Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключ за маслен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ключ за маслен филтър

    Здравейте,
    Скоро сменях моторното масло на Ленд Ровър Диско-2. Голям зор видях докато развия масления филтър (както се казва "терсене гайка на кофти място"). Ползвах лентов ключ с регулиращ винт и ключ от велосипедна верига, но мястото е твърде тясно и неудобно. Най-доброто решение е да се направи специален лентов ключ за този филтър (LPX 100590). Диаметърът му е 76 мм. На равни отстояния има 12 овални вдлъбнатити с дължина по 6 мм и дълбочина 1,5 мм. Мисля, че е достатъчно от вътрешната страна на ключа да има само 4 изпъкнатини на кръст.
    Може ли да се намери на пазара готов такъв ключ, или ми препоръчайте къде да го поръчам.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Ключ за маслен филтър

    Вчера се борих със същата свинщина. Даже звъннах на stargazer да го питам как го отвива това чудо. Пробвах с ключ за филтри с верига. Хлъзга се. Накрая сложих нов колан на стария ключ за филтри и се разви за секунди. Даже моя ключ е доста едър, а има и по малки, които ще бъдат по-удобни.Довечера ще ти го снимам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Ключ за маслен филтър

      А с подобен на този ключ няма ли да стане Натиснете снимката за да я уголемите

Име:331158.jpg
Прегледи:1
Размер:14.3 КБ
ID:5329810
      Продават го по почти всички магазини за инструменти
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Ключ за маслен филтър

        Не става. На 2 см под филтъра минава тръба.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          Re: Ключ за маслен филтър

          В такива случаи, аз просто го пробивам с отвертката, която след това използвам като ключ
          А новият се навива доста по-лесно.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Ключ за маслен филтър

            Ако не става с никакъв ключ, пробиваш с една или две отверки и въртиш. Имали сме случаи филтъра се усуква, но не се развива и накрая това е спасението. И после внимавай колко стягаш новия

            П.П. Колегата scrapheap ме е изпреварил.
            Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 21-12-11, 09:44. Причина: п.п.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Ключ за маслен филтър

              Има чудесни чираци за маслен филтър - до сега нищо не им се е опряло
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                Re: Ключ за маслен филтър

                Знам за чираците, ама трябва да можеш и да бръкнеш с тях, където трябва. Специално при ЛР, дълго ще споменаваш всички английски жени, начело с Баба ти кралица.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Ключ за маслен филтър

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Знам за чираците, ама трябва да можеш и да бръкнеш с тях, където трябва. Специално при ЛР, дълго ще споменаваш всички английски жени, начело с Баба ти кралица.
                  Аз таково не пипам
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ключ за маслен филтър

                    Става и с кожен колан ако има място за бъркане отстрани. А за да не ти се пързаля веригата, хубаво го изтриваш от маслото и подлагаш под нея няколко парчета гума. Може и нещо като ръкав ако имаш подходяща по размер вътрешна гума. Това с пробиването е най-краен и варварски вариант и освен, че ще се оплеска всичко с масло, може да се скъса филтъра и тогава нещата съвсем ще загрубеят.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Ключ за маслен филтър

                      Именно за краен случай става въпрос. То си се оплесква с масло и без пробиване, особено при хоризонтално разположен филтър. Става и с почукване с отвертка (все едно отвиваш винт със секач) в основата на филтъра. Обикновено тръгва при първия удар и на практика не го пробиваш. В общия случай проблемът е от липса на добър достъп а не прекомерна стегнатост. Обикновено ми върши работа бивш ангренажен ремък и чираци.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ключ за маслен филтър

                        Е, ще се оплеска, ама чак като го отвиеш, а при пробиване ще трябва да го напъваш докато ти тече в ръкавите или по лицето...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ключ за маслен филтър

                          Все пак става дума за случай, при който всички аргументи са изчерпани Не става дума за рутинно отвиване а за крайна мярка, когато и мамата не помага особено
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ключ за маслен филтър

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            ...И после внимавай колко стягаш новия
                            В моя случай внимават повече от необходимото. Вече 2 пъти ми се случва след смяна на масло от там да сълзи.

                            При мен мазалото винаги е гарантирано. Завряли са го на такова място, че е практически невъзможно да го отвиеш и извадиш, без да омажеш всичко, макар да е вертикален.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ключ за маслен филтър

                              При нас в 80-90% от случаите се ползват филтри с клапан, който не позволява омазване при развиване. Но много често съвестен собственик и/или монтьор го стегне с ключ, и на следващо Т.О. става: "Къде са отверките"
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X