Обява

Свий
Няма добавени обяви.

№ 9 - Парахода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: № 9 - Парахода

    Джамбазов, благодаря ти за бързия отговор, кутията ми е празна но нямам права, вероятно затова не можеш да ми пишеш. Машината е с 2Н, дизел е, гледах я, позамазана е сравнително добре, ама ще видим. Знам, че е на 24В, ама ще изчакам да я взема, че да не объркаме вида на акумулаторите, може да е преправяно нещо. То ще я запалиме със зарядно, ама после не трябва да я гася , а и ръчната не работ..., ще си взема един камък

    Коментар


    • От: Re: От: № 9 - Парахода

      Взех моя параход, нямаше проблеми от Пловдив до София нормално с 90 се прибрах. Като запали веднъж няма гасене. Акумулаторите са с нормални клеми и утре ще ходя да ги замерят за да занам 1 или 2 да купувам. Гумичките на педалите от Патрол фен ли ги взе, че и моите ги няма. Доволен съм от камиона, сравнително добре се държи на пътя макар и с 31-ци. Благодаря о ще веднъж за помоща, едва сега започват да излизат въпросите.

      Коментар


      • От: № 9 - Парахода

        Гумичките са от там. Честито за придобивката. Номера на рамата е зад предна дясна гима в долния край на рамата. Номера на двигателя е на около десет сантиметра под изпускателния колектор на 6ти цилиндър. Предполагам ще ти трябват за КАТ. За акумулаторите горещо препоръчвам да вземеш два нови. За гумите, ако ти харесват моите 33ки, можем да се разберем нещо.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: № 9 - Парахода

          Поръчах някои неща на колегата. Благодаря за информацията, ама май трябва да оправя ръчната преди КАТ. Най вероятно ще се стигне до 2 нови акумулатора, но аз да си проверя . Гуми имам 31 ци приличат на кални, и тези на снимката са почти нови зимни. Та засега няма да купувам, а и още не знам какво ми трябва . Поздрави.
          Последно редактирано от vulo; 23-04-12, 00:16.

          Коментар


          • От: № 9 - Парахода

            Аз го играх това с ръчната. Голям секс беше, но сега работи перфектно.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: № 9 - Парахода

              Мисля , че е крайно време колегата vulo да си пусне една тема където да споделя радостите и неволите и да задава въпросите относно новата си кола
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • От: № 9 - Парахода

                Според мен още ми е рано за отделна тема, зелен съм, на Джамбазов му е номер 9, аз още съм на 1 и само въпроси да си задавам в отдена тема няма смисъл. А и само той и Цанко гледам са с 60-ки та ще питам тук докато ме търпят .

                Коментар


                • От: № 9 - Парахода

                  Не сме само ние. Собственика на моята бившата 61ца чете тук, но не пише. Благо от Русе също има такава. На моята вече и врътнах 3к км. половината от времето силно натоварена. Niki-p днес ми изпрати чудесни предни накладки на Ашика и вероятно в събота сутринта ще ги сменя и ще сложа летните гуми за които Явор-Вромос днес осигури новички фланци. Ако остане време ще сложа и амортисьорите на задната врата.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: № 9 - Парахода

                    Честито колега! Сега в Пловдив останаха две 60-ки. Ама едната иска да става Трофи Трък та незнам.
                    Виждал съм я тази (вече твоя) в Пловдив, но не се познавам със собственика.
                    Аз моята, от както съм я стегнал до сега само карам. Вече 5 години. Вярно малко карам, ама все по предназначение. Само тенекийте на купето не издържаха, но и аз не съм ги правил, защото беше уж изкърпена, и по купето основно наблегнах на боята. Това лято пак ще я правя - само тенекии.

                    Коментар


                    • Re: От: № 9 - Парахода

                      Как се представи извън пътя джипа? Доволен ли си? Аз не мисля да правя промени по колата, трябва да свикна първо с нея пък после ще надграждам живот и здраве. От бушоните имам самоделни, оригинални има ли от къде да се вземат?

                      Коментар


                      • От: № 9 - Парахода

                        Доволен съм от окачване, возия ..., единствено ми се иска малко повече кончета. Но най-важно е окачването. Моите бушони са стандартни.

                        Коментар


                        • Re: От: № 9 - Парахода

                          Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                          Честито колега! Сега в Пловдив останаха две 60-ки. Ама едната иска да става Трофи Трък та незнам.
                          Виждал съм я тази (вече твоя) в Пловдив, но не се познавам със собственика.
                          Аз моята, от както съм я стегнал до сега само карам. Вече 5 години. Вярно малко карам, ама все по предназначение. Само тенекийте на купето не издържаха, но и аз не съм ги правил, защото беше уж изкърпена, и по купето основно наблегнах на боята. Това лято пак ще я правя - само тенекии.
                          Писали сме едновременно. Собственика е лекар и живее в Хисаря, четох какви чудеса си правил по джипа и ти писах преди година, и твойта тема ми помогна също за решението да взема камиона. Моята също е мазана с боди кит /подобно/, ама ще махам мокета да гледам къде какво. Засега само в краката на шофьора има повече ръжда. Абе нямам време, но трябва да почна от някъде Поздрави.

                          Коментар


                          • От: № 9 - Парахода

                            Покрай къщата не остава никакво време за Парахода. Мъкне по тон товар почти всеки курс, Чудя се как не се сгъна през средата с това шаси. Нямаше време да пиша вчера, та отчета е за съботния предиобед. Доиде ред да сменя накладките отпред. Niki-p ми изпрати прекрасни накладки на Ашика, от мен оставаше монтажа. При монтажа нямаше никаква драма. Ето малко снимки "преди-сега":




                            Парахода получи и още една придобивка - чудесни фланци от Явор-Вромос



                            Преди да се монтират присъединителната повъфност се почиства с телената четка и Чичо Флекс до блясък. После се притягат с динамометричен ключ. Странно за мен, но едната шпилка на фланеца се прецака. Вероятно е имало прецакана гайка. Явор предполагам, че има резервни и ще я подменя при първа възможност.



                            Така и така бях свалил гумите, направих една инспекция на задните спирачки да се убедя че всичко е наред след ремонта. Както се и очакваше, там си бяха. Последва разпробиване на една гресьорка на кормилния болт която беше скъсана от време оно. после нарязване на резба, монтаж на нова гресьорка и гресиране. Греста изби нормално. Единственото негресирано място по Парахода остана едното каре на предния кардан, но не остава време да ида да търся някой тънък накрайник. Другото е, че си оправих волана да сочи напред, имаше малко изместване, сега е наред. Свалих и гумите. Ще се минава на по-големи, даже съм набелязъл и гуми, и джанти, но трябва да отида да ги видя, вероятно по другата седмица. Тези които бяха на Парахода се продават в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144333 .

                            Рапорт даден.
                            Прикачени файлове
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: № 9 - Парахода

                              Здравей Джамбазов, имам въпрос за подгряването, колко време ти свети лампата? В книжката пише, че трябва да е около 15 сек. но моята свети коло 20. Но и да запаля по рано/15/ и да чакам да изгасне, пак пали нормално. То сега е и топло де, а и акумулаторите са нови. Предполагам, че не проблем да подгрява малко повече?

                              Коментар


                              • От: № 9 - Парахода

                                След смяната на свещите с правилните, зимата светеше около 10-20сек в зависимост от температурата. Сега лятото свети около 3-5сек.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X