Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор Eaton M62 на 22R - TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

    Естествено тоеа е моят скромен опит , не искам да звуча като някакъв супер вещ и не приемаите всичко написано за 100 % истина всеки греши и не искам някой да си счупи колата защото съм го подвел . Всички си имаме глави на раменете за да си вземаме решения сами
    Слагам и няколко снимки на неща които аз съм правил през годините .
    това е една лада 1.8 турбо която се състезава в пистовия шампионат на БФАС материала е 3 мм инокс
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00882.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5328921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00883.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5328922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00884.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5328923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00881.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5328924
    а това е снимка на моя стара любов правена е около 2006 а материала е черна стомана за парни инсталации по спомен около 3.5 мм
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alfa new  header 007.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5328926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_3539.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5328927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alfa 001.jpg
Прегледи:1
Размер:214.2 КБ
ID:5328928
    тази прикачената снимка влезе по погрешка моля да бъде изтрита !
    Прикачени файлове
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #17
      От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

      Значи алгоритъма може да е при отворен байпасен клапан на компресора/турбото, вакуумния регулатор на делкото не рабори. Ограничаването на центробежния явно е лесно.

      Тук идва и логичният въпроса как да накараме байпасния клапан на компресора да е постоянно отворен при работа на бензин, тоест атмосферен режим? Нормално той се отваря само при затворена дроселова клапа... Всъшност точно къде трябва да се сложи вакуума за байпасния клапан? Примерно от същото място като аванса на делкото?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1984Toyota22RECalifornia.gif
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5328975
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

        Няма да стгане така тази твоита работа , с доста неща не си наясно , наи добре ми се обади утре след 10 съм на линия да ти пообесня ситуациата , телефона ми е в подписа
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #19
          От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

          Е то ако бях наясно, нямаше да питам.
          Важното е да я разбулим тая тема.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #20
            От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

            Давайте,колеги утъпквайте пътя,за да можем да ползваме ноу хау от вас.В тази връзка да питам- на инекциона по лесно ли се слага турбо,и каква е цената на готовия кит?
            За мазането,на моята 73ка имам механичен компресор(за помпане на гуми) и мазането е взето чрез трипътник от датчика за налягането на маслото.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • #21
              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

              Ето го готовия комплект:
              http://www.lceperformance.com/Street...-p/1071012.htm

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1071012-2.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5329048

              2500 зелени
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                Много пара. Струва ли си?

                Коментар


                • #23
                  От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Давайте,колеги утъпквайте пътя,за да можем да ползваме ноу хау от вас.В тази връзка да питам- на инекциона по лесно ли се слага турбо,и каква е цената на готовия кит?
                  За мазането,на моята 73ка имам механичен компресор(за помпане на гуми) и мазането е взето чрез трипътник от датчика за налягането на маслото.
                  То ноу хауто е ясно , лошото е , че няма лев за да се направи както си му е ред отиват няколко бинки Не ме питай от де знам


                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Ето го готовия комплект:
                  http://www.lceperformance.com/Street...-p/1071012.htm

                  [ATTACH=CONFIG]395651[/ATTACH]

                  2500 зелени
                  А тоя кит е луди пари за тея китайски боклуци
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #24
                    От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                    То ноу хауто е ясно , лошото е , че няма лев за да се направи както си му е ред отиват няколко бинки Не ме питай от де знам



                    А тоя кит е луди пари за тея китайски боклуци
                    To затова се спирате на ТНТМто,но щом китайското е толкова пари, явно няма да се дават за читаво повече ,от колкото струват джипките.Пак да питам,като пълен лаик по въпроса, при инжекцията(мойта е такава,нищо че е с кръглия фар) по-лесно ли е, или по-трудно да се турбинира?
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #25
                      От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                      Колега Jimi, ще си позволя да ти обърна внимание на друг аспект от монтажа на механичен компресор - за да работи добре, което също включва и безпроблемно, един ремъчно задвижван агрегат, е от голямо значение правилната конструкция на ремъчната предавка и стабилното закрепване на стойката, която поддържа компресора към двигателя.
                      В този смисъл те съветвам да използваш отделен ремък само за компресора, задължително 6-канален и задължително с автоматичен обтегач, като е желателно обхващащия ъгъл около шайбата на компресора да бъде повече от 180 градуса, а това налага да се използва една паразитна ролка. Ако използваш общия ремък за задвижване на компресора, то компресорът трябва да бъде най-отпред по веригата на задвижените агрегати, защото в противен случай предаваното чрез ремъка усилие натоварва ненужно лагерите на агрегатите преди компресора, а това не подобрява надеждността...

                      За шайбите - колкото по-големи шайби използваш, съобразено с предавателното число, толкова по-малкък е шансът от приплъзване на ремъка в динамични режими (ускорение на ниски предавки), в този смисъл те съветвам шайбата на компресора да не е по-малка от 85-90мм, на Мерцедес версиите има електромагнитен съединител за задвижване на компресора и неговата шайба е 95мм - това е много добър вариант ако решиш да го използваш наготово без оглед на това дали ще го включваш и изключваш по време на работа.

                      За стойката - трябва ти наистина стабилна стойка - разни тънки набързо заварени ламаринки по-скоро няма да свършат работа, отдели време за направиш стабилна конструкция, защото силата която ремъка предава не е малка и при слаба стойка ще имаш еластични деформации и ремъкът ще работи неправилно (шайби с кръстосани оси) с всички произтичащи от това последствия.

                      Знам, че звучи общо и банално, но от опит на подобна тема мога да ти кажа, че масово се пренебрегва ремъчната предавка при проектиране на подобни китове и като резултат успешните такива проекти са много малко... дано твоят е от тях.

                      Успех с творението!
                      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                        Благодаря за инфото. Аз хич не подценявам стойката за закрепва и понеже правих това лято такава за компресора на климатика имам опит.
                        Ше се направи една планка от 8мм черна стомана, която се захваща за блока във 4 фабрични отвора с болтове 10х1.25 с 8.8 твърдост. На планката ще има заварени специално изработени втулки с вътрешна резба, пак за болтове 4 броя по 10мм.

                        Сега за ремъка не съм го мислил. Клиноводен ремък според теб не става, така ли? Имам фабрично свободна ролка (даже са две, ама иска другата да остане за климатик) на коляновия вал които са за клиновиден ремък и ме се ще да я използвам. Предполагам, че ролката на компресора ще трябва да бъде с Ф60-70мм. Обтегача едва ли ще е автоматичен, предполага паразитна ролка с натягане със болт, подобно на това на хидравликата.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          ...Клиноводен ремък според теб не става, така ли? Имам фабрично свободна ролка (даже са две, ама иска другата да остане за климатик) на коляновия вал които са за клиновиден ремък и ме се ще да я използвам. Предполагам, че ролката на компресора ще трябва да бъде с Ф60-70мм. Обтегача едва ли ще е автоматичен, предполага паразитна ролка с натягане със болт, подобно на това на хидравликата.
                          Не колега, не става с точно този размер клиновиден ремък. И не става не защото аз го казвам, а защото практиката по света го е доказала. Предаваната номинална мощност през ремъка в твоя случай ще бъде около 16-18 конски сили, а при бързи ускорявания (на бавните предавки) инертността на роторите на компресора ще изиксват още по-голяма мощност (въртящ момент). Диаметър от 60мм е абсолютния минимум за 6-канален ремък, което означава много повече за клиновиден.
                          С механично обтягане би могъл да минеш само в краен случай и то за пистов ремък и центробежен компресор, при Eaton M45, който натоварва ремъчната предавка с пулсации (защото такъв е принципът на работа с периодично отваряне на нагнетателните канали) и клиновиден ремък, не можеш да приложиш механично обтягане защото то трябва да гарантира нужното сцепление между ремъка и шайбите в статично състояние, но при работа лагерите на носа на компресора ще се претоварват... или ремъка ще приплъзва... или и двете.
                          С една дума - ако задвижиш компресора по начина както си писал че искаш, аз съм скептично настроен относно успеха на проекта ти - казвам го най-безкористно, без назидателен тон или лоши чувства... и всъщност се надявам да не съм прав, макар опитът ми да сочи друго...
                          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                            Малко спам , ама ако ви хартиса климатика обадете се
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #29
                              От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                              Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                              To затова се спирате на ТНТМто,но щом китайското е толкова пари, явно няма да се дават за читаво повече ,от колкото струват джипките.Пак да питам,като пълен лаик по въпроса, при инжекцията(мойта е такава,нищо че е с кръглия фар) по-лесно ли е, или по-трудно да се турбинира?
                              От професионална гледна точка да много по лесно е управлението на процесите после , но това е задължително трябва да стане с програмируема електронйка + човек наясно с нея . Много коли в България използват най евтиното решение за това а то е мегаскуирт , но пък тои не е чак толкова стабилна система и се нуждае от човек с опит в бранша за монтаж и настроика
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • #30
                                От: Компресор Eaton M45 на 22R - TLC70

                                Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                                Не колега, не става с точно този размер клиновиден ремък. И не става не защото аз го казвам, а защото практиката по света го е доказала. Предаваната номинална мощност през ремъка в твоя случай ще бъде около 16-18 конски сили, а при бързи ускорявания (на бавните предавки) инертността на роторите на компресора ще изиксват още по-голяма мощност (въртящ момент). Диаметър от 60мм е абсолютния минимум за 6-канален ремък, което означава много повече за клиновиден.
                                С механично обтягане би могъл да минеш само в краен случай и то за пистов ремък и центробежен компресор, при Eaton M45, който натоварва ремъчната предавка с пулсации (защото такъв е принципът на работа с периодично отваряне на нагнетателните канали) и клиновиден ремък, не можеш да приложиш механично обтягане защото то трябва да гарантира нужното сцепление между ремъка и шайбите в статично състояние, но при работа лагерите на носа на компресора ще се претоварват... или ремъка ще приплъзва... или и двете.
                                С една дума - ако задвижиш компресора по начина както си писал че искаш, аз съм скептично настроен относно успеха на проекта ти - казвам го най-безкористно, без назидателен тон или лоши чувства... и всъщност се надявам да не съм прав, макар опитът ми да сочи друго...
                                Все ми се ще да не слагам допълнителна ролка за пистов ремък, но от друга страна така пък ще запазя магнитния съединител и оригиналната ролка на компресора, която ще се задейства само при работа на газ. Сега като зе замисля на всички американски китове е с пистов и явно има защо...
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X