Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Great Wall - За и против....

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Аз от години внасям тясно специализирана финна техника от Китай и всичко е с качествата на швейцарски часовник. И затова смятам, че ако колите бяха произведени изцяло в Китай, сигурно щяха да са качествени... Но имам големи опасения за качеството на българската сглобка - от личен опит с български продукти...
    Странно- аз имам точно обратните впечатления. Дори ползвам инструменти и машини правени преди 30-40 години тук, ама още си действат перфектно.

    Да, и аз се чудя от къде такъв оптимизъм за тия китайски машини. За мен по-голямото притеснение не е сглобката, а материалите от които ще са направените возилата.

    Коментар


    • #17
      От: Great Wall - За и против....

      ето тука има доста писано за джиповете
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=hover

      Коментар


      • #18
        От: Great Wall - За и против....

        Беее... оставете ги да си правят коли. Ако искайте си купувайте. Нали няколкостотин човека българи ще вземат заплати от там.
        Дай да затворят завода и да отидат в Чехия примерно.
        Е тогава с кеф ще плюем. Ама само ние - тея няколкостотин в Ловеч нама да могат да си платят нета... и тока.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Great Wall - За и против....

          Брей, много специалисти се навъдили напоследък.
          Щом е китайско, а и на всичко отгоре сглобявано в България-значи е боклук по начало.
          Що не се замислите дали не робувате на предразсъдъци? Не казвам, че продукцията е супер, най-вероятно няма да е, но ако е на нивото на Дачия ще е добре. А ще се прави в България. От български работници, за които ще се платят осигуровки, ще се плащат данъци, а покрай завода в Ловеч още бая фирми ще имат работа. Което означава още осигуровки и данъци. И заплати на работниците, които ще бъдат харчени в България.

          Ама не-задължително първо трябва да се изсерем, да оплюем хубавичко хората които са дръзнали да направят нещо реално, пък после се чудим защо аджеба сме на последно място в Европа.

          @ таносливен-държавна поръчка не означава държавата да ти поръча да си купиш кола, Това го имаше едно време-пионерски поръчения-да предаде 20 кг хартия за вторични суровини...
          Държавна поръчка означава държавата да купи за нуждите си от продукцията на даден завод. Ако решат да оборудват примерно полицията с нови коли това са няколко хиляди машини. Отделно и други държавни служби които имат собствен транспорт...

          Цените и според мен са височки като за китайска продукция, но това си е тяхна работа. Никой не може да се меси на ценовата политика на една частна фирма.

          Аз лично пожелавам успех на Гриша Ганчев и китайските му партньори.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Great Wall - За и против....

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Брей, много специалисти се навъдили напоследък.
            Щом е китайско, а и на всичко отгоре сглобявано в България-значи е боклук по начало.
            Що не се замислите дали не робувате на предразсъдъци? Не казвам, че продукцията е супер, най-вероятно няма да е, но ако е на нивото на Дачия ще е добре. А ще се прави в България. От български работници, за които ще се платят осигуровки, ще се плащат данъци, а покрай завода в Ловеч още бая фирми ще имат работа. Което означава още осигуровки и данъци. И заплати на работниците, които ще бъдат харчени в България.

            Ама не-задължително първо трябва да се изсерем, да оплюем хубавичко хората които са дръзнали да направят нещо реално, пък после се чудим защо аджеба сме на последно място в Европа.

            @ таносливен-държавна поръчка не означава държавата да ти поръча да си купиш кола, Това го имаше едно време-пионерски поръчения-да предаде 20 кг хартия за вторични суровини...
            Държавна поръчка означава държавата да купи за нуждите си от продукцията на даден завод. Ако решат да оборудват примерно полицията с нови коли това са няколко хиляди машини. Отделно и други държавни служби които имат собствен транспорт...

            Цените и според мен са височки като за китайска продукция, но това си е тяхна работа. Никой не може да се меси на ценовата политика на една частна фирма.

            Аз лично пожелавам успех на Гриша Ганчев и китайските му партньори.
            И аз пожелавам успех на всяко БГ производство! За въпросните МПС-та,обаче,търся но не намирам
            резултати от краш тестове?! Има в нета за други "китайци",както и за по-старо производство на GW,ама е шок и ужас.. .Дано,това което ще се сглобява в Ловеч,да е по-малко опасно!

            Коментар


            • #21
              От: Great Wall - За и против....

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Според мен определено форумът стана обект на рекламна атака. Появиха се три теми, колко евтини били Made in Ловеч колите
              Да, бе, и един мармот... Като сте такива баровци - купувайте си "джип без пари" за 32 000 лева. Пита се защо в РОссия-та същите са по 20 000 $ (~ "670 000 уе") и..., ама защо ли изобщо питам...
              Еми 20000 долара са си 30000 лева. Като туриш и някой други разлики нищо чудан цената да излезе една и съща. Колкото до държавните поръчки мисля за нормално в България да се купуват български коли. Някой да е видял немска полицейска кола Рено? Или пък английски полицай с Фиат?
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #22
                От: Great Wall - За и против....

                Аз също съм с 2 ръце за българското производство!А съм и сигурен че и тази марка ще си намери феновете тук в БГ.А и да ви кажа,много пъти съм ходил в китай,и там,доколкото ми обясняваха има 7 класа качество!Хората могат да ви произведат всичко,за което си платите...И по магазините е така-има и хубаво има и евтино.Аз просто исках да видя дали някой не може да сподели нещо от първа ръка!Днес мярнах и шоу рум-а във Варна,и да ми остане време че отида да поразгледам-око да види,ръка да пипне.А колкото до плюенето-когато Дачия заработи всичко живо лавна какви боклуци били,но сега ги карат здраво за какво ли не!И не са никак лоши!Аз се надявам и с нащето родно производство да стане така.
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #23
                  От: Great Wall - За и против....

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  дали? на мен пък ми се налага доста често да бъзикам каква ли не китайска електроника и мога твърдо да кажа следното: каквото е правено от машина - поносимо до много добре. Където е пипнала китайска ръчица - от силно подозрително до пълен ужас.
                  Сигурно има много боклуци, които се внасят от Китай, но казвам също, че имат и много качесвени производства.
                  Аз внасям турбини тежащи 150-200 грама, които се въртят с 400 000 оборота в минута и от 3 години не са мръднали... А в същия завод, със същите машини, материали и хора се правят същите турбини, но с логото на реномирана германска фирма (по нейна поръчка) и се продават на мноооого по-висока цена...


                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  ..... а и на всичко отгоре сглобявано в България-значи е боклук по начало.
                  Ако знаеш само що български бойлери и радиатори съм изхвърлил...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Great Wall - За и против....

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Ако знаеш само що български бойлери и радиатори съм изхвърлил...
                    Може. Даже е много вероятно.
                    Но не знаеш колко други български изделия работят без проблем, и не ги изхвърлят.

                    Само за сведение-Силно недолюбваната(от мен също) марка ТЕСИ продаваше радиатори в Аржентина и Япония.

                    Ако искаш мога да публикувам снимки на изделията които правехме в завода в който работех допреди няколко месеца. Износ предимно за Германия и Холандия. А там компромис с качеството няма.
                    Та така-има и боклуци, има и добро. Според кой каквото си хареса за парите които е готов да изхарчи.

                    Още един пример-лебедката ми е китайска, купена настаро за 450 лева. Върши ми някаква работа.
                    Нямах пари за Warn, но поне за Tmax можех да събера. Но предпочетох по-евтиното. И съм наясно с това какво мога да очаквам от лебедката.
                    Така е и с колите. Който има възможност си купува бентли или бугати. Който няма-голф или астра.

                    И кво-опел и фолксваген да затворят ли?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Great Wall - За и против....

                      Аз имах съвсем друго в предвид - у нас народо-психологията е друга.
                      Никой, или почти никой не започва работа в някое предприятия (фирма) за да работи там дълги години и да расте в ерархията, като в "белите" страни. У нас няма сигурност. Днес си тук уте някъде другаде, където ти дават някой лев повече... Днес си тук уте ... на борсата...
                      Само банкерите и бизнесмените в България се опитват да подражават на запада, а обикновенния работник си е все същия - не го Е...бе за бизнеса на шефа.
                      За това говоря.

                      Е изключения ще има естествено, но те само ще потвърждават правилото

                      Коментар


                      • #26
                        От: Great Wall - За и против....

                        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                        ...А и да ви кажа,много пъти съм ходил в китай,и там,доколкото ми обясняваха има 7 класа качество!Хората могат да ви произведат всичко,за което си платите...
                        Това са градски легенди. Макар да е "комунизъм" в Китай всички фирми до голяма степен са частни, народа е дисциплиниран, работлив с над 3000 години опит в производството на каквото се сетиш.
                        Никоя фирма не си позволява да произвежда некачествени стоки.
                        Трябва да се прави разлика между кашон от 1000 броя подскачащи топчета за 50 цента (кашона) и високо технологична продукция. Не може да се слагат под един знаменател.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Great Wall - За и против....

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          .......Ако знаеш само що български бойлери и радиатори съм изхвърлил...
                          Аз пък преди 10 години когато се нанасях си купих 2 български бойлера. Още ги ползвам. Ако не ме беше подсетил щях да забравя, че имам подобни неща. Бойлерите се изключват само когато ходиме на море.
                          За тия китайски кошници мога да кажа само, че таблото и пластмасите вътре са същите или по-добри от тия на Патфайндера и новата Навара. Като се има предвит колко скапани станаха напоследък водещите производители ни остава надеждата китайците да са копирали някое по-старо производство.
                          Начин да ориентират пазара към местното автомобилостроене има. Пример Румъния.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            От: Great Wall - За и против....

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Може. Даже е много вероятно.
                            Но не знаеш колко други български изделия работят без проблем, и не ги изхвърлят.

                            Само за сведение-Силно недолюбваната(от мен също) марка ТЕСИ продаваше радиатори в Аржентина и Япония.

                            Ако искаш мога да публикувам снимки на изделията които правехме в завода в който работех допреди няколко месеца. Износ предимно за Германия и Холандия. А там компромис с качеството няма.
                            Та така-има и боклуци, има и добро. Според кой каквото си хареса за парите които е готов да изхарчи.

                            Още един пример-лебедката ми е китайска, купена настаро за 450 лева. Върши ми някаква работа.
                            Нямах пари за Warn, но поне за Tmax можех да събера. Но предпочетох по-евтиното. И съм наясно с това какво мога да очаквам от лебедката.
                            Така е и с колите. Който има възможност си купува бентли или бугати. Който няма-голф или астра.

                            И кво-опел и фолксваген да затворят ли?
                            Че то бентли, бугати, голф...все са производство на фолксваген...

                            Иначе и аз съм за българското производство. Това е единственият начин да се оправим.
                            От работещите сигурно под 10% произвеждаме нещо. Повечето от останалите - в обслужващата сфера...ма не достигат другите и вече едни с други се самообслужват
                            Хиперболизирам, ама горе долу е така...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Great Wall - За и против....

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Аз пък преди 10 години когато се нанасях си купих 2 български бойлера. Още ги ползвам. Ако не ме беше подсетил щях да забравя, че имам подобни неща. Бойлерите се изключват само когато ходиме на море.
                              Мисля, че пребивавате в огромно заблуждение относно бойлерите "Теси" - не са български Правят се именно в... Китай. Внасят се разкомплектовани - цилиндър (или както там се казва) отделно, нагреватели отделно и тук се сглабят и боядисват само. "Българска индустрия" Схемата на "Литекс моторс" е абсолютно същата. Спестява се ДДС при вноса на отделни компонентни в сравнение с готово изделие и имаш "европейски произход" на крайния продукт.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Great Wall - За и против....

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Мисля, че пребивавате в огромно заблуждение относно бойлерите "Теси" - не са български Правят се именно в... Китай. Внасят се разкомплектовани - цилиндър (или както там се казва) отделно, нагреватели отделно и тук се сглабят и боядисват само. "Българска индустрия" Схемата на "Литекс моторс" е абсолютно същата. Спестява се ДДС при вноса на отделни компонентни в сравнение с готово изделие и имаш "европейски произход" на крайния продукт.
                                Глупостите за Теси може да се повярват. А как се спетява ДДС "при вноса на отделни компоненти"е интересно да се узнае.
                                Аман от писатели.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X