Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваръчна маса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заваръчна маса

    И кво... никой ли не си е направил маса да я покаже. Тези купечките ги знам, ама парата е много .......
    Дайте някоя снимчица.

    Коментар


    • #32
      От: Заваръчна маса

      Ето една маса правена е от заварчик с 45 години стаж за да му е удобна на него . Много бързо се работи на нея особено с прикачането на прави ъгли . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0064.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5416127
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Заваръчна маса

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ето една маса правена е от заварчик с 45 години стаж за да му е удобна на него . Много бързо се работи на нея особено с прикачането на прави ъгли .
        Хубава е маста –здрава и стабилна !Но профилите играещи роля на прав ъгъл в даден случен ще помогнат, в друг пък ще пречат!
        Последно редактирано от welderargon; 12-10-12, 22:47.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #34
          От: Заваръчна маса

          Профилите са "точкувани" и не е проблем да се махнат след свършване на серията.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Заваръчна маса

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Хубава е маста –здрава и стабилна !Но профилите играещи роля на прав ъгъл в даден случен ще помогнат, в друг пък ще пречат!
            Човека който работи на тая маса е заварчик всички възможни методи с 45 години стаж щом на него не му пречат да си ги държи . Аз също съм работил много часове на тая маса и до сега неговите приспособления само са ми били от полза . Ако за всяко нещо което съм научил от него трябваше да му сипвам по ракия да е умрял от цироза поне преди 5 години
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Заваръчна маса

              Аз бих направил профилите на болтове. С вградени втулки за да не мръдват отворите, и болтове без глави, само с канал за отвертка за тапи на отворите с резби на масата.
              Ама и така може де, масата си е доста широка, и при по-малки изделия профилите няма да пречат.

              В единия завод в който работех имаше маси направени от плоча дебела 120 мм, а може и повече. С отвори по 50 мм в плочата. Явно са били за нещо друго, ама сега се изплзват като равна повърхност при стиковане на разни изделия. Доста стабилно си стоят на мястото...

              На снимката съм оградил с червено масата. Нямам по-добра снимка.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0096 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5416210
              Последно редактирано от Кольо; 13-10-12, 08:45.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Заваръчна маса

                Ето какво направих до тук по въпроса с масата. На този етап плота ще е от ПДЧ, а по-късно като се сдобия с въпросните плочи с отвори ще го сменя. Размислих над някои размери и реших дължината на плочите да е 1000мм, а не 1200. Причината е, че калиброваните шини се предлагат по 3 метна и ще ми излезе оста по-изгодно с тези размери. Матричните отвори да са в 3 редици по 20бр с диаметър 16мм, с междуцентрово разстояние 50мм един от друг. Монтажните отвори към рамката ще са повече, за а имам по голяма възможност за разместване. С двете колелца е доста лесно преместването на масата, въпреки че е към 130-140кг за момента. С плочите ще удари 400кг и тогава ще се нуждая от втори чифт. От едната страна липсва стабилизиращия профил на крачетата, с цел да си вкарвам телоподаващото от долу Живи и здрави ще снимам и всички приспособления към масата като ги изработя. Отклонението на гредите от равнината е 2мм, което в последствие ще се коригира с подлагане под подложките на самите плочи. Доволен съм как стана въпреки разликата във височините на гредите
                Ето и снимките
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:182.5 КБ
ID:5433097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:154.2 КБ
ID:5433098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:194.6 КБ
ID:5433099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:146.4 КБ
ID:5433100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5433101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5433102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5433103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5433104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5433105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5433106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5433107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5433108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5433109Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5433110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5433111Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5433112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BuildPro Welding Table.jpg
Прегледи:2
Размер:62.1 КБ
ID:5433113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tma57838_1.jpg
Прегледи:2
Размер:40.9 КБ
ID:5433114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5433115
                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Заваръчна маса

                  Екстра е станало... само плота да беше от метал щеше да е перфе, ама до колкото прочетох, това ще е следващото подобрение
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заваръчна маса

                    http://www.youtube.com/watch?v=1V_hceYQ3xM
                    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

                    Ето още нещо по темата. Много елегантно изработка. Гледам, че от долу е с цели шевове. Как не се е изкривила ламарината?
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заваръчна маса

                      Явно е достатъчно дебела и не отдава.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заваръчна маса

                        Аз "работя" върху масивно чугунено тяло от стара немска дърводелска фреза. Плота е фрезован и абсолютно равен, Има си и канали "лястовича опашка", а и към самата фреза има разни прави ъгли и прочие.

                        Малка е (120x120) някъде, на засега по-голямо не ми е потрябвало. Ако потрябва ще стъкмя някакво удължение, ама надали - това там са ми играчките (масата е между струга и фрезата), макар че човек никога не знае. Поне си имам трифазни тоци, аспирации (които мога да ползвам само за проветрение, щото цеха е дърводелски), висок таван и хубаво осветление.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заваръчна маса

                          Здравейте,

                          След като избрах телЕподаващо реших да си направя с негова помощ една скромна маса. Уж заваръчна, но ще я използвам и за всичко останало покрай хобитата.

                          Гледам напред в темата се говори за разни плотове от 18-20мм, само че аз такъв материал не намирам (не че съм търсил много де), но и по-важното е, че предпочитам да е сравнително транспортабилна. Т.е. не ми трябва решение, което го слагам на място и не се пипа 20 години.

                          В тубата разни колеги-хобисти си правят от 3/8 инча, което в наличностите по нашите магазини да кажем е 10мм. Кой е санитарния минимум дебелина на плота без да се гъне? Общо взето съм се спрял на 10 или 12мм, но ако кажете, че и с 8мм няма проблем ще ми е много приятно да го чуя

                          Другата ми драма е каква да е височината. Не съм заварявал достатъчно, за да знам каква е оптималната височина. Предполагам седнал няма как да се работи и трябва прав и въпреки всичко с каква височина е стандартното работно място? Говорим за нормално телосложение на мъж от около 180см.

                          За конструкцията се спрях на профил 50х50 квадрат. Не че имам сериозни доводи защо точно толкова, просто едно от клипчетата, на които сериозно се позовавам използват точно такъв. Чудя се каква дебелина да избера като има варианти от 1,5 - 2,0 и 3,0мм. Предвид типа на конструкцията и използваните профили си мисля, че и 1,5 ще е достатъчно, какво ще кажете вие?

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заваръчна маса

                            За височина по спомен в работата ни масите са около 80см. високи и работим прави без проблеми... моя маса я направих 90 и ми идва почти на предела като височина... аз съм 180см
                            Но тук според мен всичко е до удобството на човек... според мен можеш да я направиш на 80см. с крака който дам ожеш да регулираш +/- 5см. така ще можеш да си я настроиш най-добре и същевременно с това да я направиш да не се клати
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заваръчна маса

                              Благодаря!

                              Само да уточня, че под това да не се гъне плота разбира се нямам предвид да се гъне под натиска от работата ми. Няма да сглобявам танкове Идеята ми беше да е достатъчно дебела, та да бъде права като я взимам от магазина, т.е.да не се е деформирала от транспортиране и т.н. Целта е максимално права работна повърхност, здрсвината ми е последна грижа.

                              Също така под транспортабилност разбира се нямам предвид да я метна на дясната седалка и да си я нося с мен навсякъде. Имам предвид при нужда сам или с минимална помощ да я кача на турустическо ремарке и да си я пренеса.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заваръчна маса

                                Моята маса е с ламарина около 5мм. т.е. то е работен тезгях и има колела от долу... бях пускал и тема тук преди време... Реално повече от 5мм. ти трябва ако ще я ползваш за наковалня или за заваряване на някакви много прецизни неща, където не трябва да има грам мърдане при загряването от заварките

                                П.П. Ето я темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%E7%E3%FF%F5
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X