Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маховик от ktm exc на sx 450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маховик от ktm exc на sx 450

    Карам sx 450-2005г вече четири сезона само в горите.Ползвам го като ендуро а не като крос.В ниските обороти не е стабилен като EXC-то.Ако му сложа маховик от EXC който е по-голям дали ще има добър ефект или ще стане по лошо.Някой правил ли е това упражнение?

  • #2
    От: Маховик от ktm exc на sx 450

    Вашия мотор е RFS модела, можете спокойно да монтирате маховик от ЕХС (също RFS) без никакъв проблем , също и стартер , това го направи един приятел със същия модел като вашия , само си намерете частите . Резултата беше ,повече от задоволителен , в ниските-истинско ендуро, а над средните мотора направо полудява(като кросов). С две думи няма да съжалявате !
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • #3
      От: Маховик от ktm exc на sx 450

      Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
      Вашия мотор е RFS модела, можете спокойно да монтирате маховик от ЕХС (също RFS) без никакъв проблем , също и стартер , това го направи един приятел със същия модел като вашия , само си намерете частите . Резултата беше ,повече от задоволителен , в ниските-истинско ендуро, а над средните мотора направо полудява(като кросов). С две думи няма да съжалявате !
      Мерси за отговора.КТМ-а го карам от давна и съм много доволен от него,не ми се разделя с него .Предпочитам леко да го тунинговам вместо да го продавам за без пари и после да си блъскам главата с някой истарбушен кофтор.

      Коментар


      • #4
        От: Маховик от ktm exc на sx 450

        Колега с какви пиньони е мотора.
        Аз карам 2004г SX 450 модела и му по свикнах, обаче доста играя със съединителя.
        По технически причини (а в последствие и финансови де) смених титаниевите клапани със стоманени и мотора се по успокои като че ли в ниските и сега си го карам и ми е ок,но ще променя малко и предавателното число щото сега съм с 13 на 47 зъба и много бърза по бавните пътечки.

        п.п. И аз съм доволен и не ми се разделя..... за сега с него.
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #5
          От: Маховик от ktm exc на sx 450

          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
          Колега с какви пиньони е мотора.
          Аз карам 2004г SX 450 модела и му по свикнах, обаче доста играя със съединителя.
          По технически причини (а в последствие и финансови де) смених титаниевите клапани със стоманени и мотора се по успокои като че ли в ниските и сега си го карам и ми е ок,но ще променя малко и предавателното число щото сега съм с 13 на 47 зъба и много бърза по бавните пътечки.

          п.п. И аз съм доволен и не ми се разделя..... за сега с него.
          Моя е 13 на 52.Ползвам го като много хард ендуро.При нас в Рила над 2300 метра си е само яки скали и кози патеки.Аз съм се качвал с него на 2750метра.На горната земя е най добре с хард ендуро 250сс.С 13 на 52 е много рязък ама няма начин ,по козите пътеки трябва да е много бавен и много силни ниски иначе ТУП и гасне та затова трябва да го тунинговам още малко.

          Коментар


          • #6
            От: Маховик от ktm exc на sx 450

            Намери си частите и давай смело, няма да съжаляваш огромна разлика има. Аз направих тази процедура на Хусаберг FC 550, сега е вече FE така да се каже. Преди в ниските беше много склонен към гаснене, сега дори като падна много често продължава да работи без да гасне. В ниските стана като дизел
            motobattalion

            Коментар


            • #7
              От: Маховик от ktm exc на sx 450

              Правил съм го това на Хонда ЦРФ450Р маховик, който добавя +385гр. на оригиналния, разлика наистина има, започна да върви на 5-а с 20км., но пак не стана ендуро...започна да ми изчезва съединителя като позагрее. Иначе из Стара планина по дългите пътеки беше много готино...докато стигна до някой камъни .
              Както и да е, разлика наистина има и се усеща, сякаш мощността се премества повече към ниските обороти, без да изчезва от високите.

              Коментар


              • #8
                От: Маховик от ktm exc на sx 450

                При всички случаи ще има ефект.Аз нали купих Хондата на Чинела и сега я карам.
                Мотора е с тежест на маховика. Моя колега Светльо има същата Хонда без тежест.
                Имаме прекрасна база за сравнение,моторите са напълно еднакви.
                Тази рязкост и агресия се усещат от първото тръгване при оригиналния вариант.
                Аз лично подкрепям идеята за слагане на тежък маховик.

                П.П.Абе щом го е направил Чинела значи има за какво.

                Коментар


                • #9
                  От: Маховик от ktm exc на sx 450

                  Ако си поиграеш с пиньоните ще ти излезе по-евтино(14 е твоя преден пиньон).За да смениш ротора на ЕХС трябва да смениш и статора щото са различни с твоите,а на тези две неща цената е м/у 800и 900лв.(само статора е 450лв.).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маховик от ktm exc на sx 450

                    Този номер със маховика определено има ефект, но кросовия мотор трудно ще може да се кара по кривите пътеки, поради факта, че му идва дълга първата и е по близка до втора скорост на ендурото отколкото до първа. За пример, мога да посоча разликите между предавателните числа на ЦРФ 450Р и ЦРФ 450Х. Почва една игра със съединитела, който загрява и почва да увлича.

                    450Р - 1. 27/15-1.80 2. 25/17-1.47 3. 21/17-1.23 4. 21/20-1.05 5. 20/22-0.90

                    450Х - 1. 29/13-2.23 2. 26/16-1.62 3. 21/17-1.23 4. 19/19- 1.00 5. 19/23-0.82
                    Както се вижда, броя на зъбите и предавателното число, са еднакви само на 3-та скорост.
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маховик от ktm exc на sx 450

                      Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
                      Ако си поиграеш с пиньоните ще ти излезе по-евтино(14 е твоя преден пиньон).За да смениш ротора на ЕХС трябва да смениш и статора щото са различни с твоите,а на тези две неща цената е м/у 800и 900лв.(само статора е 450лв.).
                      Жоро предния пиньон ми е 13 а задния 52,повече няма на къде с тях.Ротора и статора общо в ктм струват 523лв.Ще поровя в ибей за по разумна цена ако не намеря до март давам 523лв и това е.Далеч съм от мисалта че ще стане exc ,свикнал съм му много и в оригиналния варант не ме тормози но все пак ако има по-добър ефект ще има тунинг.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маховик от ktm exc на sx 450

                        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                        Този номер със маховика определено има ефект, но кросовия мотор трудно ще може да се кара по кривите пътеки, поради факта, че му идва дълга първата и е по близка до втора скорост на ендурото отколкото до първа. За пример, мога да посоча разликите между предавателните числа на ЦРФ 450Р и ЦРФ 450Х. Почва една игра със съединитела, който загрява и почва да увлича.

                        450Р - 1. 27/15-1.80 2. 25/17-1.47 3. 21/17-1.23 4. 21/20-1.05 5. 20/22-0.90

                        450Х - 1. 29/13-2.23 2. 26/16-1.62 3. 21/17-1.23 4. 19/19- 1.00 5. 19/23-0.82
                        Както се вижда, броя на зъбите и предавателното число, са еднакви само на 3-та скорост.


                        Интересни данни! Благодаря! Да допълня -на ЕР-А задния венец е 47 зъба ,а на Х е 51зъба!
                        По темата мога да добавя,че освен с маховик по-голям въртящ момент в ниските може да дойде и от разпределителен вал на някоя тунинг фирма !

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маховик от ktm exc на sx 450

                          можеш и да смениш касетата на съединителя с по тежка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маховик от ktm exc на sx 450

                            Венци, това упражнение с по-тежък маховик на кросов мотор съм го правил още 2006г на CRF450R-02.
                            Подробно и със снимков материал съм го показал също, след това слагах и на CRF450X-06, пак съм го описал и заснел.
                            Има и много мнения по въпроса, само сядай и почвай да четеш, в този форум има всичко.

                            Да, от кросов мотор с доработки /различни/, можеш да направиш ендуро, но ТРАЯЛ НЕ.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X