Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

    Попаднах на интересна публикация на колега от Австралия, който горещо препоръчва т.н. балансиращи мъниста за баланс на големи и оффроуд гуми. Представляват малки метални топчета, които се поставят в гумата, а нормалните тежести се махат. Някой да ги е ползвал? Ето и едно клипче с демонстрация: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=eq263AYgyYg
    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

  • #2
    От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

    Аз пък четох за самобалансиращ се прах. Гробаря от Шумен беше споменавал за него. Предстои ми монтаж на нови гуми и ми се иска да е качествен и траен баланса, но на колкото и места попитах за такъв прах, не са и чували. Нека колегата от Шумен да сподели.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #3
      От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

      Тук в София знам една фирма която така балансира гуми, само че тираджийски. Топчетата не са метални обаче.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

        Химиците използват такива стъклени перли от незапомнени времена.
        На скорост е нещо като бурен секс с рашпила. Известно време ще има положителен ефект, а после обекта на въжделенията тъпо ще се свърши. Абразив, с една дума.

        Коментар


        • #5
          От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

          Аз ползвам прахов баланс. Малки полимерни сфери, приличат на силикагел. Търкалят се свободно в началото, над 40км почват да се наместват и на 60 волана заспива. Гумите ми искаха по 500 грама обикновен баланс, с по една торбичка от тоя "прах" стана добре. Имат го в Примекс, размера на гумата определя колко от "прахта" се слага, 10 лева за опаковка. Дали ще съсипе гумата не знам, по-скоро не. Топчетата са много твърди, ситни и гладки. Не слепват дори и мокри(експериментирах). Ако гумата се разбортира обаче, много вероятно е да бъде издухан. Ето малко инфо, но е на английски.
          Последно редактирано от skitnik; 21-12-11, 06:23.
          I get High by going Down

          Коментар


          • #6
            От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Химиците използват такива стъклени перли от незапомнени времена.
            На скорост е нещо като бурен секс с рашпила. Известно време ще има положителен ефект, а после обекта на въжделенията тъпо ще се свърши. Абразив, с една дума.
            Нищо подобно, никакъв абразив. Карат докато е жива гумата и няма никакво отношение към нейната смърт. Балансира се перфектно.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

              Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
              Аз ползвам прахов баланс. Малки полимерни сфери, приличат на силикагел. Търкалят се свободно в началото, над 40км почват да се наместват и на 60 волана заспива. ...
              Това означава ли, че на всяко спиране и тръгване процедурата се повтаря? И ако е така, дали за предимно градско каране няма да е по-зле?
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #8
                От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

                А ако се наложи демонтаж и монтаж на същата гума Пак ли трябва да се прави същата процедура? И това само за джипови гуми ли е подходящо или и за леки?
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

                  Когато говорих с хората които се занимават с това ми казаха че е приоритетно за тежки гуми. За 35/13.5, каквито карам ми казаха че нямат такава разфасовка, поне за момента тогава.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Когато говорих с хората които се занимават с това ми казаха че е приоритетно за тежки гуми. За 35/13.5, каквито карам ми казаха че нямат такава разфасовка, поне за момента тогава.
                    Сега гледах какво има в Ebay и попаднах на обяви за мотоциклетни гуми - по две пликчета пластмасови сферички. Отделно за големи гуми се предлагат метални топчета от неръждаема стомана, но са доста скъпи.
                    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

                      Предните на Ферозата ми са с такъв баланс, защото искаха много тежести. Няма проблем. Добре се държат.

                      ПП: Топчетата не са метални, а почти безцветни, като силикагел.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Баланс на гуми с балансиращи метални топчета

                        Аз ще пробвам тези прахчета
                        http://www.traxjh.com/index.html

                        В зависимост от големината на гумата има различни торбички,аз ще слагам НОМЕР/4 което е 115г
                        http://www.traxjh.com/pdf/truck-tyre-compound.pdf
                        Някой пробвал ли ги е тези
                        поздрави

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X