Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балкан 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Балкан 50

    Колеги да Ви покажа и моята ретро моторетка от 1973г. Та какво ли не съм бутал по нея вече, манията е голяма работа.
    1. Основен ремонт двигател, включително нов колянов вал, шлайф (всяка зима) на цилиндъра, всички лагери (за около 20лв ) и симерини, гарнитури и т.н. за около 100лв всичко по двигателя
    2. Предница от симсон (цена не мога да кажа) - оригиналната предница е трагедия
    3. Преден калник от Карпати - 20лв втора ръка
    4. Нови гуми - 50лв
    5. Огледала - 25лв
    6. Нов карбуратор - 50лв
    7. Пачи крак от Ковровец
    8. Акрилна боя 200грама и труд на бояджията общо 50лв
    До тук около 300лв изхарчени, като има още работи за смяна.
    И така се получи следната машинка, която карам вече 10тина години и правя по 3-4000км за лято без аварии и без тикане.
    Карам само с 2Т кастрол масло и по малко в критичните обороти. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5952468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5952469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5952470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5952471



    П.С. Карам и 4Т скутер Хонда, но друго си е да ти замирише на двутактово

  • #2
    От: Балкан 50

    Страхотен мотор Доста труд си хвърлил по него и явно то ти се отплаща подобаващо и аз обмислям разширяването на мотопарка с един Балкан, но не за каране, а за да го реставрирам и да стои като музеен експонат
    Весели празници

    Коментар


    • #3
      От: Балкан 50

      Имам още един като 1 към 1 , даже по-добър, недостатъка му е че е с оригиналната предница, но пък всичко е сменено с ново, дори дребни работи като лостовете на задната спирачка и ел. инсталацията.

      Коментар


      • #4
        От: Балкан 50

        Браво за манията колега, ама тука повече ще се изкефим на оригиналното балканче, щото сме правили къстъми от него преди 10-20г., сега ни е мания оригиналът... Аз също имам 2 МК3 и се опитвам да събера качествени части за 100% реставрация, остават ми малко болтове и гайки, които може да добавя от 3-то и може да успея за догодина, проекта ще се казва "Балканче сто октанче" но няма да има външни белези... Иначе Балкана, лятото, беше №1 за вътрешен транспорт на вилната зона в която ми е базата...
        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
        SXS-Restorations 0886513079
        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

        Коментар


        • #5
          От: Балкан 50

          Здравей, колега, захванал съм се с едно балканче мисля да му слагам предница от симсон би ли ми казал как точно си я сложил, защото оста на вилката на балкана е по-дълга от тази на симсона. Благодаря предварително ))

          P.S. Балканчето е повече от перфектно много безаварийни километри ти пожелавам

          Коментар


          • #6
            От: Балкан 50

            Моторчето е добре боядисано, предницата му не е оригинална, а вероятно от Симсон, ето Балкан 50 от 1968 г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Б-1.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5445315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Б-2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5445316 и от 1973 г. на които им предстои боя и още доста работа. Ще се опитам да кача и видеото от миналата година снимано през февруари месец при - 2 градуса : http://www.vbox7.com/play:c449c6280a
            Последно редактирано от spongi; 20-01-13, 17:48.

            Коментар


            • #7
              От: Балкан 50

              Лелеееее. Каква красота.
              Поздравления Човече!

              Коментар


              • #8
                От: Балкан 50

                Колега, ползвам оста от балканчето, само от дясната страна където е спирачката съм подлагал шайби да обера луфта, трябва да внимаваш да не свиеш амортисиорите като стягаш ако има луфт ! Също охлюва на килиметража трябва да е малко завъртян иначе ще го смачкаш, и там огледай преди да стягаш ! Успех
                Първоначално публикуван от Mir0_kn Преглед на мнение
                Здравей, колега, захванал съм се с едно балканче мисля да му слагам предница от симсон би ли ми казал как точно си я сложил, защото оста на вилката на балкана е по-дълга от тази на симсона. Благодаря предварително ))

                P.S. Балканчето е повече от перфектно много безаварийни километри ти пожелавам

                Коментар


                • #9
                  От: Балкан 50

                  Поздравления колега, и да си спомнят всички рокери от каде са тръгнали.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Балкан 50

                    Ше ни извиняваш. Ние сме метали, рапъри та дори и чалгари .... абе фенове на моторите

                    Много яко Балканче! Бих искал и аз да имам нещо такова един ден да показвам на внуците , че не само италианците правили скутери и леки моторетки
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: Балкан 50

                      Колега а като караш с тази предница в по големите дупки не опира ли калника в конзолата? Защото и аз искам да слагам предница от симсон но ме спира това че ми казаха че може да опира гумата в конзалата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Балкан 50

                        Колега, виж къде е захванат калника ! При това захващане / не само на този модел/ калника се движи заедно с гумата и каплата и когато влезеш в дупка или друга неравност, разстоянието между калника и гумата остават едни и същи. Между другото този калник, а и предницата не са оригинални за модела, но въпреки това му стои добре.
                        Последно редактирано от spongi; 09-02-15, 19:53.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Балкан 50

                          Колега малко не ме разбра питам не дали опира гумата в калника да ли не опира калника в конзолата на кормилото защото се вижда на снимката че разтоянието междо калника и конзолата е малко. Това ми беше въпроса само че аз нямам калник и питах няма ли да опира гумата в конзолата при по голяма дупка или неравност или амортисиорите са твърди и са с малак ход.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Балкан 50

                            Погледни къде е хванат калника и не задавай глупави въпроси, че и спориш.
                            Калника е от Карпати. Абе, събери чарк.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Балкан 50

                              При добре подържана предница като тази, хода на коловете е около 100 - 150 мм., т.е. 10-15 см. и мисля, че няма вероятност калника или гумата да опре горе в долния тройник. Дори семерингите да са изтървали и да няма масло самите колове ще ударят в долната част на ботушите и пак гумата няма да опре там за където питаш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X