Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си фронтера но....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си фронтера но....

    ЗдрАВЕЙТЕ. съфоромци от вчера си имам фронтера 2.5 тдс но имам следния проблем при движение колата има страшно виене отпред ,закарах я на маистор ,които ми каза че е преден десен лагер,не сам запознат но си мисля че не е от лагера ,а е от хъбовете ,тъи като при включено 4/4 не предава движение на предните колела какво да я правя ,моля препоръчаите ми някои които може да ми помогне .От пловдив съм и колата е с автоматични хъбове не зная кам кои да се обърна нов съм в 4/4 машините .
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Купих си фронтера но....

    Здравей колега,и честито за джипката.Според мен не е от хъбовете,има един много лесен начин да разбереш да ли е и лагер когато по време на движение напред завъртиш волана, наляво и надясно и в една от псоките виенето на разбития лагер се чува по-силно.Като завиеш наляво тежеста на автомобила пада на дясната главина и ако е разбит лагера се чува виене.
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

    Коментар


    • #3
      От: Купих си фронтера но....

      Майсторите виновни,хм.Кво има да я чепи налЕво и надЕсно!Той ако чуваше да си го е чул!Има си ред:Вдигаш във въздуха съответното колело и завърташ в посока на движение напред-ако е лагер се чува характерно"чегъртане,стържене,ручене"(въпрос на възприятие на ухото).И има много голяма вероятност колелото да се измества от перпендикуляра към шенкела.ТоваИ ще го има отклонението щот е с два лагера.Даже Уотсън ще го разбере.А виенето го правят хипоидните предавки и вълците.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Купих си фронтера но....

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Майсторите виновни,хм.Кво има да я чепи налЕво и надЕсно!Той ако чуваше да си го е чул!Има си ред:Вдигаш във въздуха съответното колело и завърташ в посока на движение напред-ако е лагер се чува характерно"чегъртане,стържене,ручене"(въпрос на възприятие на ухото).И има много голяма вероятност колелото да се измества от перпендикуляра към шенкела.ТоваИ ще го има отклонението щот е с два лагера.Даже Уотсън ще го разбере.А виенето го правят хипоидните предавки и вълците.
        ми то момчето е писало че не разбира ,това е първото което може сам да направи без физически упражнения.Зависи и колко е разбит лагера щото съм имал случай , като вдигна колелото и като го завъртя нищо несе чува.
        СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
        ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

        Коментар


        • #5
          От: Купих си фронтера но....

          Евгени Ендуро от Велинград може да ти помогне,а също и Лозан(ISUZO) от София.

          Коментар


          • #6
            От: Купих си фронтера но....

            добре да речем че е лагер ,но защо няма предно предаване а може и да е съвкупност от проблеми а виенето е наистина силно и не ми се струва да е само от лагер няма ли някои вещ маистор в пловдив да я погледне

            Коментар


            • #7
              От: Купих си фронтера но....

              Какво общо има лагера с хъба? Включена полуоската, или изключена-лагера си се върти. Той е за опора на колелото, а не на хъб или полуоска.
              Така, че щом майстора се е насочил към лагер-има голяма вероятност да е именно той.
              Не знам как е при фронтерата, но май не може да се разглоби до лагер, без да се свали хъба. Та ще се разбере...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Купих си фронтера но....

                има клуб офроуд Пловдив тук, питай в него, доста са задружни, все някой ще ти помогне
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Купих си фронтера но....

                  добре но пък защо не зацепват предните колела нали хъба има тази роля,ако не греша, аз затова си мисля дали не е от него , уж съм технически грамотен ама като не съм се сблъсквал до сега с 4/4

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купих си фронтера но....

                    Ти се моли да не излезе преден диференциал, че както я описваш тая работа!
                    Но за да се стигне до лагера се сваля хъба.
                    Има много добра тема за предна главина във раздела ,намери я и я изчети внимателно. Най добре бързо намери контакт със Пловдивските Фронтераджии да ти помогнат!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купих си фронтера но....

                      То да се разбере кое е прецакано е доста лесно - прочети малко и разбери как работи 4 по 4. Лягай отдолу и завърти предният кардан и гледай какво се случва. Сам ще си направиш изводите. Като се разбере какво е повредено, четеш и сменяш или отиваш при майстор.
                      А ако имаш съмнения в лагер - еми отваряй и сменяй! То не е нещо извънземно.
                      По интернет не може да ти каже никой откъде шуми и какво.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купих си фронтера но....

                        Първо честито за придобивката, радвам се че се увеличаваме "балъците" които си купуват Фруктиери....

                        Прегледай тази тема в нея има и контакти на фронтераджии от Пловдив. Успех.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=106216
                        Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                        Honda CB 919 Hornet
                        0898849413-Светльо
                        Кръвна Група: 0+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купих си фронтера но....

                          Днес смених лагерите ,но уви не е от тях виенето си остана хъбовете са ок уж ,предния кардан се върти но полуоските не маи,маи е диференциал,само не мога да разбера защо вие постоянно при полужение, че не е вкл 4/4. Аз ще почета доста защото мисля да си я правя сам то ми писна от обикаляне и диагнози днеска ми исипаха,че имало електромагнитен клапан или вакум които зацепвал предното но едва ли и друго диференциалите различни ли са за двигателите ??

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купих си фронтера но....

                            Първоначално публикуван от naskoad Преглед на мнение
                            електромагнитен клапан или вакум които зацепвал предното
                            Е за такова нещо не знам да има на Фронтера А, ама да кажат по-запознатите колеги.
                            Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                            Honda CB 919 Hornet
                            0898849413-Светльо
                            Кръвна Група: 0+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купих си фронтера но....

                              Първоначално публикуван от naskoad Преглед на мнение
                              Днес смених лагерите ,но уви не е от тях виенето си остана хъбовете са ок уж ,предния кардан се върти но полуоските не маи,маи е диференциал,само не мога да разбера защо вие постоянно при полужение, че не е вкл 4/4. Аз ще почета доста защото мисля да си я правя сам то ми писна от обикаляне и диагнози днеска ми исипаха,че имало електромагнитен клапан или вакум които зацепвал предното но едва ли и друго диференциалите различни ли са за двигателите ??
                              За последно те съветвам приятелската, после ще дърпам уши!
                              Добре е първо да почетеш,много да почетеш! Даже трябваше много да почетеш и преди да я купиш ама станалото станало!
                              Пак ти казвам като човек дето отдавна го върви тоя път- По най-бързия начин се свържи със Пловдивските Фронтеристи! Ще си спестиш сума ти време и пари, ако те съветва човек дето кара и ремонтира Фронтера , а не кварталният майстор!
                              Повярвай ми това е верният път!
                              Аз създадох Варненската група основно със такава цел, за да можем да помагаме на новобранци с Фронтери от региона за да не ги мотаят разни майстори!
                              Та това е съветът ми, а иначе Фронтера А няма вакуумен или каккъвто и да е клапан за превключване-има хубав малък лост и автоматични хъбове за целта!
                              И как се върти предният кардан- на ръка,при включено предно,като завъртиш гумата,как го провери.
                              Вземи вдигни и подпри предницата така че и двете колелета да висят,влез на канала и завърти предният кардан на рака поне два оборота за да зацепят полуоските ако има нещо в предния диф де!
                              После ако не се получи вземи да въртиш едната или другата полуоска за да провериш дали изобщо има нещо вътре във дифа или дали ще се чуват странни звуци!
                              И после пак ще гадаем!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X