Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

    Здравейте колеги, закупих джипката наводнена,някои ел.блока бяха добре,някои подмених. Всичко съм препипал,отвих свещите и изкарах водата от цилиндрите после от интерколера и запали джипката. Проблема е следния, завъртам на стартер двигателя пали от четвърт заработва на тихи обороти перфектно. Като дам газ да форсира двигателя се дави и тресе и не може да се изфорсира добре и пуши отзад бяло-син пушек който мирише ужасно люто на сурова нафта ,вече към 3500-4000 оборота заработва добре мотора след многократно припомпване на газта и ако го задържа така на 4000 оборота работи перфектно чисто и пушека намалява даже изпушва леко черно което е нормално за дизел. Моля за помощ и съвети. Дали е закъснение на помпата или крива биела? Днес мерих компресията и е около 25-26 бара носих и дюзите на дизелджия да ги тества и каза че са перфектни.
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

  • #2
    От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

    Ако имаше крива биела щеше да си проличи в компресията. Може би въздух?
    Помпата е с електронно управление на предварението, може би там да има нещо?
    А в движение как се държи?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      А в движение как се държи?
      Не съм излизал на пробно каране, само на място. Утре , ще мръдна помпата на предварение и ще изкарам на проба.
      Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
      Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

        Моли се да не излезе ГНПто. Че струва едни безобразни пари и не се намират на всичкото отгоре. Щото се трошат масово.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Моли се да не излезе ГНПто.Щото се трошат масово.
          Какво им се троши масово?
          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

            Не знам точно. Приятел купи такова и много му се радваше, ама бързо му мина. Нещо в ГНПто се скапа и няма оправяне. Търси и из EBAY и тука. Не знам какво стана после, но се отърва от него набързо. Тия дни като го видя, ще питам точно какъв беше проблема, но предполагам, че и по сервизите ще знаят.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

              Колега има доста информация в темите за ГНП 3,2 DID там четох че са проблемни и скъпи.
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                Един приятел също има проблем с ГНП-то.
                В един реномиран сервиз са му обявили цена 5 000 лв.за ремонт на ГНП-то и подмяна на веригата.
                Сега се чуди какво да прави.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  ......... Може би въздух?
                  ............
                  И аз залагам на въздух. Имах подобен проблем (верно с двигател 4М40, ама знае ли човек?).
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                    Стигнах до извода след тест на дюзите , че пикае едната и сега съм поръчал разпръсквач и ще видим дали ще даде разлика в работата на двигателя. Качвах джипкана на Bosch- KTS и нямаше грешки , единствено беше записало някаква грешка за ниско налягане в смукателните колектори , но тя се изтри и не се появи след това.
                    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                      Тая кола е тъпкана с капризна електроника и отгоре на това "давена"! Трябва да си корифей механик и електрончик за да се решиш да купуваш такава кола.
                      Предварение ако няма признаците са други. Най малко ще пали трудно. Друго е.
                      И каква е тая работа с дюзите? Един път "перфектни", един път "пикае"!
                      Последно редактирано от Аndro 160; 21-12-11, 17:47.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        И каква е тая работа с дюзите? Един път "перфектни", един път "пикае"!
                        Объркал съм се в първото написано имах предвид , че три са супер и четвъртата пикае. Карал съм доста джипове и нищо не ме трогва , такова Паджеро 3 с този мотор ми е трето, първото ми го карах 1 година и само му наливах нафта и го карах като за последно. В момента съм с Frontera B 2.2 DTI. Хич не е толко сложно каквото е дефектирало от наводняването се подменя и всичко в момента работи . Купих го по тел. от италия и ми казаха че имало ел. проблем и затова не пали а се оказа че е давено. Но за 4500 евро Паджеро 3.2 DI-D 2005 г. дъга база автоматик здраво право няма никъде.
                        Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                        Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                          Не знам кво си карал и си "сипвал само нафта". Това си спомням че споделяше преди извесно време във Форума:



                          Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
                          Здравейте колеги, въпросното Паджеро го закупих от италия със спукано бутало, купих бутало втора употреба и го подмених.По някаква случайност реших да тествам главата за пукнатини, при надуването майстора каза ,че е спукана. Той каза ,че подлежи на ремонт,главата бе заварена и шлайфана. Сглобих след това двигателя и всичко бе перфектно.Излязах на проба но се оказа ,че в градски условия не надува ,а само извън градско надува и отива към червеното стрелката.Спирам на място подавам газ около 3000-4000 оборота и веднага стрелката си пада на средата и си идва парното.Реших ,че главата не е заварена качествено ,на друго място спукана или е крив блока.Разглобих отново двигателя и отнесах за проверка главата при майстора който я беше ремонтирал.Той я наду отново но не показа дефект или други пукнатини. След това закарах главата и блока при други доста добри майстори в София те надуха и главата и блока, но отново нямаша пукнатини нито по главата нито по блока. Единствено беше леко крив блока.Бяха шлайфани и блока и главата,купих нова гарнитура и сглобих двигателя и отново след тест надува при извънградско каране.Спирам веднага и давам газ на място и температурата спада.Купих нов термостат ,никакъв резултат.Обмислям варянта за водна помпа,поръчал съм нова и утре ще я сменя да не би да е от нея. Ако някой колега е срещал подобен проблем или има идеи за какво става реч да пише.Всякакви идеи ще са от полза.Предварително благодаря.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Не знам кво си карал и си "сипвал само нафта". Това си спомням че споделяше преди извесно време във Форума:
                            Това сигурно ще да е било второто (от трите)

                            Колега аз немога да Ви дам кои знае какъв компетентен отговор но ако излезе , че е от ГНП е хубаво да знаете , че не е необходимо вече да се пращат за рециклиране в чужбина . Вече и у нас има този стенд за ремапване на помпата така , че поне ще си спестите транспортните разходи .
                            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с работата на двигателя на Pajero 3.2 DI-D

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Не знам кво си карал и си "сипвал само нафта". Това си спомням че споделяше преди извесно време във Форума:
                              Колега обърнал съм се за съвети и някаква помощ !!! Не някой дървен философ да ми се прави на интересен и да се заяжда. Да това беше второто Паджеро дето имах и всичките проблеми,главоболия и излишни 500 лв. разходи идваха от една забравена тапа от майстора на главите дето беше забравил да извади след първото надуване както и бях написал след накрая на темата.

                              Първоначално публикуван от dosseto
                              Проблема е отстранен, тъпият майстор на глави е забравил още при първото надуване на главата една тапа в един от отворите когато я е надувал. Тапата е била набита по-навътре и ние не сме обърнали внимание тогава и при повторното сваляне на главата,но и майсторите в сервиза в София не са обърнали внимание. Чак днес при свалянето на един разпределител го установихме.Въпросния разпределител има изходи към блока,главата,задното парно и към долния маркуч на радиатора. В него е термостата. След изваждането на тапата изкарах джипа на проба и си държи температурата на 90 градуса. :
                              Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                              Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X