Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC120 - парното духа топло само в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC120 - парното духа топло само в движение

    Темата произлиза оттук:
    ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.


    Здравейте днес открих, че колата не загрява или по точно загрява но след 10-15 км. и то пак не колко трябва седи малко преди средата. Друг проблем е ,че парното работи само когато колата е в движение, като спре почва да духа студено. Според вас от какво може да е ? Мисля си нещо термостат... ?

    ПС : Става въпрос за дизел D4D
    Последно редактирано от Yaro; 20-12-11, 21:58.

  • #2
    От: TLC 120 - парното духа топло само в движение

    ТЛК 120 загрява мотора при всички исправни компоненти по него за около една цигара време. Работейки на празен ход. Каране на Автоматична скоростна кутия, докато е студена - я убива за отрицателно време. А кутията се загрява и се охлажда през маслен радиатор, който пък е вграген в големия "воден".

    Така че намери къде е проблема със загряването и го реши. Аз залагам на неисправен термостат.
    Последно редактирано от Злой; 20-12-11, 19:08.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: TLC 120 - парното духа топло само в движение

      Колата е ръчка, ще трябва явно да се диагностицира...

      Коментар


      • #4
        От: TLC120 - парното духа топло само в движение

        Провери нивото на антифриза,че ако е ниско така ще прави.Защо ще е ниско вече ще е друга тема.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: TLC 120 - парното духа топло само в движение

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          ТЛК 120 загрява мотора при всички исправни компоненти по него за около една цигара време. Работейки на празен ход. Каране на Автоматична скоростна кутия, докато е студена - я убива за отрицателно време. А кутията се загрява и се охлажда през маслен радиатор, който пък е вграген в големия "воден".

          Така че намери къде е проблема със загряването и го реши. Аз залагам на неисправен термостат.
          Какво имаш предвид че трябва да чакам да ми загрее джипа преди да тръгна като съм с автоматик ?
          Това не го знаех, ако е така колко време трябва да работи на място до напълно достигане на температура ли?
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #6
            От: TLC 120 - парното духа топло само в движение

            Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
            Какво имаш предвид че трябва да чакам да ми загрее джипа преди да тръгна като съм с автоматик ?
            Това не го знаех, ако е така колко време трябва да работи на място до напълно достигане на температура ли?
            Да, трябва да исчакаш.... Поне да "отлепи" стрелката на температура...... Не казвам да загрее до нормална работна температура.....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              От: TLC120 - парното духа топло само в движение

              Никога не съм чакал да загрява, вярно че е в гараж, ама паля докато заключа вратата и тръгвам, докато не стигне средата не дигам на 2000об. Иначе така както си описал колега освен термостат не виждам какво друго да е. Запали колата отвори капака и пипни тръбата към радиатора, ако преди да е загряла колата тръгне топлина към радиатора 100% е термостата.

              Коментар


              • #8
                От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                Направих следния опит и след 5-6 минути маркуча вече е топъл които отива към радиатора...

                Значи термостат.

                Коментар


                • #9
                  От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                  Провери си нивото пьрво,термостата и да е блокирал пак ще духа топло на място като загрее колата.При смяната така или иначе ще долеете,но да не си играеш и трети пьт с тоя проблем.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                    Обикновено излиза водна помпа

                    Погледни си нивото на антифриза добре, на студен двигател.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                      Здравейте момчета, антифриз има, вчера запалих по работи 5 мин на място и почна да си духа топло... Днеска пак
                      ще я наблюдавам и ще пиша..

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                        Помпа на парното има ли това?Ако тя е заминала на място няма да ти бачка парното,но на обороти ще топли.Няма да влияе на температурата на мотора това при изправен термостат обаче.

                        Тия се скапват главно лятото щото няма кой да се сети,че парно се пуска поне ведньж на месец ако вьн да е 35 градуса.После един бой с отверката оправя и клапани и помпи ма си е мька
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC120 - парното духа топло само в движение

                          И как точно се оправя, защото и аз го имам същия проблем?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X