Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваръчна маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Заваръчна маса

    Мога да дам информация от миналата година:
    -Заваръчна маса Build Pro, Размери на работния плот: 1960 х 1150 мм.Производител: Strong Hands, САЩ
    Цена без ДДС-4751 лв.
    -Комплект за закрепване и фиксиране на детайли
    Цена без ДДС-3331 лв.
    В сайта на АМЕТИСТ може да се видят какво представляват масите.

    Коментар


    • #77
      От: Заваръчна маса

      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
      За Деммелер ли става дума?
      Примера който съм дал е от китайски производител.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #78
        От: Заваръчна маса

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Проблема да си я направиш сам за много по ниска цена е никакъв .
        Проблема при мен е в това,че днес имам да правя парапет,утре МК за хале,вдругиден порти.Та това съоръжение рядко ще ми трябва.Иначе с няколко профила НЕА 160 и една дузина яки дърводелски стеги,постигам същия ефект.

        Коментар


        • #79
          От: Заваръчна маса

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          И окомплектовката ли?
          И нея . Тя като гледам се купува отделно .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Заваръчна маса

            То без нея масата е излишна, именно приспособленията са хитрата част. Отделно са и си избираш сам какво да си вземеш, като има комплекти, които са с отстъпки. Но за по голямата част се съмнявам, че ще излезе по-евтино да си го направиш сам - има доста стругова и фрезова обработка. Планките и ъглите се затягат с ето такива болтове към масата:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5743190

            Ние си имахме и конструктор и малка 3+2 осна фреза с ЦПУ и познати и приятели с всякакви други машини и производствени технологии, можехме да си я произведем и сами, но определено сметката не излизаше, затова я купихме. А и тази маса не е за хоби дела, тя е за производство, където се очаква да се изплати. При нас поне, се изплати бързо. За хоби има значително по-прости и евтини решения.

            Коментар


            • #81
              От: Заваръчна маса

              Имам идея да си направя многофункционална маса за хоби цели. Къде в София могат да ми заварят рамка 1200 х 700 от профил 50х50 х4 с няколко напречни с минимални отклонения от равнинност? Ако върху такава рамка заваря планки ( шевове от 40-50 мм) дали ще се деформира ( изметне )?

              Коментар


              • #82
                От: Заваръчна маса

                Със сигорност ще изметне, но при такава малка маса можеш да й сложиш 5мм ламарина. Няма да седне много.

                Коментар


                • #83
                  От: Заваръчна маса

                  Ламарината трябва да може да се сваля, защото масата ще се ползва не само за заваряване. Ще бъде и дърводелски тезгях, монтажен плот,ще се монтира циркуляр и оберфреза. като за начало.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Заваръчна маса

                    Проблем да се сваля няма, възможно е да се направи.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Заваръчна маса

                      Сигурен съм, че може. Ще си я направя сам. Въпроса ми е къде в София могат да ми заварят правоъгълна рамка от квадратни профили? С достатъчно прави ъгли и достатъчна равнинност,(домашна употреба за хоби цели ) размерите с много големи допуски. . Ще си подготвя заготовките, няма изискване да стане вчера , утре или другата седмица. Предварително благодаря.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Заваръчна маса

                        Аз си направих подобна маса, за хоби употреба. Рамката е с размери 90 см/1 м, като при заваряването самата рамка не се изметна. Изкривяване се получи при заваряване на плота- 2 мм ламарина. Явно се поувлякох и направих повече шевове от необходимото, което бе неоценим опит на принципа проба грешка. За пестене на място съм я захванал с две панти към стената на гаража. Ще я снимам тези дни.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Заваръчна маса

                          Ламарината ще се захваща с болтове, но ще заварявам планки заради другите функции на масата. Ти рамката на твоята от какъв профил я направи, и колко се изметна при заваряването на ламарината? За пестене на място ще бъде със сгъваеми крака.
                          Само да намеря кой да ми завари рамката, че явно е сложна задача.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Заваръчна маса

                            Сложна задача? Сигурен ли си че ти трябва заваръчна маса?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #89
                              От: Заваръчна маса

                              Хич не е сложна работа, ами си много си далеч...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Заваръчна маса

                                Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                                Хич не е сложна работа, ами си много си далеч...
                                Аре дай идея и престани с диагнозите.Като не е сложна работа,обясни на простите ора как да стане,а не колко сме тъпи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X