Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин vs Дизел в студеното време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензин vs Дизел в студеното време

    Бе нали ти казвам, че запалваше. Значи нафтата е била читава, и е стигала до дюзите. С необходимото налягане-180 атмосфери. На село като чуят "бар" и се сещат за кръчмата

    Исках да кажа, че ако двигателя е наред, и нафтата е подходяща за зимата, и да има кой да върти коляновия вал-няма не искам.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Бензин vs Дизел в студеното време

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Е това нещо не го вденах. нали дизелите по-често пукат глави и горят гарнитури от прегряване.
      Смея да твърдя, че дизелите пукат глави от рязко охлаждане. За това старите руски дизели имат престилка пред радиатора. Аз моят дизел го докарах на чрвено, но не светна лампата. И късмета е на 340 хил. вече и нямам проблем с паленето, но много го пазя от рязко охлаждане. Особено зимата.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #33
        От: Бензин vs Дизел в студеното време

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        нафтата е била читава
        Да де, ама има и от другата. Само метанът е винаги читав.

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        старите руски дизели имат престилка пред радиатора
        УАЗът също има жалузи, хем управляеми от купето. Както и много други коли с охладителна перка, твърдо зацепена към двигателя. Това не е против рязко изстиване, а за да загряват изобщо в студено време.

        Единствен начин да изстудиш двигател толкова бързо, че това да е проблем, е да го полееш със студена вода. Само от въздуха не може.

        Коментар


        • #34
          От: Бензин vs Дизел в студеното време

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          Смея да твърдя, че дизелите пукат глави от рязко охлаждане.
          Точно по тоя параметър особена разлика между бензин и дизел няма. И двата вида двигатели пукат и кривят глави от рязко охлаждане, но това ако ги потопиш в студена вода, и рядко от съвсем първия път, освен ако не го потопиш съвсем до козирката и водата не е доста студена.

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          За това старите руски дизели имат престилка пред радиатора. Аз моят дизел го докарах на чрвено, но не светна лампата. И късмета е на 340 хил. вече и нямам проблем с паленето, но много го пазя от рязко охлаждане. Особено зимата.
          Имат престилка или жалузи, защото иначе зимата нямат загряване.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Бензин vs Дизел в студеното време

            Да,да, разбрах! Но по мои наблюдения, в частност 1,9 дизел на PSA (пежо/ситроен) има малко страно поведение. Понеже съм спортист и ученето не ми се отдава се уча по трудния начин. Та ако приемем условно средната черта на температурата на двигатела за 0, то е страно как отваря термостата на следващата +10 , като на следващ етап там пуска и вентилаторите. А на 5-та предавка за отрицателно време охлажда до -10. Чак ми се изправя остатъка от коса. Пак в частност съм чувал за такива проблеми само на дизела на споменатата фирма. Е тук там и на VW group. Та ето, че научих и нещо друго. Но все си мисля, че нещо е сбъркано в изчисленията. За друго не мога да се оплача, даже смея да твърдя, че това е работния кон. А относно темата, ми и аз паля на -27 у село. От както имам дизелова кола (5 години). Моят проблем идва лятото, но това е друга тема.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #36
              От: Бензин vs Дизел в студеното време

              Нищо не е странно. Това веднъж е презапасяване откъм охлаждане, и втори път - термостата има известна мудност и хистерезис. Ще рече - ако средната черта е примерно 80 градуса, вместо термостата да отваря прогресивно докато температурата стигне 90, той известно време се чуди кво да прави, после отваря бързо докрай, в тоя момент се пускат перките (щото датчика им е на радиатора, който таман се е подгрял, щото термостата е отворил повече), започва интензивно охлаждане, но термостата не се усеща за тоя факт веднага, а чак когато температурата на двигателя слезе до към 70 градуса, където затваря напълно, а перките вече са спряли). Ако караш дълго време с еднакво натоварване, в крайна сметка пак ще се закроти на около 80-те, а ако е с по-високо натоварване и малко над тях, може дори с пуснати перки постоянно. Просто това става за няколко посочени по-горе цикъла.

              Това поведение зависи от много неща - какъв термостат, как и къде е сложен и какъв поток го топли когато е затворил, къде е датчика на перките и сигурно още 1-2 неща, за които не се сещам. Тераното ми с оригинален термостат се държи по абсолютно същия начин, а откак смених водна помпа перката изключва по-бавно (водната помпа си върви със все вискосъединителя на нея), и съответно като отвори термостата и малко след това се включи перката, тя седи включена докато стрелката падне доста под средата, разбирай - чак след като термостата затвори достатъчно, та радиатора да смогне да се охлади до температура, която изключва виското. По магистралата обаче се закрова на някакво работно положение и си седи там, докато натоварването е постоянно - например на равен участък поддържаш еднаква скорост.

              Повечето стари дизели, които съм пипвал, се държат по същия начин. Просто си имат една работна зона, с ширина 10-20 градуса, и в зависимост от динамиката на натоварването си шарят в нея. В същото време всичко бензиново, дето съм карал, имат много по-тясна работна зона от само няколко градуса, и най-често ако стрелката въобще се климбуца, то е на +/- един милиметър от центъра.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Бензин vs Дизел в студеното време

                Добре обяснено и да, самият двигател е създаван в средата на седемдесетте. В смисъл не моя двигател точно, а разработката. Но нямам оплаквания при студено време, въпреки киломентите му.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #38
                  От: Бензин vs Дизел в студеното време

                  Ебати тъпотията. Ами как ходят в северите, там генераторите тъпо не работят на оборотите на бензина.
                  Ако още веднъж модераторите си играят на правопис, а не на разум, май ще трябва да спра да се правя на утрепан пенсионер. Това наистина ли ви трябва?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензин vs Дизел в студеното време

                    Вчера видях 3 коли да ги теглят да запалят,нито една не беше бензинова

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензин vs Дизел в студеното време

                      [QUOTE=Кольо;1712445]Аз пак да кажа за ЮМЗ-то
                      Директен дизел, нафтата се впръсква през 5 отвора на разпръсквача.
                      Палили сме ги на доста голям студ. Не помня вече коя година, но е някъде по средата на 90-те. Няма подгревни свещи, или други такива дяволи. Обаче си има пусков двигател на бензин. Запали ли веднъж той-като развърти дизела, след няколко оборота запалва. Има ли кой да го завърти с добри обороти-безотказен е.

                      Имам опит и с К-701. Вечер го спирахме така, че сутринта като отворим капака слънцето да напече върху двигателя.Да стопли малко нафтата в тръбичките демек. С електрически стартер е, няма пусков двигател, но палеше на оборот-два. И двата трактора с презряно масло М10Д. На студа става като грес, ама тракторите си палеха.[/QUO Приятел,ЮМЗ-то въобще не се включва в темата,с това пусково на бензин е все едно да дърпаш с друг трактор ,ЮМЗ-то да запали.Я опитай само със стартер да видиш какъв филм е даже и при -10г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензин vs Дизел в студеното време

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Дори в София, преди 6 години. Добре помня тая сутрин, но не ме питай за точна дата. Имаше поредица дни с -12,-15,-18 и т.н. И едната сутрин - -20. 5-6 години преди това - пак така.
                        Ако е същото време, за което аз помня - точно тогава беше кампанията за смяна на старите номера на колите. Моята мила Форд Фиеста 1.6D производство 89г. трябваше да го направи. А по телевизията показваха, че пред КАТ се вият опашки до хоризонта... Та точно се бях наканил за точно определен ден, ставам час по-рано отколкото отварят, за да се наредя по-добре... навън пукат камъни от студ -20С. Фиестата запали със съвсем малко въртене, после помогна на друга кола да запали и отиде пред КАТ. Беше единствена кола там, а КАТ даже бяха почнали работа от по-рано и се чудеха къде са хората. Може да си направите сметката. Впрочем машините за прегледите на спирачките бяха замръзнали. Поне на първи и втори коридор със сигурност не работеха.

                        Та определено е имало сериозни студове и у нас.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензин vs Дизел в студеното време

                          Първоначално публикуван от TrOfi Преглед на мнение
                          Днес възникна спор, при изправни автомобили, кое пали по-лесно при отрицателни температури(-15/-25). Да речем, че става дума за обикновен помпа дюза дизел и пълна инцжекция бензинка. Интересно ми е мнението на хора по-навътре в нещата.
                          Колеги да Ви припомня първия пост на автора на темата!

                          Става въпрос за изправни автомобили, а не за такива на които и лятото им се молиш да запалят .
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензин vs Дизел в студеното време

                            Първоначално публикуван от em4eto_9180 Преглед на мнение
                            Вчера видях 3 коли да ги теглят да запалят,нито една не беше бензинова
                            Защото бензиновите щом не палят, и да ги теглиш, пак няма да запалят.

                            А междувременно можеш да се поинтересуваш с колко се увеличава оборота на продаващите акумулатори през първите по-сериозни зимни студове.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензин vs Дизел в студеното време

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Защото бензиновите щом не палят, и да ги теглиш, пак няма да запалят.
                              Я па ти
                              Както писах по-горе повечето коли не палят щото нямат кумулатор, а на студа той си заминава също
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензин vs Дизел в студеното време

                                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                                Да,да, разбрах! Но по мои наблюдения, в частност 1,9 дизел на PSA (пежо/ситроен) има малко страно поведение.
                                Странно или не, този двигател се слага в какви ли не машини (малки камиони, бусове, джипки, коли, специална техника) и ако беше лесен за утрепване, светът щеше да изглежда различно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X