Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за климатик на Frontera А/В

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

    И моята.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #62
      От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

      Явно съм сбъркал, когато сложих втора. Затова не намерих захранваща букса за нея, а място къде да се захване има, даже и бронята е заводско изрязана. Логична причина да не охлажда нормално с една перка е в радиатора, някакво под пушване. Щом с една вдига налягане около 25-30атм. и работи постоянно без прекъсване. Сега с втората е по учебник, но не може добре да охлажда водния радиатор. Ще умувам варианти.
      Благодаря за отговорите.
      Последно редактирано от STROIL; 05-08-11, 06:09.

      Коментар


      • #63
        От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

        Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
        Явно съм сбъркал, когато сложих втора. Затова не намерих захранваща букса за нея, а място къде да се захване има, даже и бронята е заводско изрязана. Логична причина да не охлажда нормално с една перка е в радиатора, някакво под пушване. Щом с една вдига налягане около 25-30атм. и работи постоянно без прекъсване. Сега с втората е по учебник, но не може добре да охлажда водния радиатор. Ще умувам варианти.
        Благодаря за отговорите.
        2-те перки не пречат на водния радиатор ако всичко е в ред. Аз на А-то съм с 3 перки пък се охлажда идеално. Б-то е с 2 аз сложих пак 3-та също няма никакви грижи. 2-рата перка за климатика вдига кпд-то, по-рядко включва компресора и по-бързо вдига налягане защото кондензатора не се загрява много.
        no signature no problems

        Коментар


        • #64
          От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

          Единствената модификация която съм виждал да е с две перки пред радиаторите е ОФА 2.5 ТД. с клима. И си мисля че втора перка отпред се слага заради интеркулера. Струпват се много радиатори и без втора перка не могат да се охлаждат по жегите.
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #65
            От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

            Аз съм с две перки-ОФА 2.3 ТДИ,но климатикът е "присаждан" допълнително в Южна Италия.

            Коментар


            • #66
              От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

              Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
              Аз съм с две перки-ОФА 2.3 ТДИ,но климатикът е "присаждан" допълнително в Южна Италия.
              И аз така Само дето съм с ОФА 2i . На всичко отгоре единия вентилатор ми блокира , вследствие на едно нелепо набило се врабче по време на движение . Присадих един от някаква моргаджийска Астра с малко по-голям диаметър ( едвам го събрах пред питата) , което би трябвало да означава и малко по-яко охлаждане . Разлика в работата обаче няма - ни на климатика , ни на мотора . В смисъл - вършат си работата на 6
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #67
                От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                Щом с една вдига налягане около 25-30атм. и работи постоянно без прекъсване. Сега с втората е по учебник, но не може добре да охлажда водния радиатор. Ще умувам варианти.
                Благодаря за отговорите.
                Пробвай да измиеш радиатора отпред със силна струя вода и не толкова агрисевен препарат. При изчистен радиатор охлаждането става много по добро. Така ме накараха да направя преди време климатикаджиите и имаше ефект.

                Коментар


                • #68
                  От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  Пробвай да измиеш радиатора отпред със силна струя вода и не толкова агрисевен препарат. При изчистен радиатор охлаждането става много по добро. Така ме накараха да направя преди време климатикаджиите и имаше ефект.
                  Потвърждавам. Радиатора се мие всеки 2-3 месеца и охлаждането е като с нов радиатор. Мия с Мгелио и вода от маркуча, че с водоструката радиатора става за боклука.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #69
                    От: До: Полезна информация за климатик на Frontera 2.0

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    Един съвет към колегите,отидете и си измийте радиаторите,и трите,разликата е огромна,моите не бехя много мръсни на пръв поглед,но какво изтече,двигателя не съм го мил,само радиаторите,първо с обезмаслител,после с водоструйката,ефекта е поразителен



                    Поздрави
                    Колеги , по-добрия вариант е да издухате радиаторите със сгъстен въздух с налягане 3 - 4 атм. в посока СРЕЩУ РАБОТЕЩИТЕ ВЕНТИЛАТОРИ. При промиване на радиаторите със водоструина машина, вероятноста да "замажете" ламелките на радиаторната пита е много голяма.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #70
                      От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                      Здравейте, дойде време за климатика, а на моя перката на радиатора не завърта. Проверих предпазителя. На схемата на бушонния блок при мотора видях, че за перката е посочен един 25Ам, който е здрав. Подадох ток директно от акомулатора на буксата преди перката и тя завъртя. Съединителя на компресора зацепва. Някакви идеи? Какво управлява тази перка? Релета?
                      ОФА КБ 2.0 '95

                      Коментар


                      • #71
                        От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                        От двете страни на радиатора има по едно реле в син цвят провери ги и почисти,на моята са там.
                        ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                        Коментар


                        • #72
                          От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                          Ако няма достатъчно фреон също няма да ти завърти перката. Зареди системата.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                            Ако няма фреон няма да тръгне и компресора.Както казва колегата по горе виж релето.Аз имах проблем с куплунга на самото реле(беше се поразтопил).Реших го с куплунг от морга с/у 5 лв.Ако се окаже това и взимаш от морга,отрежи кабелите по дълги за да ти е по лесно да ги свържеш и запоиш.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                              Релетата в дясно посока на движение вадих и пръсках с контакторен спрей. Знам, че там е релето за перката на охладителната система и предположих, че може и за климатика да минава от там. В ляво не си спомням да имам релета. Утре ще потърся. Фруктиерата е А, краят на '95. А и кабелът от перката тръгва в дясно. В ляво май няма нищо?
                              Последно редактирано от wsi4koznaj; 12-05-12, 22:33. Причина: допълнение
                              ОФА КБ 2.0 '95

                              Коментар


                              • #75
                                От: Полезна информация за климатик на Frontera А/В

                                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                                Ако няма достатъчно фреон също няма да ти завърти перката. Зареди системата.
                                Тук ключовата дума е ( достатъчно ) ако компресора не може да направи 10 бара няма кой да каже на релето да включи перките, Може да има и токов проблем. Някой път тези релета изгниват от вътре
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X