Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин vs Дизел в студеното време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бензин vs Дизел в студеното време

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    При загрял двигател горивото в помпата е около 60-ина градуса. Дюзите са с температурата на главата. Като имаме в предвид че част от обратното гориво идва от помпата, а част от него идва от дюзите, значи общата температура е някъде между 60 градуса и температурата на главата, в общи линии 70-90 градуса.

    Не знам помпа-дюзата колко обратно гориво връща, но ако е сравнимо количество с това на обикновена дизеларка, при голям студ е крайно недостатъчно да стопли горивото в резервоара, който пък обикновено е на твърде проветриво място. Виж филтъра може и да стопли, какъвто е моя случай с двата кръга за обратно гориво.
    При мен топли филтъра, а за резервоара, евентуално, ако трети ден кара на резерва може и да се притопли
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Бензин vs Дизел в студеното време

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      При мен топли филтъра, а за резервоара, евентуално, ако трети ден кара на резерва може и да се притопли
      При теб е друга губерния.

      При мен връща обратната нафта обратно във филтъра, а от резервоара дърпа само изхарченото. И така, докато горивото във филтъра се стопли до 30 градуса. После започва да поддържа 30 градуса, като връща в резервоара само излишното.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Бензин vs Дизел в студеното време

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Само за протокола - 31 декември 1999 г.
        моя милост тогава беше в казарма на стари години
        Имал съм доста бензинови коли Лада 2107, Форд Орион 1.6и, Фиат Пунто 55, Опел Омега 2.0и, Санта Фе V6 и мога да кажа, че студът не им пречи особено, но ако кабелите на свещите са напукани и т.н. влагата (температури от +2-3С им се отразяват най-зле)!

        Имал съм и доста дизелови Рено Меган 1.9дти, ТЛК 73 2Л-Т мотор, Галопер ТДИ, Санта Фе 2.0црди, ФВ Пасат 1.9ТДИ, Ситроен С15, Сузуки Гр. Витара 1.9ДДИС, ...
        Всичките когато са били в изправност и с читав акумулатор са палели без проблем.
        На Ладата стартера определено се "замисляше" при големи студове понеже тогава се караше с по-гадни масла...
        Най-големи ядове съм имал с тойотата - почти нищо не й беше наред - свещи, акумулатор и т.н. С нея почти всяко "зимно" палене сутрин беше приключение... А като запалеше първите 1-2 минути пушеше бяло...

        Най-доволен при студено време бях от Санта Фе-то V6 - едно, че пали на секундата, второ вървенето по нищо не се различава дали е -20 или +40 (ладата, фиатът и Санта Фе-то 2.0црди определено не вървяха добре студени до достигане на минимума), трето загряваше за минути...
        Пасатът 1.9ТДИ също пали много добре, дори миналите зими със стар акумулатор (буквално "виу-у-у-бръммммм" ) - тази есен махнах оригиналният акумулатор произведен края на 2001г!

        Генерално погледнато като се има предвид средната възраст на МПС-тата у нас, бензиновите автомобили са за предпочитане при минусови температури!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Бензин vs Дизел в студеното време

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Ето как с едно подгряване пали на -16 градуса Пежо HDI в перфектно техническо състояние, без добавки в нафтата:
          ние имахме проблем с Хюндай и30 1.6ЦРДИ на 5000км - трудно палеше при температури около нулата... Оказа се, че още като чисто ново е било с изгоряло реле на подгрева... ама разбрахме чак на есен като застудя... След гаранционната интервенция, стана е "чакмак"
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Бензин vs Дизел в студеното време

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Ето как с едно подгряване пали на -16 градуса Пежо HDI в перфектно техническо състояние, без добавки в нафтата:

            Колега не че се хваля,но докато направи виу виу виу виу Мерцедеса е запалил и вече пътува.Колата не седи в гараж от както сме я купили (3 години) и се кара до към 5-6 часа след обяд сутрин в 7 като и покажа ключа през прозореца и вече мърка.Може и да не е палено тва пежо няколко дни,но нова кола да пали толкова трудно не е нормално.Пак казвам зависи от колата.Може просто да и е "такъв модела" и всеки път да си пали така.
            Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

            Коментар


            • От: Бензин vs Дизел в студеното време

              Да се похваля,след последните дискусии във форума,написах писмо до Тойота като им описах проблемите които те НЕ отстраниха и им казах в прав текст,че приемат изчаквателна татктика да ми мине гаранцията, да ми обяснят как нещо не е добре и трябва да дам една шапка пари.Днес рано рано получих обаждане ,че сервиза по всяко време е на разположение да се извърши диагностика и да бъде отстранен проблема.Какво ли ще установят като навън е +5градуса?

              Коментар


              • От: Бензин vs Дизел в студеното време

                Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                ...Какво ли ще установят като навън е +5градуса?
                ела в София - тука е -4С
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • От: Бензин vs Дизел в студеното време

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Ето как с едно подгряване пали на -16 градуса Пежо HDI в перфектно техническо състояние, без добавки в нафтата:

                  Привет колеги.Карах такова Пежо 1.6 HDI 2 години някъде към 90 000км и никога не ми е палило така докато му беше всичко изправно, а нафта не съм подбирал къде сипвам и добавки не е виждало никога.Един път на -18 ми направи точно такова запалване и се оказа че няма нито една работеща подгревна свещ. Пежото го взех на 87 000км на 3 години от приятел който си взе ТЛК 120 на 30 000км и до 100 000 и сменя дюзи и береше ядове, което си е сериозен дизелов проблем по нашите ширини пряко свързан с качеството на горивото.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • От: Бензин vs Дизел в студеното време

                    В Сибир нямаше никакви дизелови автомобили. Всичко на бензин. През нощта маслото на камионите замръзваше и не можеше да превърти и се запали двигателя, та се загрявяше картера с бензинова лампа, а най-лесно - пали се огън и се слага жарта отдолу. На обектите, когато сутрин трябваше да се тръгва точно, и няма време за подгряване, камионите се оставяха през нощта с включен двигател, в палатки - навеси, за да се пазят от снега и студа. Говоря за температури -50 до -70 градуса през нощта.

                    Но тук сме на жега в сравнение със севера. Всичко може да работи без проблем, ако е в ред, разбира се. На Тойотата двигателя 1HZ, 4.5 дизел, пали "на половин оборот" при -20 градуса. Ако е по-студено, се пуска подгряване 2-3 пъти, да вдигне температурата около дюзите, и пак си пали нормално. За Уазката, не съм има случай да не запали, аз само нея карам през зимата.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • От: Бензин vs Дизел в студеното време

                      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                      В Сибир нямаше никакви дизелови автомобили. Всичко на бензин...
                      Сега май не е така... В тойота форума доста дизелови джипки има... Обаче като стане под -40С не ги гасят през нощта...
                      Мои роднини работеха в Дубна на времето и доста от хората си имаха отоплями гаражи за москвичите - иначе маслото им се желира и край... Съвременните коли т.е. маслата им не са баш така...

                      У нас много студените дни не са повече от 15-ина годишно и според мен си заслужава човек да кара новичък дизел... Може и да гори малко повече от газифицираните, но пък е по-приятен за каране.
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X