Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

    Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
    Това са кодовете на маслата,щом нямаш куадра драйв,не купуваш фрикционният адитив само.
    к05016796еа-масло раздатъчна кутия - 2 литра
    к05103522еа-фрикционен адитив
    к05103526еа-диф.масло 75w140 синтетично - 4 литра
    к04295875ас-гарнитура картер АСК
    к05103531еа-масло АTF+4 - 2 литра
    к52118789-филтър АСК
    Информацията по-горе е от една по-стара тема за профилактика на този модел - не е в систематизираната информация, т.е. с малко желание и търсене е достъпна и за колегата.

    Информация - подробна има и за другите масла, но не ми се търси.

    Успех!

    Коментар


    • #17
      До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

      Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
      Информацията по-горе е от една по-стара тема за профилактика на този модел - не е в систематизираната информация, т.е. с малко желание и търсене е достъпна и за колегата.

      Информация - подробна има и за другите масла, но не ми се търси.

      Успех!
      Е най на края се намери някой , който да каже на човека какво и колко точно да сипе.
      Специални поздрави!!! /за Stuntman_Mike /

      П.П. Докато човека набере 50 публикации или се "рови с търсачката", може и да избучи я скоростна кутия , я диф или раздатка или по-лошото - да налюска неправилини течности и после да си троши главата.

      Да ти е честита машината и със здраве да си я караш!
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #18
        До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

        Честито за машинката и много безавариини км.
        Mitsubishi Outlander

        Коментар


        • #19
          До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

          Казаха въпроси тук да задавам за профилактика на Гранд Чероки 3.1 WJ.
          Разбрах вече какви масла трябват, но искам да питам и за паричките.
          Отивам в БС и там ми ги сменят или ги купувам само от тях и ги сменям другаде?
          И колко ще струва горе-долу?
          Или пък купувам заместители? Ама какви? И какви са плюсовете и минусите.
          [B][COLOR=red][/COLOR][/B]
          [B][COLOR=#ff0000]За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо![/COLOR][/B]

          Коментар


          • #20
            До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

            Първоначално публикуван от kratuna_zelena Преглед на мнение
            Казаха въпроси тук да задавам за профилактика на Гранд Чероки 3.1 WJ.
            Разбрах вече какви масла трябват, но искам да питам и за паричките.
            Отивам в БС и там ми ги сменят или ги купувам само от тях и ги сменям другаде?
            И колко ще струва горе-долу?
            Или пък купувам заместители? Ама какви? И какви са плюсовете и минусите.
            За парички: най-добре им намери телефона и ги питай директно, че с тези плаващи/падащи курсове цените могат да ги преизчисляват и всеки ден

            С заместители не се занимавай. За всички агрегати, може би с исключение на мотора, тези коли са претенциозни към течностите....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

              Първоначално публикуван от kratuna_zelena Преглед на мнение
              Казаха въпроси тук да задавам за профилактика на Гранд Чероки 3.1 WJ.
              Разбрах вече какви масла трябват, но искам да питам и за паричките.
              Отивам в БС и там ми ги сменят или ги купувам само от тях и ги сменям другаде?
              И колко ще струва горе-долу?
              Или пък купувам заместители? Ама какви? И какви са плюсовете и минусите.
              Сменете ги там.

              Коментар


              • #22
                До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                не мога да намеря една тема,дето някой беше казал,че всички ГРАНД ЧЕРОКИТА имали 3 ел.100% блокажи,някой друг пък беше казал че тези които нямали раздатка 242 quadra-drive ,за нищо не ставали. Този Гранд 3,1 TD ,какво има?

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                  колеги ас си купих преди два дни гранд чероки с мотор 3.1дизел и незнам нищо за този джип ако може някои да ми сподели например какъв разход ви дава ще съм благодарен

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                    Първоначално публикуван от sashovidinov Преглед на мнение
                    колеги ас си купих преди два дни гранд чероки с мотор 3.1дизел и незнам нищо за този джип ако може някои да ми сподели например какъв разход ви дава ще съм благодарен
                    Ето моя разход от началото на годината: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/433724.html

                    Почнах да водя тая статистика, щото никой не ми вярваше, че тоя Жип не е чак толкова лаком, колкото се говори.

                    Ако всичко му е наред, трябва да харчи около 8-9 л. на дълъг път и максимум 12-13 л. в града (но си зависи и от града де). Зимата малко повече. Но повтарям - ако всичко му е наред - иначе си гори кат ламя.
                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                      mersi za info ama tozi mi pokazva nyakavi si 17.7 na bord kom v grad dobri4 no imam mnoo golemi gumi da ne bi da e ot tova daite savet


                      Бележка на модератор: Моля, пишете на кирилица!

                      Мнението Ви, би следвало да изглежда така:

                      Мерси за инфото, ама този ми показва някави си 17.7 на борд компютър в град Добрич, но имам много големи гуми, да не би да е от това, дайте съвет.
                      Последно редактирано от nickbochev; 25-04-11, 02:21. Причина: "превод" от латиница

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                        Първоначално публикуван от sashovidinov Преглед на мнение
                        mersi za info ama tozi mi pokazva nyakavi si 17.7 na bord kom v grad dobri4 no imam mnoo golemi gumi da ne bi da e ot tova daite savet


                        Бележка на модератор: Моля, пишете на кирилица!

                        Мнението Ви, би следвало да изглежда така:

                        Мерси за инфото, ама този ми показва някави си 17.7 на борд компютър в град Добрич, но имам много големи гуми, да не би да е от това, дайте съвет.
                        Ако гумите са по-големи от размер ,с който автомобила излиза от завода/235;65;17/не е чудно че гори.Не съм сигурен в 17,май 3.1 излиза и с 16.Провери! И пиши колко е твоят размер,че така нищо не е ясно...
                        Grand Cherokee 2.7crd Limited

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                          Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                          Ако гумите са по-големи от размер ,с който автомобила излиза от завода/235;65;17/не е чудно че гори. ...
                          Дали гори или заради по-големите гуми километражът показва по-малък пробег от действително изминатия, поради което сметката за разхода е невярна ако не се направи корекция?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                            Колеги здравейте.
                            Имам Jeep Grand cheroki limited 3.1 TDI .
                            Докато карах Джипа почна да титка и на компютъра исписа : LAVAVETRO INSUFFIC.
                            Някои може ли да ми каже какво означава това.
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                              Нямам такъв джип, но ми отне 30 секунди да разбера какво ти пише в google!
                              една добра и една лоша новина.
                              Лоша: Доста гаден проблем, случва се ако не си напълниш казанчето и останеш без течност!!!!!!
                              Добра: За чистачки.
                              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                              тел. 0897818449

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                                Първоначално публикуван от jika94 Преглед на мнение
                                Колеги здравейте.
                                Имам Jeep Grand cheroki limited 3.1 TDI .
                                Докато карах Джипа почна да титка и на компютъра исписа : LAVAVETRO INSUFFIC.
                                Някои може ли да ми каже какво означава това.
                                Благодаря предварително.
                                Защо не си смениш езика на БК,очевидно с италиянския не си на ти?!
                                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X