Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за климатик на Frontera А/В

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

    Възможно е и ТРВ-то да се бъзика и да обледява изпарителя, ама тогава ще спре да духа въобще. Аз бих почнал с изпарителя. Ако не е там проблема, едно почистване никак няма да навреди .
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #92
      От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

      Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
      Здравейте,колеги закарах колата на майстор ,погледна я и каза че е възможно да е от дехидратора защото по тръбата където влиза в купето се образува скреж обаче вътре по-малко студено духаще.Иначе каза че по системата няма никакви проблеми от добре по-добре работи.Според вас дали е възможно да е от дехидратора?
      Кажи коя тръба, дебелата или тънката? Откъде започва заскрежаването?
      Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
      Mercedes w212 E350 4matic
      Ducati Monster 600
      O888795575

      Коментар


      • #93
        От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

        Изпарителя е чисто нов,миналото лято го сложих.В началото като пусна климатика идеално изтудява след не повече 30 минути почва да върти студения възфух от вътре.Спирам за не повече от 10 минути и пак почва да духа идеално.Итози цикъл постоянно се върти по този начин.ТРВ къкво е?

        Коментар


        • #94
          От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

          Терморегулиращ вентил.
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • #95
            От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

            Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
            Кажи коя тръба, дебелата или тънката? Откъде започва заскрежаването?
            По-дебелата тръба се заскрежава.С почистването от къде да започна?

            Коментар


            • #96
              От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

              Филтър дехидратор.
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • #97
                От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                Филтър дехидратор.
                Този филтър подлежи ли на почистване?
                Или е за смяна? Като го изкарам нали ще испусне газта.

                Коментар


                • #98
                  От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                  Ще трябва да отидеш в сервиз, извличат газта / ако ти го свалиш, ще изпусне /, и се сменя с нов. Това си е консуматив в климатичната инсталация, да не те учудва.
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #99
                    От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                    Ще трябва да отидеш в сервиз, извличат газта / ако ти го свалиш, ще изпусне /, и се сменя с нов. Това си е консуматив в климатичната инсталация, да не те учудва.
                    Поръчах днес дехидратора обаче ми направи впечетление цената. Започва от 25 лв и достига до 212 лв раъликата е само марката.
                    НРФ марка поръчах някой да има мнения ъа таъи марка?

                    Коментар


                    • От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                      здравейте другари, мисля че разбрах проблема при мен от къде е.Вчера се качих на една друга фронтера пак 2.8 и забелязах че като пусне климатика компресора след извесно време изклъчва и пак вклучва този цикъл така си продължава и климатика идеално изтудява.При мен обаче този цикъл го няма като пусна климатика компресора многодобре работи и изтудява обаче след определено време не духа така хубаво студено .Според мен компресора не изклъчва и се получава някъде заледяване и компресора принудително се самоизклучва и не вклучва на ново.И втория вариант е работи изклучва когато трябва обаче несе вклучва.От вътре на интервали като го пускам и изклучвам супер си работи .Дали може някое реле да се ебава или нещо по сериозно?
                      Последно редактирано от ilker80; 01-07-12, 16:27.

                      Коментар


                      • От: До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                        Frontera B е оригинално без филтър на купето и аз бях учуден но това са реалностите.

                        Коментар


                        • От: До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                          Здравейте! За датчика който управлява перката , ако мога да бъда полезен Бях писал преди време че имам проблем със загряването ОФАДБ 2,2i , тогава разбрах че въпросният , датчик не е с две степени за управление на голямата перка която е на охладителната система а една за голямата перка и една за изключване на климатика. Още тогава ми се стори странно че степента е една и се включва чак над 100 градуса, но след и като смених датчика с чисто нов "ITN" за 8лв. приех че това е нормалния начин на работа. Днес си напълниха климатика при един приятел и о чудо тръгна веднага че хубаво духа , защото до сега не го бях ползвал , а предния собственик ми каза че само трябва да се зареди. Тръгнах да карам и проблееем , на 90градуса датчика ми изключва климатика , а перката къде чак над 100 се включва и времето беше такова че на ход държеше температура която хем ми спира климатика хем перката не включва. Тогава ми дойде блестящата идея да си направя байпас и постоянно да ми работи голямата перка. При този вариант температурата си седеше под 90 градуса и климатика си работеше. Обаче не ми допадна така постоянно да върти и ми дойде още по-добрата идея! �� Размениха кабелчетата на климатика и на перката при въпросния датчик и о чудо сега перката ми се включва на около 90 градуса, а климатика се изключва над 100 , но това почти няма според мен как да стане защото перката добре си охлажда! ��
                          Че така се няма нужда от скъпи "оригинални" датчици!

                          Сега искам само да ви попитам за компресора някой знае ли какво е нормалното му работно налягане , защото компресора започна да се включва и изключва и момчето което го пълни предположи че е много фреона , вдига налягане и за това изключваше , но при всяко изключване на до 10 секунди пак тръгваше , даже някой път и перката не сварваше да спре. Изпуснахме малко фреон и там на място си работеше ок на около 15-16 атм. Без да мърда и без да пали и да гаси , но минах 10на километра и започна пак да изключва ама някой път неще и да включи! Подавам му ток директно и преди ако тръгваше за 2-3 секунди сега са 10-15 и то не всеки път тръгва , което ме наведе на мисълта че сме пуснали юного фреон , но пък когато върти струята си е добра. Утре мисля да сложа още малко фреон.

                          Моля кажете колеги при вас как работи компресора!? Нормално ли е да включва и изключва постоянно при постигане на определено налягане , според момчето някои климатици така си работели , но не знам как е при Фронтерата аз съм 2,2i ОФАДБ ��

                          Коментар


                          • От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                            Има и един датчик за замръзване на вътрешния радиатор. Ако няма достатъчно обдухване със топъл въздух и той замръзне също прекъсва компресора.
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                              Т.е. нормално ли е компресора да включва и изключва? Мисля че по-скоро не! Ако ням хубаво обслужване , мисля няма да духа хубаво студено , но от друга страна тръбата на ниското където излиза от изпарителя е много студена и цялата в конденз. Сега включва чак след 30секунди и като изключи не включва. Може ли малко обяснение как се стига до питата и въпросния датчик!? �� Че живея на село и тук майстори нема , трябва сам да се оправям! ��

                              Коментар


                              • От: До: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                                Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                                ...Моля кажете колеги при вас как работи компресора!? Нормално ли е да включва и изключва постоянно при постигане на определено налягане , според момчето някои климатици така си работели , но не знам как е при Фронтерата аз съм 2,2i ОФАДБ ��
                                Гледай сега... първо всяка система се зарежда с точно количество фреон. При моята Фронти според Аутодата са някъде 2, 3 различни модификации климатични системи. Перката на климатика не се управлява от термошалтера на антифриза, който пуска основната перка. Доколкото ми е известно според налягането в единия кръг датчик управлява съединителя на компресора, като спадне зацепва компресора. При мен, компресора се включва за около 15, 20 секунди и малко повече седи изключен, но това е относително зависи, колко съм набримчил климатика вътре. Перката на климатка се включва за 20, 30 секунди, като при мен е доста шумна в сравнение с основната, сигурно заради по-високите обороти и по-тесния и профил...
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X