Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Днес попаднах на статията за бедстващите край Николаево. Благодарност на хората които са оказали помощ .
    А относно сформирането на "спасителен отряд"под каквато и да е форма е добра идея . Ще се включа в нея с удоволствие.
    Не може да се винят момчетата от бившата ГЗ много надъхани са но бюрокрацията е голяма . За едно повикване на 112 за бедстващи или катастрофа информацията се предава като счупен телефон от организация на организация и в доста случаи се изкривява.А и не разполагат с много техника само с по един джип и някъде с по 1 МТЛБ

    Коментар


    • #47
      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      До колкото ги познавам - тая работа с покриването на разходи няма да стане. .....
      Слушайте Спарки и моля не правете грешни стъпки.

      Що се отнася до крушовата и пръжките......само да се покажат и лично ш' дойдем да ги оплюскаме....по черно.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #48
        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Колеги, нека не забравяме, че МСС и до момента е организация и няма как някой самосиндикално да отиде и да регистрира каквото и да било където и да е. Не е ли редно първо колегите от МСС да го решат на събрание това нещо?
        Кръвна група 0+

        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

        Коментар


        • #49
          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Слушайте Спарки и моля не правете грешни стъпки.

          Що се отнася до крушовата и пръжките......само да се покажат и лично ш' дойдем да ги оплюскаме....по черно.
          Вале,аз сериозно!Не пия,а имам 3 доста плодородни крушета на двора и казан в мазето.Жокер:не изхвърлям плодСа ше звънна на Ники скрапа да се организираме.

          Коментар


          • #50
            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Отново ентусиазмът и човещината свършиха повече работа от "изпълняване на служебните задължения". Служителят гледа да не се "издъни" и да се окаже, че не дай си боже е виновен за нещо, а Човекът се опитва да помогне, понеже е освободен от административната отговорност. Всякакво стиковане и регламентиране на съвместни действия с държавните служби, просто би вкарало още няколко души на мястото на инцидента, без да имат правото на инициатива и обвързани със същите административни правила като самите служители.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #51
              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Аз няма да регистрирам нищо ..... само ще се консултирам и ще изложа какво са ми казали .. от там нататък МСС може даобсъди на събрание .. дали това им е полезно и така на нтатък
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #52
                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Малко връщам темата към предишното й развитие (за разбор на акцията) - ето тук има малко по-подробна информация от хората, с които се свързаха колегите по телефона на живо в радиото, а скоро идват и изключително интересните мнения на професионалистите, които са изключително благодарни на хората от форума за безценната помощ снощи (имаме запис, сега се сваля и после ще има и материал)

                Поздравления на всички участвали, както и на всички, които бяха малко или много съпричастни! Снощи четох тук до 2 ч. и наистина не съм виждала подобна адекватна и светкавична организация.

                Коментар


                • #53
                  От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Първоначално публикуван от Виктория Викторова Преглед на мнение
                  Снощи четох тук до 2 ч. и наистина не съм виждала подобна адекватна и светкавична организация.
                  Вики, малко време си била във форума. Има и други такива операции.
                  А други предстоят...
                  Само имай търпение. Докато няма нищо интересно из форума, всичко върви едно такова вяло, па като стане интересно, си такова мамата..
                  За сведение питай търсачката за село Мечка...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Аз няма да регистрирам нищо ..... само ще се консултирам и ще изложа какво са ми казали ..
                    Какво ще се консултираш? Как се регистрира фирма или юридическо лице с нестопанска цел? Това е най-лесната част от задачката и изобщо не представлява никакъв проблем.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Подкрепям Чавдар.
                      Много по-трудна работа е да накараме "големите клечки" да ни вземат насериозно и да се радват на нашето участие. Колкото и на гошко да не му харесва думата.

                      Но нали някой трябва да се нагърби с това, а май няма кой.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        МСС е организирана на доброволни начала. Въпреки това аз съм на мнение, че трябва да си плащаме масрафа! Снощи бяха 5 джипа за няколко часа. Утре недай си боже може да се наложи да са 50 за няколко дни... Аз съм "ЗА" да платим поне горивото на колегите. Не ги познавам лично, но съм убеден, че са железни пичове и не биха приели, но момента е принципен, а времената тежки! По този начин ще се самофинансираме и ще бъдем по-полезни както на себе си, така и на околните!

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          МСС е организирана на доброволни начала. Въпреки това аз съм на мнение, че трябва да си плащаме масрафа! Снощи бяха 5 джипа за няколко часа. Утре недай си боже може да се наложи да са 50 за няколко дни... Аз съм "ЗА" да платим поне горивото на колегите. Не ги познавам лично, но съм убеден, че са железни пичове и не биха приели, но момента е принципен, а времената тежки! По този начин ще се самофинансираме и ще бъдем по-полезни както на себе си, така и на околните!

                          Поздрави
                          1. 50-ина джипа на куп не е невъзможно да се съберат, но това ще е при доста спечено положение и трудно ще стане чак толков бързо, колкото в случая. Иначе рядко има смисъл от толкова техника на едно място. Дано да не дава господ де.
                          2. За горивото - забрави. Дали разходка в гората правейки кажи-речи същото, или помощ за някой - и в двата случая има достатъчно лично удовлетворение, за да компенсира всякакви разходи. А понякога е и достатъчно да знаеш че ако закъсаш нейде по пътищата и из баирите, винаги ще има кой да се отзове и да помогне при критична ситуация.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Подкрепям Чавдар.
                            Много по-трудна работа е да накараме "големите клечки" да ни вземат насериозно и да се радват на нашето участие. Колкото и на гошко да не му харесва думата.

                            Но нали някой трябва да се нагърби с това, а май няма кой.
                            Кольо, въпросът не е за нагърбване, а дали искаме. Аз не съм сигурен, а "клечките" са убедени, че не искат. Има и защо.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            МСС е организирана на доброволни начала. Въпреки това аз съм на мнение, че трябва да си плащаме масрафа! Снощи бяха 5 джипа за няколко часа. Утре недай си боже може да се наложи да са 50 за няколко дни... Аз съм "ЗА" да платим поне горивото на колегите. Не ги познавам лично, но съм убеден, че са железни пичове и не биха приели, но момента е принципен, а времената тежки! По този начин ще се самофинансираме и ще бъдем по-полезни както на себе си, така и на околните!
                            Не опошлявяй жеста на хората. Който се сетил (и могъл) ги е почерпил. Останалото е въпрос на взаимност в отношенията.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              Моята идея е когато някой от нас отиде да помага-да не ни спират наравно с други хора. Които може да са просто зяпачи, или мародери(недай Боже). А и няма да поемаме ангажимент(то няма и как де) за гарантирано участие в подобни ситуации. Просто когато стане като снощи, и има желаещи да помогнат да ни приемат като помагачи, а не да ни гледат накриво.

                              А, че "клечките" няма да искат е ясно. Въпросът е да ги накараме да приемат помощта ни. Пък току-виж започнали да действат малко по-добре заради "опасността" онези с джиповете да дойдат да помагат, и да им видят далаверките
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                .... "големите клечки" да ни вземат насериозно и да се радват на нашето участие. Колкото и на гошко да не му харесва думата.
                                За какво са ти тея големи клечки???Че и да ни взимат на сериозно.....Ако ни вземе на сериозно гоУема кУечка ще иска да те командори.НЕма Уошо!Ама как да ти каже някой такъв от къде и как да минеш,като не знае дори малкото лостче в жипката за какво служи....Нали ги виждам подготвените ровъри на ГЗ.Приятно оранжеви с лампи,стълби и какво ли не още!....И с гуми за мъгла!Мани ти тая работа!МСС и ДВиП си функционират прекрасно!Зор да се съсипе!.....И си представи ти една такава ситуация: Да речем,че "големите клечки" кажат "дООООбре! Дайте да направим преглед на техниката ви(нашта)"....Представяш ли си го вече?....Казвам ,че имам подготвена Витара и започвам да изреждам подобренията и.....Двигател от Опел,радиатор от Лада,серво от Голф,амове пак от Опел,пружини от Вартбург,цял преден мост от УАЗ.....брони от скрап Ф50.....и т.н и всичко това сглобено от лицето "Х" на вилата му!..Хм!Не само,че няма да стане,а може и да ме заключат даже
                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ... има достатъчно лично удовлетворение, за да компенсира всякакви разходи. А понякога е и достатъчно да знаеш че ако закъсаш нейде по пътищата и из баирите, винаги ще има кой да се отзове и да помогне при критична ситуация.
                                +1
                                Последно редактирано от goshko-loshko; 23-12-11, 17:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X