Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си фронтера но....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Купих си фронтера но....

    Има, ама не и на ОФА.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Купих си фронтера но....

      Аз просто нямах избор обиколих половината маистори в Пловдив и всеки си пее неговата песен ,кои диференциал,кои раздатка,кои лагерите били за смяна , маи маи не са много хората в плд дето вдяват тия машини. Та си взех два почивни дни колата в гаража свалих главините,полуоските,хъбовете на съставните им части-много яка зегерка имат,кардана,щангата на волана там карета работи,торсионите ги натегнах и всичко за да изкарам предния мост.КАКТО И ДА Е.Свалих го разглобих всичко,а тои като нов,само леко износени черупките на лагерите ,викам си така и така е долу аиде нови лагери 140лв само за диференциала .дотук добре ама аз още незнаех каде е проблема ,започнах да качвам,ново масло на дифа 75W140 отворих каретата всичко вътре ок ,аиде една нова грес високооборотна бяла била много добра ,лагерите на главината леко износена циментация аиде нови KOYO 85лв. комплект на колело,всички възможни маншончета нови някъкви белички били по здрави,стигнах до хъбовете поразгледах ги и забелязах че зъбите са леко износени в началото то триабва да е леко под конус,но на моите беше доста фаска убедих се ,че хода им е недостатъчен да се зацепят към тялото респективно главината,та така хъба има две пружини доста силни едната го даржи прибран а другата го зацепва избутва към зъбите на тялото ,аз просто махнах първата пружина,а втората го даржи максимално зацепен просто няма каде да мрадне много е силна едвам и монтирах зегерката.та така 4 ма различни маистори я гледаха и казваха че хъбовете са ок ,ама не, сега всичко е наред, ама аз се чупих два дена на студа излишно за нещо което е било елементарно ама така е поне се запознах с устроиството на фронтерата смених си и гарнитурата на капака на клапаните един колега от форума ми викаше ,че каквото и да правя ще тече да ама не ,нова гарнитура яко чистене и обезмасляване тънко херметик и от двете страни няма мърдане.Шаибите на ремака виеха аиде долу нови някакви скромни 380лв. викам тия полудяха незнам при вас как е ,ама аз като им кажа фронтера направо... две BMW та имах такова не е било мигач 90 лв ебати. Та извинявам се свалих ролките аиде на струга по едно хубаво японско лагерче две зегерки чудо сега да се трошат колкото искат по 10лв са.От там един тест в нивите абе те ги плючт фронтерите ама тва доста катери като се има и на предвид, че няма гуми учудиме ,а аз съм доста голям мор за колите като цяло сега ми трябва само десен фар ,че този е чупен леко утре минавам стенда качвам гумите и газ към кат, че е още с транзитните номера

      Коментар


      • #33
        От: Купих си фронтера но....

        Иначе дифа е 4.30 като я регистрирам ще сменя маслото и на задния и на скоростите,то скоростите са заедно с раздатката нали?

        Коментар


        • #34
          От: Купих си фронтера но....

          Първоначално публикуван от naskoad Преглед на мнение
          .......то скоростите са заедно с раздатката нали?
          Не винаги!Има и такива където са отделни!
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #35
            От: Купих си фронтера но....

            Е добре де нали беше диф. а сега хъбове. Нали ти писах как се проверярява къде е проблема.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #36
              От: Купих си фронтера но....

              Ти ми писа ама в сервиза ми викаха диф ,хъбовете ги били проверили

              Коментар


              • #37
                От: Купих си фронтера но....

                Малко скъпо ми излезе но вече знам кое как е УЖ

                Коментар


                • #38
                  От: Купих си фронтера но....

                  Еми ако имаш съмнение за нещо чети тук и питай. В голяма част от сервизите не са наясно с работата на 4 по 4 системата и може да направят беля. Официалните дистрибутори на "Орел" ги забрави напълно. Почти всички части имат вариант за ТНТМ или стават от други джипове.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: Купих си фронтера но....

                    Първоначално публикуван от naskoad Преглед на мнение
                    Ти ми писа ама в сервиза ми викаха .........
                    Колега те в сервиза казват че се сипва и трансмисионно в скоростите ама ти искаш ли да им се довериш!?
                    Нали за това сме тук!Не питаи старило а патило!

                    Все пак ти желая бързо оправяне на проблемите и да се наслаждаваш след това без такива!

                    А колкото до частите.........Споко свиква се!На на мен спрямо Голф,Пасат и още мн други ми се струват безбожни но......все пак караш 4Х4!А конкретно за мигачите има тема която може да прочетеш за да си знаеш как може да бъде избегнат проблема!Защото и аз съм давал тези 90лв. и оттогава си имам обица на ухото!
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #40
                      От: Купих си фронтера но....

                      Браво бе, Наско! Щом си се навил сам да къртиш предницата в тоя студ, няма какво да ти се опре.... Ама що не потърси колегите от Пловдив, там сте доста хора?
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        От: Купих си фронтера но....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012012121.jpg
Прегледи:2
Размер:160.1 КБ
ID:5337781 Ето я и нея!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Купих си фронтера но....

                          Първоначално публикуван от naskoad Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]406619[/ATTACH] Ето я и нея!!

                          Ех че лаченкааааааа!Само да те радва!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #43
                            От: Купих си фронтера но....

                            Тя и твоята беше такава лъскачка до първото излизане в шубраците....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Купих си фронтера но....

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Тя и твоята беше такава лъскачка до първото излизане в шубраците....
                              Е което си е така си е така!Ма сега ми е по гот !Минавам вече навсякадеи пак си е лаченка!А и Един колега беше казал "Да не е ставала джипка"
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар


                              • #45
                                От: Купих си фронтера но....

                                мерси колега ,аз ще я предпазя замислил съм една преправка на степенките и триабва да и намеря булбар ,но иначе сте прави да не е ставала джипка.... ха ха ха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X