Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регламент за "Голямата война" 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Регламент за "Голямата война" 2

    Поради малък опит с правила и тн също смятам, че е вече късно да се обсъждат тепърва и да се променят - правилата са обявени, на който не му харесват не играе. Така че останалото, което пиша са голи лакърдии и само идеи, хвърлени във въздуха
    За извозването на убитите - има логика, ако някой реши да си събира труповете да може да го направи и с "жив" джип, без да има нужда да се отстрелва сам.
    Но ако е длъжен да се отстреля това значи ли точки за противника (питам, щото ако е така да се подготвя психически за дъъъълги разходки )?

    ПП. А, отговорено е вече на последния въпрос. Ще се трамбова яко (ясно е, че никой няма да жертва джип за един двама утепани)....

    Коментар


    • #32
      До: Регламент за "Голямата война" 2

      Нека да наречем местата, които трябва да се превземат и задържат-БАЗИ!
      Остава само съдиите да ги изберат
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #33
        До: Регламент за "Голямата война" 2

        По въпроса за точките, който се оказа с много подводни камъни предлагам следното, което е обсъдено и принципно прието в нашия отбор - в 10:00, капитаните на двата отбора избират заедно една "компромисна" база, която ги устройва и двамата и 2 произволни от страничен наблюдател, след което се тегли жребият за стартовите места. Може и 3те точки да ги изберат заедно.

        Уловката е, че след това се тегли жребият кой откъде тръгва и така никой няма да може да "дърпа" базите към себе си, защото не си знае старта.

        Това внася допълнителна интрига в играта, но най-вече решава организационни проблеми, които могат да обърнат каруцата в неделя. Съдиите тръгват с отборите и така им се решава въпросът с транспорта, а този, който остава в Лазерета и т.н. е ясен.

        Ако изчистим и този въпрос, сме готови.

        Коментар


        • #34
          До: Регламент за "Голямата война" 2

          Че джиповете са важни, важни са. Ама по-важни са хората. Така че ако в един джип има 3 убити и само шофьора жив е безмислено този джип да си обикаля. За това се самоубива и вози хората до лазарета. Ако наблизо има и друг джип, от двата се събират хора за лазарета и се убива единия а другия остава с живите. Това е идеята. Ако има само 1 убит в целия джип а останалите имат възможност да догонят и да доразмажат некой противник просто го оставят в името на отборната цел и като станат общо 3-ма минават от същото място да си го вземат.

          ПС Аз съм съдията който ще седи в лазарета и ще обслужва работилницата и брои точките.

          Коментар


          • #35
            До: Регламент за "Голямата война" 2

            Не е задължително сами да си гърмите кръговете. Просто си сваляте знамето, един вид се превръщата в линейка. Обаче протвниковият отбор взима точки, защото е успял по някакъв начин да извади колата ви от преките действия. Бе, ако ще изпадаме в аналогии с действителността - целта на малките калибри и на противопехотните мини, които се използват от сума време не е да убият противика, ами да го извадят от строя, с още 3ма, 4ма боеспособни около него, които да започнат да го разнасят. В тази връзка има логика противникът да взима точки когато когато си трансформираме "танк" в "линейка".

            Обаче за трамбоването не си прав, защото, джип без играчи е заникъде и дори да продължи напред, като стигне в боя, ще се одреме. Затова, примерно, в колоно от няколко джипа, като се дадат жертви, вътре командирите се разбират кой да ги закара в лазарета и да ги върне в боя, защото с намалена боеспособност колоната е за никъде. Така, че ако колоната реши да си зарязва играчите - тяхна си работа. Обаче зарязан играч повече няма да се върне в играта на самоход, т.е. направо да го пишат "убит".

            Коментар


            • #36
              До: Регламент за "Голямата война" 2

              Да бе, ясен е принципа и е добър принципно
              Аз си мислех, какъвто съм си песимист, за най-лошия случай - отвява ме някое случайно топче между очите, другите ме зарязват, щото за кво им е ходещ мъртвец, аз от скука тръгвам да се изнасям лека полека към болницата, другите се връщат да ме вземат ама мене вече ме няма там (щото се разхождам или съм отишъл зад храсчето по нужда), разбира се нямам радио да ме питат де съм и така. На бас, че ще се получи така? Ама какво пък толкова, ще разгледам местността. Само трябва повечко вода да си носи всеки, че с тия жеги не е шега работа.

              Много писано, малко смисъл.Правилата са ок според мен.

              Коментар


              • #37
                До: Регламент за "Голямата война" 2

                Кой какво ще прави вече е по преценка. Нали затова сте отбор а не агрегатен сбор от хора.

                За водата и т.н. ще пуснем отделна тема какво е препоръчително да се носи.

                Обаче разните прогнози са, че в неделя в София може да е облачно и да вали, така че няма да изпукаме от жега.

                Коментар


                • #38
                  До: Регламент за "Голямата война" 2

                  Ей сега разбрах, че Патрик е Мартин, което е супер, щото от мненията на Патрик(Мартин) си личи, че е сериозен човек. Добре дошъл в отбора на съдиите.
                  По отношение на базите, това което казва Обера максимално ме улеснява, няма да катеря по баирите да ги избирам предварително. Само едно уточнение, играта спира в 17.00, ако за някоя база има спор кой я владее, всички остават по местата си и чакат съдиите.
                  А съдийския екип ще има поне един джип, така че няма да има проблем с придвижването. Старта ще го направим със сверени часовници, обявяване по радиото, пък ако трябва, с Веско ще се разделим на изходните пунктове и после пак ще се съберем.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #39
                    До: Регламент за "Голямата война" 2

                    Когато някой отбор превземе(владее) някоя база дали не е добре да забие един флаг там. Да се знае и вижда от далече.
                    Какво мислите?
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Регламент за "Голямата война" 2

                      Тъй като базите се задават по GPS, може да приемем за доказателство и снимки на екрана на приемника и на един часовник до него. Ако някой ще лъже с часовника вече е друг въпрос и мисля, че е прекалено.

                      Чакам капитана на другия отбор да потвърди дали правилото с една компромисна и две произволни бази ги устройва и да го вмъкна в официалния правилник.

                      Нямам протнив флага, ама как ще се определи, че е на вярното място? Щото ако се объркат и го бучнат на 50 метра встрани, кво правим?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Регламент за "Голямата война" 2

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Тъй като базите се задават по GPS, може да приемем за доказателство и снимки на екрана на приемника и на един часовник до него. Ако някой ще лъже с часовника вече е друг въпрос и мисля, че е прекалено.

                        Чакам капитана на другия отбор да потвърди дали правилото с една компромисна и две произволни бази ги устройва и да го вмъкна в официалния правилник.

                        Нямам протнив флага, ама как ще се определи, че е на вярното място? Щото ако се объркат и го бучнат на 50 метра встрани, кво правим?
                        Т.е. GPS-а ще бъде нещо като флаг. Ако притежателят му бъде маркиран, трябва друг от отбора да го вземе и да може да работи с него. Иначе може да се окаже, че отбора притежава базата но няма как да докаже този факт. Освен това ще ни е нужен часовник и камера. Но вероятно всеки отбор сам ще реши как ще разпредели тези "important items" или как ще охранява капитана си, в който вероятно ще се намират.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Регламент за "Голямата война" 2

                          Няма проблем с определяне на кой държи базите. Има телефони, съдии и винаги може да се провери...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            До: Регламент за "Голямата война" 2

                            И аз мисля, че това не е проблем. Най-малкото се реши на всяка база да има съдия или поне в близост до нея и той ще прецени на място кой и дали някой я владее.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Регламент за "Голямата война" 2

                              И аз мисля, че с базите няма да е проблем, пак казвам, ако има спор, просто и двата отбора изчакват да дойдем с Веско и/ или Мартин и да проверим. А и след края на боя джипове бол и ако има проблем с транспорта, някой ще додйде да вземе съдия и да го откара на базата.
                              Пък и колеги, пейнтбола е джентълменски спорт, доказахме го във Първата война, не вярвам някой да идва с решението да мами. Със сигурност снимка на ГПС и часовник, направени дори и с телефон, стига да са ясни, ще свършат работа. Но ако базите се определят по карта, то трябва да е такава карта, че да позволява обозначаването им и с координати.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #45
                                До: Регламент за "Голямата война" 2

                                Дотук - добре.

                                Остава ли предложението с едната компромисна и двете "случайни" бази, че де приключваме с тази точка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X