Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за морска карта за Humminbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за морска карта за Humminbird

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    и може да си го разнасяте като пръскачка из лозе.
    А е те това ни беше идеята и ти много добре ни разбираш.Носим АИСа,Грундиг ССБ радио за прогнози в отворен океан,носим бустьр за GSM сигнал,резервен автопилот / това е смешно ма как кара 4 дни срещу вьлната само той си знае / носим си и печка на 12 волта,инструменти разни и .............списька е дьльг.
    Идеята беше да не тежи,да е яко,да няма кабели,да е просто свьрзването,да няма мальк монитор,че в мьглата пред Фриско има да се дзверя кой от кьде идва,а на пада екрана му е достатьчно голям.Трябваше да лови на дистанция,да е изпитана фирма,да има антена кьм него,да се врьзва лесно кьм тока.

    Избора не беше голям - безжична врьзка с телефони и Айпади,антена кьм него и вход за запалка,грубо 500 кинта и сега знам кой кьде ходи,кога и след колко ще е до мен,именцето му знам,а не да им викам Ей ти грозния...........

    Гледахме това с радиото,гледахме и чернобелия екран,СААБ имат един уред,има и доста които се включват кьм лаптоп с УСБ порт,но се увьртехме в кабели и брата взе тоя.Надделя екрана на Айпада,няма какво да го бие това,а кьдето и да трьгнем си носим по един на човек,че не вярваме на карти или навигацията по лодките.

    Мислехме да вземем един комбо който да не го регистрираме,да предава без име и данни на лодката,но като минем 3 пьти покрай някоя военна база в 3 сутринта и ще ни скокнат нинджите.Сега мисля да им се обадя на тия от Дигитал и да им обясня,че всяко уважаващо себе си нещо си има аларма и то нормална,а не като алармите на новите Реймарин дето се чудя кое свирка и го тьрся под масата.

    Това му е кофтито - няма аларма,свирка за близка цен на 350 метра,а това не е дистанция при която да се реагира,най-много да го уцеля пак ребром
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за морска карта за Humminbird

      Мислили ли сте за един антенен сплитер, да не се занимавате с антенки и кабелченца, ми да вържете директно за голямата антена?



      http://www.milltechmarine.com/Comar-...ter_p_151.html

      Мисля че може да се направи за не чак толкова пари

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за морска карта за Humminbird

        Не всяка антена е АИС антена,като ни се падне лодка 73 набор и сечено,антената и е като рибарски ........такова.Сплитьра е колкото приемника,антенката е нищо работа като размер,а и не разчиташ на антената на лодката което е другото основно нещо.


        Запитване преди 2 дни - колко ще струва да докарате лодка от Ла Паз до Сан Диего,толкова и толкова дьлга,модел тоя и тоя,гориво толкова и толкова....................и брата пита А коя година е?А де,а какво остава да знам каква антена има,врьзките и как са,кьде е монтирана.................

        Но мьрси дет му викат,не им вярваме и това е.

        Края на месеца май ще караме един кютюк от тук до там,идваш ли?Мисли го,телефоните ни ги имаш.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за морска карта за Humminbird

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Не всяка антена е АИС антена,като ни се падне лодка 73 набор и сечено,антената и е като рибарски ........такова.Сплитьра е колкото приемника,антенката е нищо работа като размер,а и не разчиташ на антената на лодката което е другото основно нещо.


          Запитване преди 2 дни - колко ще струва да докарате лодка от Ла Паз до Сан Диего,толкова и толкова дьлга,модел тоя и тоя,гориво толкова и толкова....................и брата пита А коя година е?А де,а какво остава да знам каква антена има,врьзките и как са,кьде е монтирана.................

          Но мьрси дет му викат,не им вярваме и това е.
          Затова се пита патило Забравих, че тия коруби поддръжката им е...

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за морска карта за Humminbird

            А има ли софтуер, който да конвертира карта за Lowrance (не е на Navionics) във формат за Humminbird.
            LZ1AID

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X