми се занимава обаче да го тествам, пък и все си мисля че отговора няма да е толкова лесен, не обяснява и схемата с последователното свързване-тя ми по-загадъчна .
        Болшинството ключета от тоя вид можеш да си ги обърнеш както искаш.


        Колкото до "електротехниката" и "електрониката" - ако отвориш таблото на например стара металорежеща българска фреза, където няма и един електронен компонент, може да се хванеш за главата за какво иде реч. Автоматика с контактори. Много контактори с по много контакти на тях, и много кабели, съответно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Разбирате ли от електротехника?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Колкото до "електротехниката" и "електрониката" - ако отвориш таблото на например стара металорежеща българска фреза, където няма и един електронен компонент, може да се хванеш за главата за какво иде реч. Автоматика с контактори. Много контактори с по много контакти на тях, и много кабели, съответно.
          Да, ама те се държат нормално и предвидимо, а не като тези...
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #35
            От: Разбирате ли от електротехника?

            Аз не разбирам какъв е проблема? Че е измама - ясно. При това положение начини да надръндиш всяко едно елементче с духа от бутилката - поне няколко стотин. Кой точно е използвал съответния джин??? - никакво значение. Може дори всяка от лампичките да си е със собствено захранване и всяко ключе да действа дистанционно лампето.... въобще, задачката е все едно да ти дадат цедка за чай и да те питат колко точно бита можеш да хванеш с нея през кабелчето, преди да влязат в процесора ...
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #36
              От: Разбирате ли от електротехника?

              Абе измама си е. Този май повече разбира от фотошоп-корекции. Дори схемите е объркал. Нарисувал е лампи, а исползва диоди!

              Коментар


              • #37
                От: Разбирате ли от електротехника?

                Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                Абе измама си е. Този май повече разбира от фотошоп-корекции. Дори схемите е объркал. Нарисувал е лампи, а исползва диоди!
                Абе май повече от електроника разбира, за 30 години все е понаучил нещо.
                @Acmicon My friend!
                electronics is my whole life. 30 years ago I prepared the first 2 LEDs circuits.
                Always for fun…
                Bad emotions are not needed here.
                

                Fredzislaw100 5 days ago

                Някой има ли други идеи, схеми?
                Аз стигнах до задънена улица, за последователното пък идея нямам даже.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • #38
                  От: Разбирате ли от електротехника?

                  Въпреки твърденията на автора, продължавам да си мисля, че батерията е "ментакис". На клипчето с последователното свързване, на 2.05 мин. авторът пипа проводниците в двата края на ключетата и диод номер 1 (отляво надясно) светва слабо, което няма как да стане с нормални светодиоди захранени от 9 волта батерия.
                  Отделно, на два от крайните светодиоди има запоено нещо между изводите. На първия прилича на кондензатор, на третия не мога да преценя какво е...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:serial.jpg
Прегледи:1
Размер:19.8 КБ
ID:5330907

                  Допускам и вариант под листа със схемата да има бобина захранена с някакъв крив ток или друг подобен излъчвател.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разбирате ли от електротехника?

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Въпреки твърденията на автора, продължавам да си мисля, че батерията е "ментакис". На клипчето с последователното свързване, на 2.05 мин. авторът пипа проводниците в двата края на ключетата и диод номер 1 (отляво надясно) светва слабо
                    Диоди 1 и 3 светват слабо. Погледни пак. Демек, тия с "нещото" запоено между краката.

                    Аз впрочем не виждам какво пречи на диодите да светнат с нормална батерия по тоя начин?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разбирате ли от електротехника?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Диоди 1 и 3 светват слабо. Погледни пак. Демек, тия с "нещото" запоено между краката.

                      Аз впрочем не виждам какво пречи на диодите да светнат с нормална батерия по тоя начин?
                      Мда, и двата се палят.
                      Предположих че нищожният ток който може да се осигури през съпротивлението на кожата няма да е достатъчен за запалване на светодиод, ама твоят пост ме провокира да пробвам. То пък и така светело...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разбирате ли от електротехника?

                        сигурни ли сме че кабела е едножилен - мое да има няколко проводника и тогава схемата става тип девиаторен ключ а паралелното и последователното свързване е просто заблуда на противника
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разбирате ли от електротехника?

                          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                          сигурни ли сме че кабела е едножилен - мое да има няколко проводника и тогава схемата става тип девиаторен ключ а паралелното и последователното свързване е просто заблуда на противника
                          Дори и да е многожилен, ако клипът е без допълнителен монтаж, не се вижда да запоява другите проводници.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разбирате ли от електротехника?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Въпреки твърденията на автора, продължавам да си мисля, че батерията е "ментакис". На клипчето с последователното свързване, на 2.05 мин. авторът пипа проводниците в двата края на ключетата и диод номер 1 (отляво надясно) светва слабо, което няма как да стане с нормални светодиоди захранени от 9 волта батерия.
                            Отделно, на два от крайните светодиоди има запоено нещо между изводите. На първия прилича на кондензатор, на третия не мога да преценя какво е...

                            [ATTACH=CONFIG]399198[/ATTACH]

                            Допускам и вариант под листа със схемата да има бобина захранена с някакъв крив ток или друг подобен излъчвател.

                            Ами той автора на закачката си казва, че има допълнителни/скрити елементи, но пък твърди, че батерията е "чиста".

                            И аз се чудя на това просветване на диодите-дали светват или така се вижда на филмчето, от светлината например?.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разбирате ли от електротехника?

                              Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                              Ами той автора на закачката си казва, че има допълнителни/скрити елементи, но пък твърди, че батерията е "чиста".

                              И аз се чудя на това просветване на диодите-дали светват или така се вижда на филмчето, от светлината например?.
                              Светят, светят. Светодиодите са гадни животинки. Не им трябва много за да го сторят. Аз продължавам да мисля че има някаква игра с падовете в права и обратна посока. Това запоеното на светодиодите като нищо може да са ценери.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разбирате ли от електротехника?

                                Точно като за тая тема...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bob_widlar_digital_small.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5330908

                                Редакция:
                                Заядох се с клипа за последователното свързване и го поразглобих за по-подробен преглед. Ако е монтаж, е много добре направен. Като светне светодиод, има отблясъци, осветява околните обекти и т.н. както си му е реда. Но има някои неестествени неща.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frame_1.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5330909 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frame_2.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5330910 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frame_3.jpg
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:5330911

                                Това са 3 последователни кадъра. На втория ключът е превключен в другото му състояние. Средният светодиод още не е светнал. На третия кадър е... Сигурно ползва не'кви бавнодействащи ключета... Може и токът му да е по-мързелив, знам ли...
                                Последно редактирано от ittso; 28-12-11, 16:07.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X