Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваръчна маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Заваръчна маса

    Маса която да не се гъне, и да може да я качваш сам на ремарке?

    И аз искам джип с 6 литра мотор, с гуми 42", и да гори 4-5 нафта...

    Дори и да я направиш от профили или винкели-за оребрение, та да не поддава, и отгоре да я облечеш с някаква по-тънка ламарина-пак ще си тежи доволно.

    Направи си една сметка колко материал ще ти трябва за да направиш добра рамка за плота, размерите на плота, крака и разпънки, и иди във фирмаъа дето продават железа, там знаят теглото на всеки материал на метър или квадрат. Питай, и си сметни.

    Аз бих си направил рамка от профил 40х40, с размер на светлия отвор 200х200, най-много 250х250. Всичко здраво заварено, и отгоре почти идеално равно. Крака от 50х50, разпънките стават и от 40х40. Всичките тези профили от възможно най-дебелия материал. Тук имаме най-много до 3 мм дебелина на стената, но стават, доста е здраво. Отгоре сложи плот от 5 или 6 мм ламарина, здраво заварена отдолу към рамката.

    Съвет-не покривай цялата рамка с плота. Остави си 1/3 само на решетка, така ще може да пускаш някои по-чепати детайли да висят надолу.
    Даже, ако искаш да е по-леко(и евтино)-може да покриеш само 1/3 от решетката с ламарина-за дребни детайли. Едрите си стоят и на решетката.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Заваръчна маса

      Иванко, благодаря за темата. Не съм я намерил, защото търсих по ключова дума маса..

      Кольо, пак казвам нямам предвид безгрижно да я метна, но все пак да е възможно. В сайта на Ташев Г. са дадени примерни тегла. За маса 100х70 с плот 10мм и заложени 10метра профил 50х50 за конструкцията го сметнах 82 кила. Е, това без заваръчния метал и колелцата, но пък съм оставил щедро метраж на профилите. Да, няма да се товари лесно, но мисля средностатистически мъж ще я покатери. Вече с 12мм плот и 3мм профил става почти 120, което вече е доста оптимистично дори за здрав човек.

      Затова имам нужда от съвет докъде е разумния компромис. Това с частичното покриване ми допадна. Даже повечето купешки маси са с изрязани парчета или с голямо количество дупки. Не знам дали е от съображения за тегло обаче

      Коментар


      • #48
        От: Заваръчна маса

        Опит братче, опит...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Заваръчна маса

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035548972-big.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5739524
          Ей това е заваръчната маса от бившата ми работа.Плота е 20-ка плоча, заваряван, челосан, дупките са през 100 точно, на растер, а в ъгъла се вижда количката с приспособления за масата.Но ние произвеждахме машини и ни трябваше точност на сглобката, това първо, освен това докато нямаше машина на нея, правехме какви ли не щуротии, което пък изискваше гъвкавост.
          Много ще си улесниш живота, ако и направиш отвори с резби на растер и малко приспособления-прави ъгли и прочее.Та проучи къде могат да ти я челосат и да и направят отворите.Ако не можеш да намериш гояма фреза, вариант е да изработиш няколко малки плочи, после ще ги сглобиш точно,като използваш отворите им.Може като тая на снимката ми, да направиш и бордче с отвори.
          Аз не съм проучвал колко ще излезе.Това на снимката е десетина хиляди евро, но е метър и половина на три, а и реално приспособленията са по скъпата част.В каммартон имаха някакви по евтини, включително гаражни размери.Ако фрезата ти идва скъпо решение, винаги може да заложиш на ролетката, центъра и бормашината, ще ти трябва само кондуктор за да са ти прави отворите, останалото е точноста при биенето на центъра... и умението да заточваш бургията правилно.

          Коментар


          • #50
            От: Заваръчна маса

            Както казаха по-нагоре, масата трябва да бъде поне колкото лист ламарина. На предишната работа я бях правил от 30/40 профил за ребра, краката бяха 50/50 и 120/250см. ламарина. Не беше за тежки детайли, но беше удобна за врати, решетки и портали. Та маса се избира според това за какво ти трябва. А за разнасяне съм си направил "магарета" от 40/40 разглобяеми са и са удобни.

            Коментар


            • #51
              От: Заваръчна маса

              Благодаря за съветите!

              Frysco, да, наистина би било готино масата ми да има такива функционалности, но за мен е огромно надскачане на нуждите ми. Ако трябва да търся кой да ми челоса плота и да изреже отвори то и стойността на масата отива доста над бюджета.

              Дидо, масата трябва да е поне колкото лист ламарина ако с това си изкарваш хляба или ако хобито ти граничи с мания При мен не е налично нито едното обстоятелство. Изрично казах, че съм хобист и това няма да е само заваръчна маса, а до голяма степен и работен тезгях.

              Наумил съм си да се оправя с около 200лв за материали. За плота се убедих, че за моите нужди и изисквания 10мм е прекалено. Мисля да се спра на 6мм, а за крака 50х50. Останалите профили ще помисля за нещо по-малко и правоъгълно. По принцип ми хареса идеята част от масата да не е покрита от плот, но като се замисля то нищо няма да остане от работния плот. Засега съм се спрял на 100х70см.

              Много ми хареса идеята за регулируемите крака. Чудя се как да ги направя или дали се продават фабрични такива? Това, което ми дойде на ум и ми се струва е най-лесно е да "затапя" профилните в долната част с планка, на която има предварително нарязана резба М12 примерно и 4 болта да играят ролята на регулировка. Хем ще се въртят лесно с ключ.

              Гледам доста клипове в ютюб, има много готини изпълнения - семпли, но с идея. Много неща ми харесаха и търся оптималния вариант да синтезирам това, което на мен ще ми е необходимо. Както каза Кольо обаче, требе си опит и си мисля, че колкото и да го мисля накрая все няма да стане баш-баш, защото няма да взема нещо предвид

              Коментар


              • #52
                От: Заваръчна маса

                Регулирането най-добре е ако намериш крака от някъде които да са с резба но и да лагеруват към земята... иначе само с болтове се измества при нагласяване... Но най-лесния начин е както си го описал ти, затапваш профилите с дебела планка (поне 5-6мм) нарязана с резба... или продупчена планка за да мине болта и стабилно заварена гайка от вътрешната страна на планката... и двата метода съм ги правил и са ок... според мен е според преценка... Ако не можеш да намериш крачета (то има, ама визирам за евтини), идейно е да вземеш голями болтове, главите на които да "наостриш" до бнужното на струг, за да станат конусни... след това слагаш по една планка под тях с леко центрирана дупка за да влесне конуса, но и да не пречи на гаечния ключ за манипулиране с болта нали
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #53
                  От: Заваръчна маса

                  Крака се продават секви. Най-лесно ви е от мдм

                  https://www.mdm-bg.eu/brand/home/bid/1/mcid/34/pcid/35/
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Заваръчна маса

                    Чудесно!

                    Сега под въздействие на бушуващия ентусиазъм мисля да си ги направя сам, но да видим дали ще ми стигнат мерака, времето и уменията Ако не - ще взема някакви готови.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Заваръчна маса

                      Прави каквото ти трябва и както на теб ти харесва. Все пак масата ще се ползва от теб, всичко друго е масаж на клавиатурата.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Заваръчна маса

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-1-0-74048900-1396713392_thumb.png
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5739598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-1-0-31270400-1396713405_thumb.png
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5739600
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Заваръчна маса

                          Здравейте отново,

                          Моята маса се развива Взех материалите, спрях се на 6мм плот 1000х800 и крака 40х40. За жалост се прецаках и не видях, че листа, който ми дават е с някакъв дефект. Има няколко "вълни", които са придружени със синкави оттенъци на метала и го обхващат в цялата дълбочина. Т.е. нагънато е от двете страни на плочата. Не мога да си го обясня с друго освен с фабричен дефект. Както и да е, това ще го преживея и ще знам за напред

                          Въпросът е, че тръгнах да почистя повърхностите, където ще са заварките с ламелен диск. В близост до тези вълни повърхностния слой, който наричат mill scale (съжалявам, не съм го срещал преведено на български, а се уча основно от youtube), който бил резултат от горещото валцоване падна много лесно, направо се отлюпи и отдолу се показа лъщящ метал. Другаде обаче не падна така лесно и не съм го мъчил твърде много.

                          Въпросът ми е трябва ли навсякъде да чистя това покритие до лъскаво или не е толкова фатално? Освен това с какво да почистя повърхностите преди заварки? Някъде четох за коресилин. Обикновен обезмаслител ще свърши ли работа?

                          Благодаря предварително!

                          P.S. Зная, че има много места, където могат да "заравнят" детайл до десети от милиметъра, но има ли някъде, където могат да ми изшлайфат плота на масата като я завърша? Включително ако някой от вас може да ми предложи тази услуга ще се радвам да ми пише на ЛС с някаква груба идея колко би ми струвало. Идеята е да се отърва, поне донякъде, от въпросните вълни.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Заваръчна маса

                            Глей колко съм прост, писах какви ли не умнотии, а не ми хрумна да ти подскажа да вземеш студеновалцована ламарина...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Заваръчна маса

                              Аз студеновалцована не видях по-дебела от 2мм. Нищо де, минал съм се с тая ламарина така или иначе, дай акъл как да действам с почистването

                              Коментар


                              • #60
                                От: Заваръчна маса

                                Във Фокс лазер има такава ламарина, хем могат и да я отрежат.За почистването, не знам къде конкретно могат да я шлайфат, иначе на ръка е безумен труд и няма да можеш да я изравниш.Окалината знам, че се маха и с някакви химии, но какви точно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X