Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планове за OFRM 5.80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Планове за OFRM 5.80

    Мисля че е време да се разделят шосейната и офроуд картите. Шосейната няма нужда от куп горски и полски пътища и пътеки, а офроуд картата няма нужда от 3D сгради, лайн асисти и др. глезотии, а има нужда от повече горски пътчета.

    Коментар


    • #32
      От: Планове за OFRM 5.80

      Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
      Мисля че е време да се разделят шосейната и офроуд картите. Шосейната няма нужда от куп горски и полски пътища и пътеки, а офроуд картата няма нужда от 3D сгради, лайн асисти и др. глезотии, а има нужда от повече горски пътчета.
      Поздравявам те!!! Напълно съм съгласен!!
      Аз преди няколко години предложих това на Събин в един e-mail, но се оказа, че емоционално са много тясно свързани с офроуд картата и тогава отказаха...
      Мисля си, че ако не го направят. то времето ще ги принуди... но - нека да видим....
      Още един път - много полезно би било!!!
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • #33
        От: Планове за OFRM 5.80

        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
        Поздравявам те!!! Напълно съм съгласен!!
        Аз преди няколко години предложих това на Събин в един e-mail, но се оказа, че емоционално са много тясно свързани с офроуд картата и тогава отказаха...
        Мисля си, че ако не го направят. то времето ще ги принуди... но - нека да видим....
        Още един път - много полезно би било!!!
        Аз също съм го предлагал и подкрепям идеята, като малко бих искал да я допълня - не само да са отделни, а да се разделят цялата информация на слоеве вътре, така всеки сам ще си избира какво да се показва и какво не...
        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

        Коментар


        • #34
          От: Планове за OFRM 5.80

          Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
          Мисля че е време да се разделят шосейната и офроуд картите. Шосейната няма нужда от куп горски и полски пътища и пътеки, а офроуд картата няма нужда от 3D сгради, лайн асисти и др. глезотии, а има нужда от повече горски пътчета.
          Че то от доста време ги има и в раделен варянт /или поне шосейната част/. Качвате си City варианта и няма да има "черно". Аз основно използвам горските пътища, но не ми пречи, че и асфалта го има. А и някак няма логика черния път да започва от нищото. Обикновено започват и свършват от някой асфалтов.

          Коментар


          • #35
            От: Планове за OFRM 5.80

            Напълно съм съгласен с колегата, аз като ходя на риба и на лов, как да стигна до черния път. После като излезна от гората как да се орентирам къде съм, то ще падне една смяна на карти ту едната ту другата.

            Коментар


            • #36
              От: Планове за OFRM 5.80

              Не съм предлагал в офроуд варианта да няма шосета, а да бъде олекотен откъм "глезотии" и "натоварен" с повече пътеки, информация за местността и т.н.. Аналогично шосейния вариант няма нужда от горски пътища, но за там явно има решение - сити варианта.

              Коментар


              • #37
                От: Планове за OFRM 5.80

                Моето мнение е, че картата си точно такава каквато трябва да бъде. Има достатъчно възможности всеки да си подбере и ползва това което му е необходимо. Които не иска 3Д може да го изключи, изолиниите също могат да се изключват, а и детайлността на картата може да се настройва. Нека всеки се запознае с възможностите на уреда и картата, а не да иска някой на някого все нещо да му го поднася "сдъвкано". Ако на някого му се струва че нещо му е "тежко" вероятно е дошло време да си смени техниката. Какво бихте казали, ако някой започне да мрънка, че на неговия "Правец 8" уиндоса не върви а той си иска олекотена версия ))) и е крайно време да се направи версия без глезотийки като цвят и графика и други подобни ))))

                Коментар


                • #38
                  От: Планове за OFRM 5.80

                  картата е още далеч от натоварена, че да се гони някакво разделение ... да стане 1 Гб и да не може да я скролваш от информация по нея, да я мислим тогава
                  Бих приветствал някакво разделение само от гледна точка на това, че сега един и същи екип се занимава с шосейната и офроуд частта и като че ли акцента и повечето работа сега са съсредоточени в шосейната част. Ако има разделение и на екипите и се задълбае по сериозно в офроуда ... и той е като отделна карта, която може да се пуска върху шосейната ...
                  Ама това е вече друга концепция.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Планове за OFRM 5.80

                    Първоначално публикуван от dido_nm Преглед на мнение
                    Моето мнение е, че картата си точно такава каквато трябва да бъде. Има достатъчно възможности всеки да си подбере и ползва това което му е необходимо. Които не иска 3Д може да го изключи, изолиниите също могат да се изключват, а и детайлността на картата може да се настройва. Нека всеки се запознае с възможностите на уреда и картата, а не да иска някой на някого все нещо да му го поднася "сдъвкано". Ако на някого му се струва че нещо му е "тежко" вероятно е дошло време да си смени техниката. Какво бихте казали, ако някой започне да мрънка, че на неговия "Правец 8" уиндоса не върви а той си иска олекотена версия ))) и е крайно време да се направи версия без глезотийки като цвят и графика и други подобни ))))
                    Аз мисля по същия начин. Картата е точно това,което трябва да бъде и върши работа във всички случаи,без значение дали ползващият я е пеша или с каквото и да е превозно средство.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Планове за OFRM 5.80

                      Добър ден!
                      Поздрави за изключителната карта която сте създали и постоянното обновяване на данни.
                      Аз от години ползвам вашата навигационна карта и съм много доволен.

                      НО
                      има малко изкючения като например няма доста блокове , които са създадени от доста години.
                      Напримиер в София.
                      В кв. ''св. Тройца'' блок 304 който е създаден поне от 3-4 години не фигурира в нито един ъпдейт, Във всички части на Люлин пак има доста пропуски от блокове, които в издателството на ''datamap'' ги има. В манастирски ливади, Младост, Левски Г, Западен парк, Надежда, Хаджи Димитър и още доста квартали на София.
                      Моля ако е възможно да се направи справка на всички липсващи блокове защото те наистина са много и фигурират в големия град от доста години!!!
                      Ще се радвам ако отразите моята препоръка, предполагам ще улесните в пъти, не само мен! Но и доста Ваши редовни клиенти, които тайно се надяват в новата версия да видят попълнението което не са намирали никога преди.
                      Благодаря ви предварително, ще очаквам вашата професионална подкрепа!
                      Последно редактирано от Валери Недялков; 03-03-12, 08:11.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Планове за OFRM 5.80

                        Кога се очаква да излезе новата версия?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Планове за OFRM 5.80

                          С риск да съм нахален. Как върви прогреса по новата версия на картата? Какво да очакваме като нововъведения и обновления?
                          Кога горе долу се очаква да бъде готова?
                          Истината е някъде там...

                          LZ2-009

                          Коментар


                          • #43
                            От: Планове за OFRM 5.80

                            Първоначално публикуван от VoodooServ Преглед на мнение
                            С риск да съм нахален. Как върви прогреса по новата версия на картата? Какво да очакваме като нововъведения и обновления?
                            Кога горе долу се очаква да бъде готова?
                            В първи пост на темата е казано какви са плановете за новата версия 5,80. По принцип картата в годината има четири обновявания (източник: http://maps.karta.bg/news/130.html), значи в случая края на март, по-скоро началото на април (така де за великден). Поради ред обясними и основателни причини, създателите на картата не отговарят на подобни въпроси.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Планове за OFRM 5.80

                              Здравейте!Може ли POI иконите да са с размери 44/44? На 3490 са такива,и при включване на OFRM става една шарения големи, малки ,циклопи,спид камери! Ще е добре ако може да се направи нещо по въпроса.Привет!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Планове за OFRM 5.80

                                Здравеите , дали е възможно, в очакванат а за всички версия, да добавите блок номер 188 ? Става въпрос за адрес Гр.Варна, Квартал Чаика, блок 188. Липсва на всички версий. Благодаря предварително.
                                Последно редактирано от Pacific; 15-03-12, 15:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X