Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети на опитния автомобилист

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети на опитния автомобилист

    С годините се придобива опит и понякога това става по пътя на пробите и грешките,на успехите и несполуките.Всеки ли трябва да изобрети велосипеда?
    Темата е за това как може да излезем от изглеждащо безизходно положение.Всеки знае сак се ремонтира пробит радиатор с червен пипер и ремък с дамски чорапогащник.Давайте примери за полеви ремонт защото при излизането по планините и полята винаги има инциденти.Ако има и снимков материал ще бъде полезен за всички.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: Съвети на опитния автомобилист

    Миналото лято имах мотоциклет YAMAHA XT600,както си карах извън града ми се скъса едното жило за управлението на карбуратора и нямаше как да продължа.Старото жило стана прекалено късо за всякакъв ремонт и доработка и реших да намеря някакво решение.
    Колега шофьор ми даде кабел от ел.инсталация /защото нямаше друго подходящо/който промуших в бронята,в единия край направих възел който монтирах в ръкохватката а с другия край хванах лоста на карбуратора.Този ремонт бе доста успешен и без проблеми минах около 150 км докато се приберх и го смених о оригинално.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Съвети на опитния автомобилист

      При теч на охладителна течност съм ползвал винаги боза и действа перфектно. Веднъж реших да купя кутия с американска присадка за същата цел и с огромна изненада видях , че е някакво подобие /бледо/ на нашенската боза и на цвят , и на мирис / а и на вкус/.

      Коментар


      • #4
        До: Съвети на опитния автомобилист

        Дамските чорапогащи имат още едно сериозно приложение ( освен като ремък). Когато лека кола забуксува много на лед или сняг а водача не се е сетил за веригите, навива чорапогащите около водещите гуми. Вярно скъсват се за няколко м етра, но колата излиза.
        Това е пробвано лично. Когато ми го казаха умрях от смях, ама работи....
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Съвети на опитния автомобилист

          със жената заедно ли ги слагаш на гумата
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #6
            До: Съвети на опитния автомобилист

            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
            със жената заедно ли ги слагаш на гумата

            Коментар


            • #7
              До: Съвети на опитния автомобилист

              преди много години един инстуктор ми разказа как с войнишки колан се е придвижил до гаража ...около 30 км. на камиона се счупва лагер на предното колело ...маха счупения лагер навива колана около оста като предварително скосява двата края на колана да се получи правилна окръжност този кожен лагер трябва добре да се намаже с грес и много точно да се направи . прозвучами логично .

              Коментар


              • #8
                До: Съвети на опитния автомобилист

                Веднъж един камък ми скъса бензинопровода на реното. То е имало ламарина дето го пази, но се оказа, че е безследно изчезнала при някой ремонт. Решение - Парченце маркуч не много важна тръба. В случая за оттичане на конденза от климатика. Нагряване на краищата със запалка и оформяне по размера на маркуча на бензинопровода. Затягане с парчета от бодлива тел отрязани от оградата на наблизо намираща се запустяла къща и готово . Към двеста километра безпроблемно предвижване до вкъщи.

                Спукан картер. Първо спиране на теча с дъвка. После отмиване на маслото около пукнатината с 60 градусова ракия(грехота е знам, ама неволя). След това залепяне на капачка от шуменско с поксипол. Отгоре слой марля натопен в поксипол. И върху това стабилно облепяне с изолирбан. Доливане на масло и 150 километра без течове и прибиране към 10 вечерта. На сутринта цялото това нещо вече беше паднало и маслото изтекло и до сервиза на буксир, но си свърши работа полевия ремонт . А карах толкова смело, защото бордовия компютър при палене показва нивото на маслото и така с гасене и припалване по нанадолнищата от време на време го следях в движение

                И един ремонт на лагер макар и на колело. Единствения инструмент под ръка беше... Сникърс . С нишка от карамела поставяхме дребните съчми, а смес от карамел и шоколад използвахме вместо грес, за да ги държи по местата из в последствие. А спуканата гума напълнихме с трева. От време на време спирахме да до натъпкваме още като слегнеше.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Съвети на опитния автомобилист

                  Скъсване жилото на съединителя в Неделя надвечер пред НДК.
                  Нямаше ги още магазинчетата за авточасти по ул. Симеон, но пък старите продавачи на велосипедни части пред женския пазар бяха на линия.

                  ... От дългото жило за задна спирачка на бегач и старата броня на скъсаното жило закърпих положението и дори колата се кара така няколко дни.
                  ... to be continued

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвети на опитния автомобилист

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Спукан картер. Първо спиране на теча с дъвка. После отмиване на маслото около пукнатината с 60 градусова ракия(грехота е знам, ама неволя).
                    Е бива ли така бе човек.
                    B+

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвети на опитния автомобилист

                      Зимата, ако случайно сте забравили дръпната ръчната и замръзне, не е голям проблем. Викайте колега да прекара с ауспуха до замръзналото колело. С помощта на станиолена тръба или маркуч от прахосмукачка насочвате изгорелите газове в точката на замръзване (барабан, жило) след 10-15 минути сте готови. Предимство имат собствениците на Трабант. Там тръбите ги има готови за подгряване на гърнето. Няма опасност да запалите или стопите нищо. Два пъти вече го пробвах.
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвети на опитния автомобилист

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Единствения инструмент под ръка беше... Сникърс .
                        чудух се .... какво липсва в комплекта ми с инстументи???
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвети на опитния автомобилист

                          Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                          чудух се .... какво липсва в комплекта ми с инстументи???
                          За инструменти не знам, но абсолютно сериозно по ред причини когато хода по планини и особено пещери сникърса е неделима част от аптечката ми!
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвети на опитния автомобилист

                            Какво ще правите ,ако на далечен път реле-регулаторът на автомобила ви излезе от строя ,а нямате резервен?
                            Изходът е следния,откачете проводниците от изводите за четките и захранването на релето и към тях свържете лампа 12В с мощност 21Вт. С този допълнителен електрически товар временно ще замените реле-регулатора и ще предпазите генератора от повреда.
                            Преди години когато трудно се намираха части, с така поставена крушка но 24В Камаза работи няколко месеца докато намерихме ново.Лампата служи като реостат и успешно регулира напрежението на регулатора.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвети на опитния автомобилист

                              спуках гума в голяма кал насред нищото
                              завихме рапидка но няхме компресор да надуем гумата
                              имам крик тип въздушна възглавница(не знам дали си има конкретно наименование)
                              махнахме маркуча от крика, единия край в аспуха, другия на винтила увит с тел
                              гумата се напомпа и всичко бе наред
                              интересно е, че когато отидох на другия ден на вулканизатор налягането в гумата бе 1,6 -)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X