Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

    Лежа си значи и си мисля: Абе я да взема да пусна една тема преди да започна само да лежа
    Та мислата ми е следната. Взех си аз едни (и)диодни крушки - комбинирани - габарит + стоп. За сега съм монтирал само дясната, че нещо не ме кефи. На габарит свети 70%, а на стоп - 100%. Е много малка ми се вижда тази разлика! Ще вземе някой да не разбере, че спирам и .. ще ми се нахака у теглича.
    Мислих, какво да правя - крушките няма да ги връщам - това е ясно. Но как да ги направя използваеми? Хрумна ми следната идея - да разменя 2-те жички на стопа и на габаритите за мъгла. Така при спиране ще ми светва съвсем отделна крушка и изобщо няма да има съмнение, че спирам.
    Какво мислите? Има ли някаква причина да не го правя?
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Лежа си значи и си мисля: Абе я да взема да пусна една тема преди да започна само да лежа
    Та мислата ми е следната. Взех си аз едни (и)диодни крушки - комбинирани - габарит + стоп. За сега съм монтирал само дясната, че нещо не ме кефи. На габарит свети 70%, а на стоп - 100%. Е много малка ми се вижда тази разлика! Ще вземе някой да не разбере, че спирам и .. ще ми се нахака у теглича.
    Мислих, какво да правя - крушките няма да ги връщам - това е ясно. Но как да ги направя използваеми? Хрумна ми следната идея - да разменя 2-те жички на стопа и на габаритите за мъгла. Така при спиране ще ми светва съвсем отделна крушка и изобщо няма да има съмнение, че спирам.
    Какво мислите? Има ли някаква причина да не го правя?
    И какво като искаш да натиснеш спирачката ще цъкаш копчето за мъгла за да светнат стоповете?

    Моя съвет е да си сложиш по 2 вата диод в средната червена секция на а горната си я пусни с по 1 ват за габарит и си готов. Това с размяната на жичките не го схванах честно.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

      Ако разменя жичките на стопа и габаритите за мъгла, ще стане следното нещо:
      1-вата комбинирана крушка ще бъде габарит + габарит за мъгла.
      4-тата крушка ще бъде стоп.
      Т.е. като включа габарити/къси/дълги отзад ще ми свети първата крушка на 70%, а като натисна спирачката, ще ми светва 4-тата крушка вместо 1-вата да светва по-силно.
      Ако включа габаритите за мъгла, 1-вата крушка ще свети на 100%

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frontera_Stop.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5329049
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Ако разменя жичките на стопа и габаритите за мъгла, ще стане следното нещо:
        1-вата комбинирана крушка ще бъде габарит + габарит за мъгла.
        4-тата крушка ще бъде стоп.
        Т.е. като включа габарити/къси/дълги отзад ще ми свети първата крушка на 70%, а като натисна спирачката, ще ми светва 4-тата крушка вместо 1-вата да светва по-силно.
        Ако включа габаритите за мъгла, 1-вата крушка ще свети на 100%

        [ATTACH=CONFIG]395657[/ATTACH]
        Много сложно. Сложи както написах по-горе. На номер 1 1ват на номер 4 - 2 вата и ще станеш като новите автомобили, ще блести от километри.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

          Абе мамини златни, стоповете и габаритите не са светлини за мъгла, фарове за сваляне на самолети и или нещо друго.
          Някой да не ви набие някъде.
          Иначе може и 100 Вт крушки да сложите отзадзе ...

          Кат толко се притесняваш сложи си едни трети стоп на кошника да се вижда - струва крупната сума от 5 лв.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

            Могат да станат и двата варианта,ама колегата иска да си ползва старите крушки.
            ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

            Коментар


            • #7
              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

              Колега, идеята е много добра според мен - винаги съм се чудил на всички Опели защо не е направено така - наистина създава объркване.
              Аз го бях направил на Астра Г преди - там е по същия начин. Ползата не е единствено от по-силно светещите крушки, които се виждат дори при пряка слънчева светлина, най-вече е от това, че светва още един чифт крушки, което приковава вниманието на водача отзад.
              Просто се прережда буксата, която стига до стопа.


              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Абе мамини златни, стоповете и габаритите не са светлини за мъгла, фарове за сваляне на самолети и или нещо друго.
              Някой да не ви набие някъде.
              Иначе може и 100 Вт крушки да сложите отзадзе ...

              Кат толко се притесняваш сложи си едни трети стоп на кошника да се вижда - струва крупната сума от 5 лв.
              Честно казано, не разбирам нахалния ти и всезнаещ тон, както и умалителното обръщение. Ти така ли подхождаш към хората, на които силно им светят стоповете? Колкото до "кошника" на колегата - с теглича едва ли може да получи сериозен damage, по-скоро пази този зад него. Мама ме е учила, че ако нямам нещо градивно да кажа е по-добре си трая.

              Коментар


              • #8
                От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                Търтьо,
                стоповете са 21 вата, габаритите за мъгла са 21 вата - не разбирам какво те възмущава? След размянята силата на светене няма да се промени, просто ще свети друга крушка - отделна. Както е отбелязал Бай ти Митьо, просто така шофьорът зад мен ще разбира по-добре, че спирам, без да се налага да му вадя очите с прожектори и 3-ти стоп.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                  Идеята е добра,ако се изпълни надеждно! Но има някои от четящите подобни теми, които не са много на ясно с тоците и сами си създават проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                    Ако ти се занимава и си наясно, сложи по един читав диод към крушките за мъгла.При натискане на спирачка ще светват четири светлини, при фарове за мъгла само те.
                    Габаритът си е габарит.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                      Ми на нормалните коли рефлектора и стъклото на фара за мъгла е различен то тоя за стоп/габарит.

                      А бай ми митьо не го познавам, той мене още по-малко, та да не си даваме определения, благодаря

                      Още единия чифт крушки хората в Европата са го измислили и му викат трети стоп и не знам дали сте забелязали, ама е задължителен за всички нови коли.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                        Задните "фарове" за мъгла трябва да са максимално ниско разположени. Нагоре се каза и за рефлекторите. Светят в по-тесен сноп.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                          Ако обаче крушките са диодни, рефлекторът не играе никаква роля.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Ако обаче крушките са диодни, рефлекторът не играе никаква роля.
                            Ей прецака ми тезата. Мислих да оставя Търтьо в неведение, да продължава да обяснява на хората за рефлекторите и третия стоп, ма ти прецака всичко.

                            Търтьо 1 ват диод консумира 1 ват срещу 35 вата за нормалната крушка. Също така има насочен ъгъл на светене за разлика от нефокусираната крушка за която трябва френелов рефлектор. Никой не може да ти каже копче защото всички нови автомобили са направени така. 3-тия стоп си е 3-ти и фиат панда спирайки зад мен едва ли ще го види защото е на почти 2 метра височина, но все пак винаги е добре да го има и то пак с диоди. Та замисли се преди да се изказваш
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                              Днес един лъскав джипар закова пред Диското и ме респектира със спопове, които мигат от 55 на 65 вата... Сега ще трябва да кърпят асфалта от спирачките ми, а утре аз ще трябва да ходя на доктор-очилар.
                              Защо не пробваш?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X