Обява

Свий
Няма добавени обяви.

№ 9 - Парахода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: № 9 - Парахода

    Никакъв шанс.

    Днес поръчах подгревни свещи и филтри. Оказа се че са на 14В. Чудя се от какво да насадя задни светлини докато дойдат истинските които още не съм поръчал....
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: № 9 - Парахода

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Никакъв шанс.

      Днес поръчах подгревни свещи и филтри. Оказа се че са на 14В. Чудя се от какво да насадя задни светлини докато дойдат истинските които още не съм поръчал....
      Честито. Така по спомен от форд транзит пасваха чудесно задните светлини
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: № 9 - Парахода

        Супер е идеята. Само да започне да пали и отивам да меря.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #34
          От: № 9 - Парахода

          Много 'арна джипка! Със здраве и безаварийно!
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #35
            От: № 9 - Парахода

            Честито Пожелавам ти много да се забавляваш около реставрацията и да качваш снимки
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #36
              От: № 9 - Парахода

              За снимките, ще се старая да снимам, че малко съм скаран със снимането.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: № 9 - Парахода

                Честито Джамбазов!
                Възможно е да е развален таймера на подгряването и да ти изгорят новите свещи. Поне при мен така се случи. Смених 2 комплекта, докато установя проблема. В ТМ Ауто София само ми продаваха нови свещи и ми казваха , че всичко е наред и според тях проблем няма. След като установих проблема изхвърлих кутията с електрониката, и преправих системата в такава с бутон за ръчно подгряване, и 24 волтови свещи. Работи безпроблемно вече години, неприятното е , че трябва да натискаш всеки път бутона, когато е студена и да броиш. Без подгряване няма палене, освен с доста дърпане. Преди години същата процедура се случи и на предишната ми Тойота (70-ка).
                Тези две свещи в колектора май не са , като другите свещи. Имаше ги само в ТМАуто и доколкото разбрах били някакви резистори. Иначе и при мен някой беше сложил подгревни свещи, но опираха в срещуположната стена на колектора. Идват по дълги.
                Ако стане това с задните светлини от Транзит ще е супер и аз също ще го направя. От арабите не си купувай ментета. Аз направих тази грешка и сега съжалявам. За няколко месеца пластмасата изгоря, няма нищо общо със старите оригинални, които все още са си прозрачни, като нови. Отделно още при монтажа се пукат, като им навиваш винтовете, защото и формата не са улучили китайците.
                Ако пък и сложиш нови ресьори, няма да ти се иска да слезнеш от нея. По черно естествено. Аз лично сложих Траялмастер и съм много доволен от возия , и от ходове.
                Защо 60-ката да е по рядка от 61-цата по нашите ширини? И защо едната е камион, а другата параход? Имат ли друга съществена разлика освен турбото?

                Коментар


                • #38
                  От: № 9 - Парахода

                  Как установи проблема. Подгряваше непрекъснато ли?

                  И 60ката и 61цата са еднакво редки, 60ката е по стара и е по на изчезване. А относно имената, са си просто имена. Аз самият незнам защо е така. Принципно и двете са еднакви, разликата е в таблото и в двигателя. Като цяло двигателите не са еднакви. На 60ката ми е 2Н а на 61цата ми беше 12 НТ. Наблюденията са ми, че 60цата е по добра до 1500об/мин а 61цата над 1500об/мин. От всичко което съм карал и имал определено 61цата е моя фаворит. Най ми допада като купе, начин на возене, вървене, габарити и прочие. 60ката е почти същата. Когато ти прави твоята аз тъкмо бях продал 61цата. Чел съм ти темата неколкократно.
                  Последно редактирано от Джамбазов; 26-12-11, 20:03.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    От: № 9 - Парахода

                    Мите, честито..

                    Капитан си на ...кораба „Биг Мисури“ с водоизместимост цели девет фута...( това е от "Том Сойер")

                    Кефи се, и давай повече снимки от занимавката, моля ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: № 9 - Парахода

                      И аз я помня твоята 61-ца. Беше и качил ресьорите върху мостовете. Чудех се защо я продаде.
                      Подгряването става, като първо се подават към свещите 24 волта за няколко секунди (за по бърз старт на двигателя), а след това пада на по малък волтаж и в зависимост от температурата свещите продължават да подгряват още известно време. При мен това второстепенното подгряване продължаваше постоянно.
                      Иначе моята, от както съм я направил не се е разваляла. Двигател, скорости и раздатка не съм правил, защото нямаше нужда. И все още няма никакви признаци за ремонт. Единствено сгреших, че дадох една камара пари за боя, и се доверих на предишния собственик, който беше позакърпил и позамазал купето. Сега пак е за правене.

                      Коментар


                      • #41
                        От: № 9 - Парахода

                        Честита придобивка и от мен наистина това е уникална техника на която проблема и е само горивото(да не свърши).Преди години имахме такава само че бензин и къде ли не е ходила като Кокалянски манастир-дяволският мост,Ястребец1(по пистата до горе)по2 и 3 на долу и мн.други места и няма спирка пред нищо.Тази 60-ка щях да я купувам преди 10-на години,но се отказах поради наличието на бензинова такава.Много готина кола Евала и безаварийно.
                        Последно редактирано от Yaro; 26-12-11, 23:30.
                        ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                        Коментар


                        • #42
                          От: № 9 - Парахода

                          Змеят е страшен . Със здраве да си го караш , и много безаварийни километри !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: № 9 - Парахода

                            Днес очаквах свещите, ама не дойдоха. Надявам се утре да дойдат. Оригиналните на Нипон Денсо с набития оригинален Тойотски номер на тях. Иначе намерих медна шина и ще я правя наново, ама стана много късно вече. Утре идват и някой филтри.

                            Цанко, намерих оригинални стъкла за стоповете за около 60лв на брой, ама при мен май ще трябват целите стопове. Ако искаш да ти поръчам, доставката е след 10.01
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              От: № 9 - Парахода

                              Днес пристигнаха свещите. От двете страни са от двата вида които бяха на джипа. Една прилича по размер, но е на 23V вместо на 14V. Другата е различна по вид и е на 16V. Дойдоха също така въздушен и горивен, масленият се чака в събота. Поръчах оригинален термостат и оригинална гарнитура за него, на 10.01 е тук.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28122011021.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5330925
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #45
                                От: № 9 - Парахода

                                Джамбазов, има ли лесен начин да проверя какви свещи ми трябват (VIN ?). Джипката ми е на 12 V, но доколкото знам има няколко варианта свещи с различен ватаж. Лесния начин го знам и ще го проверя (дилършипа ми е на път за работа), но ми се ще да видя и какво има в нета.

                                Приемам съвети и напътствия
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X