Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Рав4, ламбда сонди и други.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Рав4, ламбда сонди и други.

    Абе тази тема май не е много за форума, ама писах в Тойотския и нищо ето и проблема :
    Купихме и една Рав 4 на старо 2,0л. 150к.с. 2002г.И чек енджина свети.Прочетох из форума на Тойота,че има много колеги с подобен проблем, но никъде не пише как е решен освен с по 500 лв. за бройка на ламбда сонда на мен ми трябват 2 бр.за скромните 1000лв. Та понеже е за майка ми по-добре, ако е така да и сложа една газова уредба да и е по евтино .Ако има някой готово решение на проблема да казва да не откриваме топлата вода Тези Равчета са вече на годинки и съм почти сигурен, че е измислено вече по-евтино решение на въпроса Поздрави !!!
    NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

  • #2
    От: Проблем с Рав4

    Аз всъщност не разбрах в кой форум на Тойота сте писали?...
    В тази тема става дума за проблем с check engine, дано да Ви е от полза:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=44643

    А какъв е всъщност проблема?
    Последно редактирано от Yaro; 16-12-11, 21:43.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Рав4

      Здравейте и Честита Коледа ! Имам малък проблем, днес сутринта като дадох на контакт реутанчетата на таблото ми угаснаха, но след като запалих (малко трудничко) реутанчетата ми пак светнаха и не искат да угасват ... Какво да правя ?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Рав4

        Първоначално публикуван от красимира Преглед на мнение
        Здравейте и Честита Коледа ! Имам малък проблем, днес сутринта като дадох на контакт реутанчетата на таблото ми угаснаха, но след като запалих (малко трудничко) реутанчетата ми пак светнаха и не искат да угасват ... Какво да правя ?
        Честита Коледа!
        Модел, година?
        За кои "реотанчета" става дума?
        Темата е за бензинов Рав, "реотанчетата" обикновено са при дизела.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Рав4

          За бензиновият Рав решението е ламбда сонди от Ибей, на половин цена са. Скапва ги кофти гориво или щета, като цяло са читави. Универсалните от Бош не стават каквото и да ти разправят в Бош.

          За дизеловият решението е тестване с фирменият тестер, при някой модели няма лампа за код за грешка и при някаква грешка остава да свети лампата на подгрева, при други модели свети като изгори някоя свещ или релето.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Рав4

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            ................ Скапва ги кофти гориво или щета, като цяло са читави. Универсалните от Бош не стават каквото и да ти разправят в Бош.
            .....................................................
            За кой мотор говорим ...???
            1AZFE ли?
            Ако да, то има Бош сонди!
            602 се води (това не е обикновена универсална сонда), сменял съм НЯМА ЯДОВЕ!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Рав4

              За ZZ моторите имам предвид.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Рав4

                1ZZFE е 1,8 литра .....

                А колегата, по-горе е писал, че е 2 литра ....

                К'о прайм?!?

                А, между другото за 1,8 поне аз не знам Бош да имат сонди. Може и да имат ... ама АЗ не знам!
                Но за 2,0 литра ... няма ядове.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Рав4

                  Е кой да прочете, че е 2 литра . За двата литра не съм слагал, но за другите нестават. Няколко опита има вече. Компа не ги харесва и туй то. Тоя мотор на Равката в супер рядък. За 1.8 имам предвид.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Рав4

                    Zdravejte kolegi, izvinete me za latinicata, no sam v Ukrajna i niamam kirilica. Problema s lambda sondite go reshih kato si porachah ot Rusia, po tochno ot Surgut. Za 10000 rubli kupih 4 novi sondi-Denso i Toyotata zapia. 100 rubli sa 4-5lv. Vesela Nova godina i milioni bezavariini kilimetri.

                    Здравейте колеги, извинете ме за латиницата, но сам в Украйна и нямам кирилица. Проблема с ламбда сондите го реших като си поръчах от Русия, по точно от Сургут. За 10000 рубли купих 4 нови сонди-Денсо и Тайотата запя. 100 рубли са 4-5лв.
                    Весела Нова година и милиони безаварийни километри.
                    Последно редактирано от Yaro; 03-01-12, 11:05.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X