Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

    Направи го както ти е казал Макс.Правил съм го не на опел но, добре се получава.Пускаш едно мостче от стопа до габарита за мъгла и имаш 4 стоп светлини
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #17
      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Ако разменя жичките на стопа и габаритите за мъгла, ще стане следното нещо:
      1-вата комбинирана крушка ще бъде габарит + габарит за мъгла.
      4-тата крушка ще бъде стоп.
      Т.е. като включа габарити/къси/дълги отзад ще ми свети първата крушка на 70%, а като натисна спирачката, ще ми светва 4-тата крушка вместо 1-вата да светва по-силно.
      Ако включа габаритите за мъгла, 1-вата крушка ще свети на 100%
      Можеш да дублираш плюсът от стопа и кам рушката за мъгла. Така ще светят и светлините за мъгла като натиснеш стоп. Самоче недостатъкът на това е, че като пуснеш светлините за мъгла отсаваш с фабричния вариант на стоповете в мъглата. Ама и кога ли ги ползваш? Два пъти в годината.
      Опа писали сме заедно с jaxan.
      И наистина това със задните светлини на джиповете особено на старите фронтери, паджера, нисани, фрийлевдъри и т. н. не го разбирам. Как може да ги направят толкова малки, мижави и завряни най-надолу, а отгоре огромни несветещи и празни стопове за украса.
      Последно редактирано от sony bono; 19-12-11, 19:57.

      Коментар


      • #18
        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Ей прецака ми тезата. Мислих да оставя Търтьо в неведение, да продължава да обяснява на хората за рефлекторите и третия стоп, ма ти прецака всичко.

        Търтьо 1 ват диод консумира 1 ват срещу 35 вата за нормалната крушка. Също така има насочен ъгъл на светене за разлика от нефокусираната крушка за която трябва френелов рефлектор. Никой не може да ти каже копче защото всички нови автомобили са направени така. 3-тия стоп си е 3-ти и фиат панда спирайки зад мен едва ли ще го види защото е на почти 2 метра височина, но все пак винаги е добре да го има и то пак с диоди. Та замисли се преди да се изказваш
        Само дето модерните стопове, дето са мислени за диоди не са с френелова леща (както е френелов рефлектор си признавам, че не знам) на стъклото.
        А и не разбрах връзката с консумацията.
        Както и да е, слагайте си каквото искате по колите.

        Ако някого съм обидил, смирено моля за извинение.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

          Е, 4 стопа на гъзъ ще ми дойдат много Не искам да увеличавам количеството светлина и да пращам хора на дофтор.
          Написаното от Пенчо ме разколеба. Трябва да видя каква ще е визуалната разлика след размяната.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #20
            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Само дето модерните стопове, дето са мислени за диоди не са с френелова леща (както е френелов рефлектор си признавам, че не знам) на стъклото.
            А и не разбрах връзката с консумацията.
            Както и да е, слагайте си каквото искате по колите.

            Ако някого съм обидил, смирено моля за извинение.
            Добре де леща, по навик казах рефлектор
            Консумацията я изтъкнах като + за диодите щото разтоварваш системата с един 100-на вата общо за стопове и габарити.
            А идеята, е че не вадиш на никой очите с един диоди, не горят така често от вибрациите и светят по добре.
            Но за едно си прав: всеки да слага каквото реши.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
              Можеш да дублираш плюсът от стопа и кам рушката за мъгла. Така ще светят и светлините за мъгла като натиснеш стоп. Самоче недостатъкът на това е, че като пуснеш светлините за мъгла отсаваш с фабричния вариант на стоповете в мъглата.
              Тука не позна-когато включиш светлините за мъгла ще ти светят постоянно стоп-светлините! Друго е ако ползваш 2 диода примерно

              Коментар


              • #22
                От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                Тука не позна-когато включиш светлините за мъгла ще ти светят постоянно стоп-светлините! Друго е ако ползваш 2 диода примерно
                Опаа, да! Не съобразих обратната връзка. Прав си това не е вариант.

                Коментар


                • #23
                  От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                  Доста време мина от как ми се беше зародила тази идея, ама студ голям беше. А аз жици с премръзнали пръсти мразя да връзвам
                  Размених жиците. Вече спирачките ми светят на номер 4, а габаритите за мъгла, които така или иначе не ползвам, отидоха при другите габарити - на 1.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                    Мен ми се върти друга идея в главата - доста по сложна е и с повече работа поради което си остава само идея. Но вече няколко пъти имам проблем и май ще трябва да се заема. На едно място дето сутрин слънцето свети право в мигачите отзад, колите са доста нагъсто но не карат бавно а аз трябва да се кача на тротоара - пускам мигач, ама май не го виждат и създавам проблеми. ОФАКБ. Фарчетата наистина са малки а от зимата и доста мръсни отвътре. Та идеята ми не кой знае каква - да не местя кабели и крушки а да допълня празните места в горния фар като дублирам долните светлини. Просто дублиране на мигачите няма да стане - с още една крушка ще почнат да мигат много бавно. Та ще трябва да прекарам захранване отзад, едно реле дето да замени съществуващата крушка на мигача долу горе със същата консумация - то да захрани долната и горната крушка на мигача.
                    Накратко - да напълня горния фар на късата база - както е пълен при дългата база.
                    Та искам да питам - ще имам ли разправии с "органите". И един допълнителен проблем пак заради "органите". Секцията на фара на мигача при дългата база е жълта, а празната секция на късата база - червена. А долу мигача си е жълт. Някъде има ли нормативни изисквания мигачите да са жълти. Гледам че новите коли имат и червени варианти на мигачи. Ама те са напоследък. Иначе откак се помня - задните мигачи са все жълти (май имаше едни джогани с червени ама тях отдавна ги няма). А ако намеря пласмасите от дълга база - дали ще легнат на мястото на късата. Щото ако са сменили цвета в секцията, що да не преместят малко и дупките за болтчетата. Върти ми се и резервен вариант - да изрежа червената секция и да залепя жълта - ама ще стане грозно.
                    Върти ми се и още една идея ама - тя още по-сложна (когато нямаш инструменти и резервно купе) - направо да махна тия фарчета долните, да запуша дупките, да им ударя една боя и да останат само горните фарове. И тук въпрос свързан с "органите".
                    Всъщност искам и да питам "дългите бази" (нямам възможност да проверя) какво е подреждането на светлините в горния (при тях единствения) заден фар.
                    Последно редактирано от bogilloff; 06-04-12, 20:52.
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                      Ако ще слагаш реле и ще дублираш мигачите то нека то да взима сигнал от съществуващия мигач (захранване от постоянен плюс) и да дават ток на допълнителния. Ако ще го качваш горе на празното място то ще трябва да му измислиш някаква фасунга, защото там има просто дупка и рефлекторче Това, че ще мига червено едва ли ще е проблем (за къде по-сериозни неща никой не прави проблеми), както сам спомена има много коли, които по американски стандарт мигат с червени мигачи. Ако махнеш долните светлини и останеш само на горни, също съм сигурен, че никой няма да ти направи проблем.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                        А пък ако сложиш зелени крушки (от някой тунинг магазин) мигачите на горната секция ще светнат оранжево

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                          и това е решение.
                          ОФБ ДБ X22SE
                          Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                            Повтарям снимката от 3-ти пост за удобство.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Frontera_Stop.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5329049
                            1. Габарит + стоп
                            2. Задна скорост
                            3. Мигачи
                            4. Габарити за мъгла

                            Според мен можеш да направиш просто дублиране и да използваш диодни крушки за вторите мигачи. Тяхната консумация е пренебрежимо малка и няма да окаже съществено влияние на скоростта на мигане.
                            Ако не махаш крушки от долния фар, а само добавиш в горния, няма как да имаш проблем нито с КАТ нито с ГТП.
                            Червено, жълто... ти нали няма да махаш жълтите? Значи пак няма от какво да се притесняваш: Има ли жълто - има. Мига ли - мига.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              Ако ще слагаш реле и ще дублираш мигачите то нека то да взима сигнал от съществуващия мигач (захранване от постоянен плюс) и да дават ток на допълнителния. Ако ще го качваш горе на празното място то ще трябва да му измислиш някаква фасунга, защото там има просто дупка и рефлекторче Това, че ще мига червено едва ли ще е проблем (за къде по-сериозни неща никой не прави проблеми), както сам спомена има много коли, които по американски стандарт мигат с червени мигачи. Ако махнеш долните светлини и останеш само на горни, също съм сигурен, че никой няма да ти направи проблем.
                              За релето си прав - смисълът му е да замести сегадействащата крушка и да е с мощност (съпротивление на управляващата му намотка) близка до тази на лампата - за да може да се запази честотата на мигане същата. Но от там нататък трябва да изкарам отзад (през бушон) кабел с напрежение което релето да подава към горна и долна крушка на мигач. Това е най-правилния начин ама е свързан търсене на място (или празни позиции) за бушони, с прекарване на кабели, първо по цялата дължина, после от купето до бронята, укрепване на две релета някъде в купето около задните фарове търкаляне под колата, обясняване на поредния комшия дето са го пратитили сутринта да хвърля боклука какво точно правя (това няколко пъти) въобще работа за половин събота за да стане както трябва. А напоследък като се събуждам в събота сутрин, виждам че половината събота минала.
                              Празните секции съм ги огледал - верно че са празни но все пак ония дето са ги правили са ги подготвили да станат бързо (или просто не са сложили това което слагат на дългата база). Всъщност трябва една кръгла пластинка със зъб - (във фасунката има жлеб) от печатна платка с една или с две дупки (според жичките на крушката, единичния вариант съм го осигурил от готови фасунки), една пружинка,кабел(и) запоени в дупките на пластината. Масата за всички секции е обща
                              и готова. Утре ще потърся пак готови фасунки за двойни крушки - и там всичко е готово.
                              но прекарването на кабелите, но не ургулешката е проблем. Укрепването на релетата - също.Аз досега не съм се пъхал много отдолу или ако съм го правил - все на тъмно ама имаше някакъв пластмасов кабелен водач отдолу покрай рамите - дали ще поеме още един кабел и как ще го прекарам - мизерна работа. Вътре в купето не става - с голям зор прекарах кабела на паркинсона (парктроника) от таблото до багажника.
                              Ей, добре че беше коя паркинсон, иначе щях да убия една бабичка. Тя горката, с едно бастунче дребничка, свитичка и не се вижда зад съседната кола. Мятам един поглед назад - ляво дясно - няма. Мушкам задната и аха да изрева назад, че да се включа в промеждутъка и паркинсона изпищя. Ако не беше той със сигурност я омачквах, както се бях разбързал. По тоя случай съм сложил сега една крушка на задните, дето освен че свети - и пищи.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дали да разменя стоповете и габаритите за мъгла?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Повтарям снимката от 3-ти пост за удобство.


                                1. Габарит + стоп
                                2. Задна скорост
                                3. Мигачи
                                4. Габарити за мъгла

                                Според мен можеш да направиш просто дублиране и да използваш диодни крушки за вторите мигачи. Тяхната консумация е пренебрежимо малка и няма да окаже съществено влияние на скоростта на мигане.
                                Ако не махаш крушки от долния фар, а само добавиш в горния, няма как да имаш проблем нито с КАТ нито с ГТП.
                                Червено, жълто... ти нали няма да махаш жълтите? Значи пак няма от какво да се притесняваш: Има ли жълто - има. Мига ли - мига.
                                Благодаря, сега вече разбирам твоите размествания - и на мен ми изглежда тъпо габаритите и стоповете да са в обща секция и то най на високо. И аз ще елиминирам фаровете за мъгла и ще вкарам на тяхно място стоповете най-долу на 4. А може да ги изкарам само на фара на бронята на мястото на габаритите. При проверка от "органите" - що не ми светят габаритите долу на бронята - натискам копчето за мъглата и трябва да светнат и те.
                                ОФБ ДБ X22SE
                                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X