Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор Eaton M62 на 22R - TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Ако правилно я разбирам, компресора надува най-добре на около 6000 оборота. Както сам знаеш този двигател работи между 2000-3000оборота, така че с ремъчна предвавка 1:2 или1:2.5 и сме в правилните обороти на компресора?
    А какъв е диаметъра на твоята шайба защото нямам идея наистина ? Замисли се че шайбата на компресора си има минимум както каза колегата по горе. Тоя минимум за шайбата на компресора който е посочил колегата дали ще успееш да го спазиш с такова съотношение ? А що се отнася до моето мнение за мен дори 60мм е доста малко при условие че шайбата ти трябва да е повече от два пъти по малка и ще има дертове според мен.
    Иначе за мен едно турбиниране ще е в пъти по лесно. Повечето хора се плашат най вече с изработката на изпускателният колектор и даунпайпа защото това са основните неща. Предполагам че и при теб е така. Аз също съм на мнение че изработката не че е елементарна но не е нещо което не може да се направи от сам човек без много опит. Нямам в предвид някакви хай-тек колектори с равни дължини и тн а за нещо съвесм обикновенно като единият от снимките на Павката примерно. В тоя ред на мисл ето и малко от моите изработки на моята кола



    Имам и и още няколко направени но нямам снимки. Също може да се помисли върху вариянта да се преправи дизеловият колектор. Скоро турбинирах една лада и изрязах само фланеца за захващането към гарнетата и на негово място заварихме фланец за турбото. Но трябва да се завари чугуна при някой който му разбира и има специялните условия за да не се сцепи след това по време на експолатацията. Също има и други вариянти да се вземе пак колектор от турбо дизелова тойота и да се хване с фланци към главата. Първоначално на моята кола използвах точно такъв вариянт




    Тук искам да вметна че нито отворите като диаметър и като форма съвпадаха нито на разтояние един от друг. Отворите на главата бяха елипсовидни а на чугуна кръгли и се разминаваха с доста и пак ги направих. Така че няма невъзможни неща и всичко става ако човек има желание. Държа също да се знае че това ми беше първата изработка на нещо от тоя сорт. Преди това бях гледал само снимки една камара и бях проучил нещата по обстойно. Също и павката ми даваше доста съвети в началото както и все още продължава да го прави когато имам нужда и в крайна сметка се научих как

    Коментар


    • #32
      От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

      Ето наи лесния вариант за колектор които при поставените цели е повече от идеален , а има вариант дори за средните два цилиндъра да се ползват Тетки за двата краини колена и остават да се резнат два фланеца на лазера
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:031120111628_3a35a_28766284.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5329589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021120111624_18771_28766283.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5329590
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #33
        От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

        Да, този вариант изглежда доста лесен за направа. Само ме притеснява, че дължината на тръбите на 1-ви и 4-ти е по-голяма от на 2-ри и 3-ти и вътрешната повърхност на колектора няма да е гладка, и на мястото на снадките ще има се образува завихряне. Това няма ли да пречи на очистване на цилиндъра или ще бъде компенсирано от свърхпълненето? Също така настоящата схема на изходящия колектор е 4-2-1, като пътищата на четирите цилиндъра са еднакви и според книгите с направения колектор можеш да загубиш 10% от мощноста спрямо оргиналният. Това само на теория ли е?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Да, този вариант изглежда доста лесен за направа. Само ме притеснява, че дължината на тръбите на 1-ви и 4-ти е по-голяма от на 2-ри и 3-ти и вътрешната повърхност на колектора няма да е гладка, и на мястото на снадките ще има се образува завихряне. Това няма ли да пречи на очистване на цилиндъра или ще бъде компенсирано от свърхпълненето? Също така настоящата схема на изходящия колектор е 4-2-1, като пътищата на четирите цилиндъра са еднакви и според книгите с направения колектор можеш да загубиш 10% от мощноста спрямо оргиналният. Това само на теория ли е?
          Не е най модерната схема но при нашите изисквания е повече от доволен , а и онези китове скъпите и те не блестят с по добър колектор ако изключим , че е чугунен което си е голям плюс по горе подобния колектор на алфата ми съм го карал на 10:1 степен с 4 дросела и налягане от 1 бар с т3/т4 турбо и нямах ядове освен с ризи и бутала де
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #35
            От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

            Да се върнем на стойката. Ето един пример, как си я представям планката:
            Компресора е точно М45 от C200

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0031.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5329644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0034.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5329645
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #36
              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

              Стойката от снимката на мен лично ми изглежда ОК, но все пак трябва да се интегрира към твоя двигател (не знам какъв е двигателят от снимката), а дали това е възможно нямам идея.
              Съветвам те да решиш дали да има интеркулер, след което ако ще има да избереш неговото място и накрая да избереш място за компресора според общата концепция. За интеркулер има поне 3 реално приложими схеми - въздух/въздух под капака (с вентилатор), челен въздух/въздух пред водния радиатор и вода/въздух над двигателя. При схемата воден интеркулер понякога има достатъчно място компресора да бъде от страната на пълнителния колектор. При компресорно свръхпълнене няма причини да се ограничаваш в размера на интеркулера - слагай максимално голям за предвиденото място, тук "лаг"-а практически не се усеща, така че големия интеркулер не пречи освен с цената си.
              Ако мислиш да караш без никакъв интеркулер, осланяйки се на високото октаново число на пропан-бутана, по мое мнение ще сбъркаш. От гледна точка на склонността към детонационно горене, е много важно гориво-въздушната смес да има колкото е възможно по-ниска температура при постъпването в цилиндрите.
              От техническа гледна точка пропан-бутана се смесва с въздуха в газова фаза и аз не бих очаквал от изпарението на газа да има някакво последващо охлаждане, както например би било при работа на бензин, и като добавим хипотетичните проблеми газовата уредба трайно да подава достатъчно богата смес (за борба с детонациите) при всякакви съотношения на пропана и бутана, аз по-скоро бих разчитал на интеркулер, отколкото на високото октаново число на пропан-бутана.
              Та на въпроса за стойката - като си представиш най-добрата възможна система, и след това я орежеш заради ограничения бюджет, ще намериш мястото на компресора, а оттам ще стане ясно и каква да бъде стойката .
              Всичко това са принципни положения и трудно могат да бъдат облечени в конкретен пример с числа, но добре проектираната система решава проблемите, а не създава такива.
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #37
                От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                Постман при тях системата карбуратор+изпарител при никакъв вариант не може да се настрои да има адекватни смеси поне не и в този вид . Ако се сложи инжекцион за бензина и газта тогава може реалнод а се възползват от високия октан на газовото гориво , затова максимално охладения въздух е добре дошъл отвсякъде и другото е по малък аванс от поносимия за да се застраховат от детонации при борба с препятствия , като това особенно важи за пилот с празна тиква
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #38
                  От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                  Първо да се похваля, че се сдобих с компресор след бърза разходка до Пловдив и сега направо не знам как ще издържа празниците за да започна с поставянето.
                  А, че ще има интеркулер, ще има и за сега съм на вариянт въздух-въздух пред водния радиатор, но мисля първо да направя останалото, защото мястото на компресора е ясно. Щe бъде на оригинално предвиденото място за климатик, под входящия колектор.
                  Последно редактирано от Jimi; 21-12-11, 17:36.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                    Джими имали развитие ?
                    Лудак

                    Коментар


                    • #40
                      От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                      Има доста развитие, но все нямам време да пиша. Доста неща излязоха, както се очакваше...
                      Скоро ще се отчитам подобаващо...
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #41
                        От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                        Започвам с отчета...

                        1. Смяна на ремъчната предавка на хидравликата от клиновитен ремък на 6-канален пистов.

                        Това се налага както е обяснено по-горе за да може ремъчната предавка да предаде нужната мощност на
                        компресора в последствие, без да претоварва лагерите или да приплъзва. При поставянето на компресора ще
                        се постави още една ролка за автоматично обтягане на ремъка.

                        Ролка на колянов вал:

                        Решението тук е стоманена ролка от Мерцедес с преходен фланец от стомана 45. Ето:













                        Важна особеност тук е като се изработва преходния фланец да се вземе предвид,че трябва да имате достъп до болта на коляновия вал без да се налага да свалята ролката в последствие.



                        Следва ролка на хидравликата. Тук решението е алуминиева ролка от БМВ със преходе фланец от стомана 45.













                        И последно обтяжна ролка от стомана 45. Не можах да нямеря оригинална такава за това се наложи и нея да я изработим.










                        Ето ги трите на място.





                        Много важна част при проектирането беше да се запази изцяло оригиналните захвати на ролките.
                        Оригиналните ролки и ремък са прибрани и винаги можем да се вурнем в заводски вид,
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                          Как ще корегираш ъгъла на запалване ?
                          Лудак

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                            Ами как, с делкото. Малко по-назад сме го кометирали този въпрос.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #44
                              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                              2. Преработване на бензинопроводите.

                              Оригиналното разположение на бензиновите пътища в коша на двигателя, е такова,
                              че пречи при монтажа на компресора. Премахнах всички излишности и ги направих от бензинов маркуч
                              с външна оплетка от неръждавейка.





                              Бензинов клапан БРЦ и бензинов филтър. Фитъра е малък, но пък основното гориво е газта.



                              В часта с преместването на маркучите се вкрах в едно друго приключение.
                              Опитвайки се да свале едни метални тръбички нарочно сложени под входящия колектор за да им е топло,
                              се скъсаха два от болтчетата. За съжаление тези болтчета затягаха един капак, за който има антифриз и
                              той започна да си капе. Ето за този капак под входящия колектор става въпрос:



                              Та последва непревидено сваляне на входящия колектор. Интересното беше че като започнах да свалям другите болтчета се скъсаха всички освен две. Нетипично за Тойота, ама пък какво да очакваш от крепеж накиснат във вода 25 години. Та последва разпробиване нови резби и крепеж от неръждавейка.
                              Два дена ми отне само тази операция.Междувременно карбуратора отнесе едно промиване и термостата го сменихме с оригинален.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От: Re: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Ами как, с делкото. Малко по-назад сме го кометирали този въпрос.
                                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                                заводския аванс на делкото като ходове на центробежен и вакуумен регулатори не е подходящ за турбонадув и се нуждае от корекции инак ше си имаш строшени бутала и задрал блок
                                И е много прав буталата влизат нагости в картера
                                Лудак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X