Обява

Свий
Няма добавени обяви.

турбо на фронтера А 2.0 бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • турбо на фронтера А 2.0 бензин?

    здравейте и от мен,нов съм в областта и ме интересува някой знае ли дали може да се сложи турбо на бензинова фронтераА,защото е малко мудна и като че ли не и стигат силите в по труден терен.

  • #2
    От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

    Може само пари да имаш.
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

    Коментар


    • #3
      От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

      Както колегата ти каза всичко може с пари а ще трябват доста,резултата ще е малко под въпрос турбо на този мотор изисква много преработки,голям въртящ момент ще имаш на високи обороти помисли по скоро в тази насока http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=54947&page=8 Успех!
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

        Най-лесният вариянт се нарича C20LET- Монтира се на калибра турбо. Без особенни промени ще стане на фронтера. Друг е въпроса колко е безсмислена идеята. На джипа му трябва голям въртящ момент в ниските обороти , а не голяма мощност на 5000 оборота. Правилно са те насочили по-горе към V6 двигател.

        Коментар


        • #5
          От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

          Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
          Най-лесният вариянт се нарича C20LET- Монтира се на калибра турбо. Без особенни промени ще стане на фронтера. Друг е въпроса колко е безсмислена идеята. На джипа му трябва голям въртящ момент в ниските обороти , а не голяма мощност на 5000 оборота. Правилно са те насочили по-горе към V6 двигател.
          Като се замисля е пълно с такива двигатели по всички възможни морги.С хиляди са...
          А мнението което изказваш,Колега,ме навежда на мисълта че имаш ужасно много опит с турбинирани джипове...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
            Най-лесният вариянт се нарича C20LET- Монтира се на калибра турбо. Без особенни промени ще стане на фронтера. Друг е въпроса колко е безсмислена идеята. На джипа му трябва голям въртящ момент в ниските обороти , а не голяма мощност на 5000 оборота. Правилно са те насочили по-горе към V6 двигател.
            На Calibra Turbo въртящия момент е в ниските 280/2400 н*м,за сравнение редовия шестак на Opel 2,6 e 220/3600 н*м с 1200оборота повече.
            Идеята за фронтера с турбо мотор ми се вижда съвсем възможна ,въпрос на късмет е да се намери читав донор .

            Коментар


            • #7
              От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

              Прощавайте-моя грешка Гледал съм данните на с20хе мотора.

              Коментар


              • #8
                От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                Първоначално публикуван от niki2007eood Преглед на мнение
                здравейте и от мен,нов съм в областта и ме интересува някой знае ли дали може да се сложи турбо на бензинова фронтераА,защото е малко мудна и като че ли не и стигат силите в по труден терен.
                Пързалката е дълга и наклонена...
                Ако намериш донор, те чака ревизия на донора, ЕКУ като за него, преработване на ел. инсталация, изпускателна система. Предполагам и охлаждането ще трябва да се пипне. Ако правилно си спомням, C20XE и C20LET имаха маслен радиатор - та ще трябва да се сдобиеш с такъв, и да му намериш място.
                Не е изключено горивната помпа да е различна и да се наложи подмяната и.
                Допълнително ще се разбере какво ще се наложи да се преработи за промяна на ориентацията на двигателя - от напречна на надлъжна.
                Ако всичко се запази в оригинален вид - като турбина, инжектори, разпределителни валове и т.н. монтираш и си готов. Ако има промени, ще се наложи да минеш през някой "мапрер най-ужасен" да попрепипа таблиците в екуто.

                Ако си решил на преработваш C20NE в турбо вариант, забавлението ще е значително по-голямо...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  ...Ако си решил на преработваш C20NE в турбо вариант, забавлението ще е значително по-голямо...
                  Всъщност не е чак толкова зле работата.Особено ако се надува до към 0,5бара.
                  1.Трябва подходяща турбина,с уест гейт,или ако няма ще трябва допълнителен,с необходимата за целта преработка по изпускателните колектори.След това трябва турбо пътища и блоу-офф клапан,за изпускане на излишното налягане в смукателните колектори.
                  2.Допълнителен маслен радиатор и "конектор" за масло към турбината.
                  3.Електроника,която да управлява турбо мотора.Има различни вариянти там.
                  4.Настройки,който да се правят от човек който знае какво прави.В противен случай ще трябва друг мотор...
                  Специялно за Фронтера,обаче,преполагам,че ще трябва и подмяна на някои възли от трансмисията,че не са от най-здравите...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                    Гредата винаги е в подробностите...
                    Ако оригиналните инжектори не са достатъчни - други. Същото е и за горивната помпа. Не ми се чете точно с каква степен на сгъстяване е C20NE, но евентуално може да се наложи "разреждане". Някой друг датчик, който липсва в момента, например МАП. Не се сещам как е решено при Вектра/Калибра, но хубаво би било да се сложи някое кулерче за въздуха... Сигурно има още една камара дреболии които ме мързи да ги мисля в момента...

                    След това ще се почне с едни "часовници" за налягане в колектора, на маслото, температура...

                    Както казах в предишния си пост - пързалката е дълга и много наклонена...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Всъщност не е чак толкова зле работата.Особено ако се надува до към 0,5бара. 1.Трябва подходяща турбина,с уест гейт,или ако няма ще трябва допълнителен,с необходимата за целта преработка по изпускателните колектори.След това трябва турбо пътища и блоу-офф клапан,за изпускане на излишното налягане в смукателните колектори. 2.Допълнителен маслен радиатор и "конектор" за масло към турбината. 3.Електроника,която да управлява турбо мотора.Има различни вариянти там. 4.Настройки,който да се правят от човек който знае какво прави.В противен случай ще трябва друг мотор... Специялно за Фронтера,обаче,преполагам,че ще трябва и подмяна на някои възли от трансмисията,че не са от най-здравите...
                      Tрансмисията държи до 280 nm. C20LET-a e 280 nm. Та ако не се правят извръщения не вярвам да се предаде. Раздатката е много яка там грижи няма да има. Мостовете на салата ако не си цели турбо дупката Ако е зор да е фронтера филма ще е много голям. Другия вариант е както казваш, малко турбо с ниско налягане и стоковия мотор, ще живне сравнително и няма да троши нищо скъпо. Аз бих направил така: махаш тая фронтера и си намираш 6vd1 после от САЩ се мяташ в един Sritnex supercharger - S102 ( ~700$ там )
                      и си в играта с 318 коня.
                      Последно редактирано от fanatic; 26-12-11, 21:06.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                        И аз имах едни такива идей за този мотор,но не мисля,че си заслужава инвестицията!
                        ...Като цяло ще ти кажа,че ти трябват едни 2500-3000лв!
                        На този мотор се слага сравнително лесно турбо.....
                        1во...трябва да сложиш бутала от C20XE,което не е скъпо!
                        2ро...турбина....да речем,че тук 500лв може да те оправят!
                        3то...дузи.....тук е много относително....мойте са 300кубикови,което е много!
                        4то..турбо пътища и плетене на колектор и фланец....не подценявай $$$ ,тази операция!
                        5то...и най-скъпото....електроника МЕГАСМЪРТ!
                        6то...блоуоф....и други карантий!
                        7мо....непредвидени разходи...нерви и време,през което няма да имаш джипка!
                        ....Този мотор има много по-лесни начини за вдигане на мощност,ако прецениш ще ти подам контакти с правилните хора.....трябва ти вал...друга бензинова помпа и китайски регулатор за горивото!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          ...трябва ти вал...друга бензинова помпа и китайски регулатор за горивото!
                          И ще тръгне по-добре във високите ,за сметка на това обаче,ще умре в ниските...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            И ще тръгне по-добре във високите ,за сметка на това обаче,ще умре в ниските...
                            Соти,ти най-добре знаеш,че пълно щастие няма! ....За тези пари....толкова!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #15
                              От: турбо на фронтера А 2.0 бензин?

                              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                              И аз имах едни такива идей за този мотор,но не мисля,че си заслужава инвестицията!
                              ...Като цяло ще ти кажа,че ти трябват едни 2500-3000лв!
                              На този мотор се слага сравнително лесно турбо.....
                              1во...трябва да сложиш бутала от C20XE,което не е скъпо!
                              2ро...турбина....да речем,че тук 500лв може да те оправят!
                              3то...дузи.....тук е много относително....мойте са 300кубикови,което е много!
                              4то..турбо пътища и плетене на колектор и фланец....не подценявай $$$ ,тази операция!
                              5то...и най-скъпото....електроника МЕГАСМЪРТ!
                              6то...блоуоф....и други карантий!
                              7мо....непредвидени разходи...нерви и време,през което няма да имаш джипка!
                              ....Този мотор има много по-лесни начини за вдигане на мощност,ако прецениш ще ти подам контакти с правилните хора.....трябва ти вал...друга бензинова помпа и китайски регулатор за горивото!
                              Гледам в тази тема - много хора, които са наясно с операцията по турбиниране на Опели се поизказали.
                              Аз пък искам да му кажа, че му трябват едни 8000 лв+.
                              На никой мотор не се слага лесно турбо - или по-точно турбото се слага лесно, трудното идва като започне да надува.
                              1. И какво ще я правиш тая степен на сгъстяване от 10.5:1 с тия бутала от ХЕ?
                              2. Тук съм съгласен, ако купиш някоя изстрадала ККК16-ка.
                              3. Дюзи - дюзите не са сирене на пазара. 300сс са твоите, ама при какво налягане? Щото ако ти вдигна налягането на бензина 20%, от 300сс ще станат на 360сс доста скоропостижно. И 300сс никак не е доста - стоковия C20LET мотор е с 330 сс при 3 бара ако не се лъжа.
                              4. Да, така е, прави се.
                              5. Мегасмърт далеч не е най-скъпото, но е далеч по-евтино отколкото да си купуваш оригинална Мотроник 2.7 електроника с дебитомер - нещо което за турбо кола е...
                              6. ККК16-ката е с вграден гейт, ако сме избрали стоковия вариант. Но в тази твоя точка ключовото е "други карантии".

                              Относно другото ти предложение за "вал" - това е сигурния начин да убиеш колата в ниските. Пък ако искаш вдигни налягането на горивната система на 10 бара - проблемът с вървежа не идва от липса на гориво, а обраното - от ограничено количество въздух в горивната камеря. Те затова и хората слагат турбо, а не си вдигат просто налягането на горивото.

                              Въобще цялата тази тема е безислена, защото човек който кара Фронтера А никога няма да даде достатъчно пари, за да стане тя достатъчно здрава за ежедневно каране, а никой не си купува Фронтера А за неделна бегачка. (Тук искам да отворя една скоба за колегата fanatic, който като гледам е налял една торба пари в неговата Фронтера, но хора като него са единични случаи и знаят с какво са се захванали, за разлика от човека започнал тая тема.)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X