Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Попитах представителите защо има такава драстична разлика в цената (направих сравнение с руския пазар от 24 до 27 лева по курса на рублата) и ми казаха, че всичко е до пазар. Когато пазара е голям цената била ниска, при нас в България няма търсене и цената е висока. Предпочетох да не рискувам да карам със светещ индикатор, но ако не ме притесняваше определено щях да си го поръчам през някой от руските сайтове. В интерес на истината тук не се бяха "сблъсквали" с този проблем и нямаха идея от какво може да бъде! Също така се оказа, че май само при представителите има диагностика, която да прочете състоянието на джипа (60 лева е цената-не се възползвах, казаха че ако е датчика не излиза като грешка), опитах преди да поръчам датчика да го прочетат с няколко различни диагностики и нищо не се получи.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Излиза, че караш кола за 5лв, с поддръжка за 20.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Излиза, че караш кола за 5лв, с поддръжка за 20.
        То при дилърите винаги е така.

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Здраяейте,
          при мен се появи същия проблем постоянно светене на 4wd. Проблем ли е да се кара така?

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Не, ако знаеш какво правиш.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Не, ако знаеш какво правиш.
              В смисъл как правилно да използваме Part-Time 4x4 системата ли? Ако това е "да знаеш какво правиш" съм наясно, но ако има нещо друго ще бъда благодарна да го споделите.
              Приятен ден!

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                В смисъл как правилно да използваме Part-Time 4x4 системата ли? Ако това е "да знаеш какво правиш" съм наясно, но ако има нещо друго ще бъда благодарна да го споделите.
                Приятен ден!
                Ако проблемът е само е индикацията, реално не е проблем. Опитният водач, веднага ще усети, дали пълният привод е включен или не.
                "Знаенето какво да правиш" касае именно това - респективно невключването на предното предаване без необходимост, защото освен, че е излишно е и противопоказано за отделни възли и агрегати по возилото.
                Не зная какво представлява датчикът на конкретното изделие , но функционално, едва ли е нещо повече от краен изключвател. След като аварира често, вероятно е възможно приспособяването му от автомобил.
                Задействането му през бутон, предполага вакуумна или електрическа задвижка на включващата муфа. Ако датчикът е интегриран в задвижката, нещата леко се усложняват.
                Може ли да снимаш въпросното нещо?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Здравей,
                  прикачвам снимки на датчика (как изглежда), но ще ми е трудно да го снимам свързан към автомобила.
                  Благодаря за отговора, напълно рабрах какво имаш предвид относно "знанието", което се базира на опита. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dachik.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5735595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:datchk 1.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5735596

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Може и да звучи наиво но в крайна сметка не съм сигурен дали колата е на 4WD или на 2WD. Не откривам разлика в управлението и но т.к. нямам особен опит с този тип автомобили все пак искам да съм сигурен за да не прецакам нещо докато отида на сервиз, а ми се налага да я карам.

                    Това е снимка на въпросния датчик в раздатката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sensor-assy44-08-640-001.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5735597

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Тривиален краен изключвател - може да се приспособи от почти всичко.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от tagard Преглед на мнение
                        Може и да звучи наиво но в крайна сметка не съм сигурен дали колата е на 4WD или на 2WD. Не откривам разлика в управлението и но т.к. нямам особен опит с този тип автомобили все пак искам да съм сигурен за да не прецакам нещо докато отида на сервиз, а ми се налага да я карам.

                        Това е снимка на въпросния датчик в раздатката.[ATTACH=CONFIG]892208[/ATTACH]
                        Щом не усещаш разлика значи си само на 2wd.
                        При 4wd завива трудно на асфалт.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          ...
                          При 4wd завива трудно на асфалт.
                          ... освен ако нещо не е вече счупено

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Здравейте, на път съм да стана собственик на Стийд 5. Пикапът е поръчан с окачване Ironman 50 мм повдигане отпред, 70мм повдигане отзад. Питането ми е дали някой може да каже какви гуми ще влезнат, че оригиналните доста малеят 235/70 R16.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
                              Здравейте, на път съм да стана собственик на Стийд 5...................
                              Ще сбъркаш ...търси нещо друго .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Ще сбъркаш ...търси нещо друго .
                                За бюджета с който разполагам видях 10-12 годишни пикапи "нов внос" на 200000+ км по километраж, а реално на колко са никой не знае.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X