Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за голф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за голф

    Прочетох няколко теми и ми се стори че голф 2 синхро и кънтри са 2 различни модела, би ли някой ми обеснил така ли е каква е разликата.Също така ще се радвам да прочета плюсове и минуси за този модел(и) нищо не намерих в търсачката.

  • #2
    От: Питанка за голф

    Синхрото е високо колкото нормален голф, кънтрито си е по-високо
    898450701

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за голф

      Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
      Синхрото е високо колкото нормален голф, кънтрито си е по-високо
      Само на външен вид.Шасито на кънрито е по-ниско от синхрото.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #4
        От: Питанка за голф

        Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
        Само на външен вид.Шасито на кънрито е по-ниско от синхрото.

        Казвам само как изглеждат външно
        898450701

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за голф

          Близки са,но имат разлика.Диференциялите са с различно ПЧ за компенсация на по-голямата тежест,задните амортисьори ,за по-високото купе.А при Кънтри двигател и трансмисия са закачени на рама...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за голф

            По прочетох малко из форума според вас се оказа че няма 1.6 дизел кънтри пък един човек от Монтана продава такова кънтри 1.6 дизел.Пише че страдат от задния диференциял ама ако отида да го гледам тоя голф какво да гледам как да го тествам работи ли като хората.То какъв е принципа на кънтрито халф тайм парт тайм демек постояно зацепен ли 4х4 е или само с предно пък като види зор включва и задно,блукажи на диференциялите има ли в смисъл като почне да буксува едната гума зацепва ли другата автоматично или...?Прочетох че няма бавни и реших тук да се огавря да питам на какво викате бавни когато включиш блокажа ли това ли са бавни, що да са бавни като може и бързо да се кара само знам че не е хубаво да завиваш т.е. се ползва да се измъкнеш от някой място дет си закъсал иначе аз на самурая съм го забравял включен и съм се "изтрелвал" с 50-60

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за голф

              Кънтрито отдоло май беше на шаси
              Знам че отстрани изглежда високо, но като погледнеш отдоло си е ниско.
              '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
              '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
              И разни BMW-та...

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за голф

                Kaжете ако седна да тествам за какво да се оглеждам...как да разбера дали му работят мостовете и т.н.

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за голф

                  Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                  Kaжете ако седна да тествам за какво да се оглеждам...как да разбера дали му работят мостовете и т.н.
                  Вдигаш едно от предните колела и ако тръгне значи работи синхрото.
                  Ако искаш по-подробно, вдигаш едно от задните и се опитваш да го завъртиш на ръка. В едната посока би трябвало да се върти, а в другата да е много трудно. После при запален двигател и включена задна скорост, пак се пробва да се завърти задното колело на ръка и би трябвало и в двете посоки да е доста трудно.Това е за да имаш 4х4 и назад. Обаче понеже това е нещо самоделка, и тези проверки не са гаранция, та е добре да се вдигне цЕлата на подемник и да се гледа. Има разни възможности за издънки при такива неоригинални баш изпълнения. Например може да не съответстват предавките на преден и заден мост.
                  Добра проверка е да го изкараш извън пътя и да видиш как се справя, ама за това съм 99% сигурен, че баш в тая автокъща няма да ти позволят(между другото и другите проверки са под въпрос там)

                  На Кънтрито в оригинал на 100км/ч оборотите са около и над 3000, та с дизеловия мотор не знам как ще се разбират. За икономичност въобще забрави. И освен че не е оригиналдЪ с дизела, Кънтрито и без друго си е екзотика и ще береш ядове с него, а като качества няма съществени плюсове спрямо голфа. Дори и афишираната рама, само му тежи и му пречи.
                  Ако е зор за Голф дизел и 4х4, вземи си тройка с TDI. Ако не е зор за марка и модел си смени Самурая с Витара на газ– хем ще е с малък обем, и до 100к.с. и газта е по-на далавера в момента.

                  За "бавните" дано да се шегуваш...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за голф

                    Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                    По прочетох малко из форума според вас се оказа че няма 1.6 дизел кънтри пък един човек от Монтана продава такова кънтри 1.6 дизел.Пише че страдат от задния диференциял ама ако отида да го гледам тоя голф какво да гледам как да го тествам работи ли като хората.То какъв е принципа на кънтрито халф тайм парт тайм демек постояно зацепен ли 4х4 е или само с предно пък като види зор включва и задно,блукажи на диференциялите има ли в смисъл като почне да буксува едната гума зацепва ли другата автоматично или...?Прочетох че няма бавни и реших тук да се огавря да питам на какво викате бавни когато включиш блокажа ли това ли са бавни, що да са бавни като може и бързо да се кара само знам че не е хубаво да завиваш т.е. се ползва да се измъкнеш от някой място дет си закъсал иначе аз на самурая съм го забравял включен и съм се "изтрелвал" с 50-60
                    Всъщност има и Кънтри, и Синхро -2 1.6 ТД оригинални, доста редки наистина. Кънтри по принцип си е екзотика. Синхрото е 90% отпред и 10% отзад постоянно. И двата дифа са отворени. Синхрото е високо колкото нормален Голф, Кънтрито-на практика също...Отчетливите минуси са липсата на климатик- освен юбилейните издания, и ужасно малкия багажник. Иначе са здрави и безпроблемни.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питанка за голф

                      Абе колко да са безпроблемни .... пооплюха ги.А и този за 2600 миризливо евтино звучи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питанка за голф

                        В карс бг предлагаха Кънтри за 9000 евра...разгледай го, щом тоя ти е подозрително ефтин. Синьото бензиново Синхро е мое, между другото. Продавам го не защото не е достатъчно проходимо, а защото ми е тясно.
                        Последно редактирано от avzdrav; 28-12-11, 16:18. Причина: уточнение
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питанка за голф

                          Да бе ама сами казахте "екзотична" кола.Аз си мислех че като карам голф ще подържам голф ама не било точно така....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питанка за голф

                            Който го е страх от мечки не ходи в гората,кое му е толкова страшното на това синхро само не разбрах колега.Явно тръгваш с няква предубеденост към системата която не е като на Субару но си върши много добра работа.Конкретно за Търново има доста добре запознат със системата майстор и не е проблем поддръжката,но,ако самият ти си търсиш оправдания това е друг въпрос!
                            LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
                            Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питанка за голф

                              Синх,о задвижването е с "виско муфа".Това е като предния мост забоксува нагрява тази виско муфа
                              (тя е с нещо като силикон )и по тоци начин се включва и задния мост.Много тъпо е това синхро.
                              Как го напънеш изпуши и краи с 4х4 на голфа.По добре вземи обикновен голф синхро отоколкото кънтри.
                              Весели празници !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X