Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

    Май само аз ти вярвам .
    GRAND CHEROKEE 3.1 TD -1999
    YAMAHA R1 -1999

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

      Първоначално публикуван от sashovidinov Преглед на мнение
      колеги ас си купих преди два дни гранд чероки с мотор 3.1дизел и незнам нищо за този джип ако може някои да ми сподели например какъв разход ви дава ще съм благодарен
      Моят онзи ден го засякох пълен пълен 11.8 среден като 250км градско и 250 извън. По-висок е защото виското ми е допълвано със силикон и е постоянно полузацепено.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
      Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
      Audi Q7 3.0 TDi 08
      Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

      Коментар


      • #33
        От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

        Аз съм ги закотвил 13.4 - 13.6 градско при всякакво настъпване на газта и към 11.0/ 100 извънградско... Не се сещам какво повече да направя (освен да го сменя) че да го смъкна още.
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
          Аз съм ги закотвил 13.4 - 13.6 градско при всякакво настъпване на газта и към 11.0/ 100 извънградско... Не се сещам какво повече да направя (освен да го сменя) че да го смъкна още.
          Хич не се и опитвай да го скопяваш - това няма вече да бъде JEEP, или по- точно - фасадата ще е JEEP , но няма да има качествата на JEEP .И твоят и моят не са от "дефектните" , където харчат по 8-9 литра/100км. Този разход - 8-9л. се постига с стискане на горивото , внимателно каране -до 80-90км./ч, внимателно натискане на педала на газта и спирачката , силно съобразяване с трафика ( обикновените коли са по-бързи от теб)- с две думи мъка за да икономисаш някой друг литър. Сменяй маслата , филтрите, гледай налягането в гумите и газ - не прави дребни сметки за гориво - ти си собственик на JEEP.

          Коментар


          • #35
            От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

            Надявам се не си ме разбрал погрешно, че се стремя с всички сили да го смъкна тоя разход... Просто не мога да си обясня как Carburretor успява да направи 8- 9 разход на тоя Jeep?!?! Защото дори и със внимателно каране и стискане и съобразяване с трафика, ако не е с идеалните настройки тоя Джип (демек току що излязъл от фабриката, даже пак не е сигурно) не може да е с толкова нисък разход. Но все пак ще се радвам ако настигна разхода на Carburretor.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
              Надявам се не си ме разбрал погрешно, че се стремя с всички сили да го смъкна тоя разход... Просто не мога да си обясня как Carburretor успява да направи 8- 9 разход на тоя Jeep?!?! Защото дори и със внимателно каране и стискане и съобразяване с трафика, ако не е с идеалните настройки тоя Джип (демек току що излязъл от фабриката, даже пак не е сигурно) не може да е с толкова нисък разход. Но все пак ще се радвам ако настигна разхода на Carburretor.
              Не, не , съвсем не съм те разбрал погрешно. Този джип консумира толкова. Не случайно в заводските характеристики не се намират данни за разхода на този двигател. Особено в София пък , където трафика е ужасяващ, с всичките светофари и светофарчета, легнали полицаи, и огромни задръствания , по-малък разход от 13 - 13.5л. е невъзможно да получиш. Опитай се да минеш по бул. България в час пик , да тръгнеш по Несторов или по Житница, или по Цариградско към Центъра и въобще на където и да тръгнеш в натоварения трафик не можеш да постигнеш минималния разход. Опитите да намалиш разхода с доработки единствено ще те доведат до компрометиране работата на мотора - а после ремонта излиза скъпо.

              Ако все пак настояваш да видиш разход 8.5 - 9л. сложи една съчма на ЕГР-а така , че да запушиш вакуума. Е няма да имаш кикдаун , ще се ускоряваш като костенурка, ще побъркаш скоростната кутия, дори не можеш да разчиташ на тези 140 коня да те измъкнат от усложнена ситуация ,но ще си с разход извън града - 8.4 - 8.5л.!

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                тоя клапан не работи ли само при обороти на празен ход?? да превърта изгорелите газове пак с цел по-малко отделяне на CO2... или бъркам?

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                  Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                  тоя клапан не работи ли само при обороти на празен ход?? да превърта изгорелите газове пак с цел по-малко отделяне на CO2... или бъркам?
                  Той работи винаги , над определена температура. Но каква връзка има с АСК не мога да ти кажа. Знам само , че колата ми нямаше кикдаун , движише се , и за пръв път видях на трип компютъра 8.4 литра разход - от Перник до София ,а и в града стигна до 10.2л. , ама това не беше истинският ми джип - беше си обикновенно превозно средство.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                    тук е обяснено точно кво прави
                    http://ww2.justanswer.com/uploads/ca..._1984-1998.pdf

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                      Аз лично си затапих ЕГР с пластина и си имам кикдаун и ми се струва, че върви повече от преди. По борд комп ми показва разход 12,8. Реалния е 11,8. Зареждам в собствената си база и съм 500% сигурен. Гумите ми са 255/55 18 и са на 2,5 атм. И не малката подробност, че е с чип. Този разход ми го дава като Неделя тръгвам от Плевен за Русе, там съм 3 дни и след това Четвъртък обратно за Плевен. Поради наличието на чип, може би ,круйз нямам (постоянно придърпва когато е включен) и скоростта с която карам е 100-120 км/ч.
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
                      Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
                      Audi Q7 3.0 TDi 08
                      Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

                      Коментар


                      • #41
                        От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                        И очевидно пак ги няма числата 8- 9/100 като при Carburretor. Как става така... Не че не му вярвам, но наистина с тоя стар двигател и тая тежест, 5 цилиндъра незнам как го постига, вярно ремонт на скорости, пипане на помпата... Само за чип се замислям, защото джипа тръгва още повече и сваля леко разхода, но нз дали няма да повреди нещо друго по ел. схема. За двигателя не се притеснявам, защото е корав и охлажда добре, пък и друг хора са изпитали чипа върху 3.1 и са доволни.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #42
                          От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                          Момчета споделям само инфо имам виждане варху тези 3.1тд от един месец сменил съм масла филтри и изчистих датчика дето е на колектора . Дестинация София Червен бряг село Реселец и обратно 275км начало кв. Свобода пълен до повращане на нафтицата и нулиран и при финала също пълен до повръщане точно 22.3 л. което е 8.1 /100 . Разбира се карам леко и не го юркам 110km/h . Разберете не се заяждам просто споделям и другото което двигателя работи малко по шумно от други такива незнам дали не е от настроиките на помпата . Дано съм полезен
                          GRAND CHEROKEE 3.1 TD -1999
                          YAMAHA R1 -1999

                          Коментар


                          • #43
                            От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                            Не, не , съвсем не съм те разбрал погрешно. Този джип консумира толкова. Не случайно в заводските характеристики не се намират данни за разхода на този двигател. Особено в София пък , където трафика е ужасяващ, с всичките светофари и светофарчета, легнали полицаи, и огромни задръствания , по-малък разход от 13 - 13.5л. е невъзможно да получиш. Опитай се да минеш по бул. България в час пик , да тръгнеш по Несторов или по Житница, или по Цариградско към Центъра и въобще на където и да тръгнеш в натоварения трафик не можеш да постигнеш минималния разход. Опитите да намалиш разхода с доработки единствено ще те доведат до компрометиране работата на мотора - а после ремонта излиза скъпо.

                            Ако все пак настояваш да видиш разход 8.5 - 9л. сложи една съчма на ЕГР-а така , че да запушиш вакуума. Е няма да имаш кикдаун , ще се ускоряваш като костенурка, ще побъркаш скоростната кутия, дори не можеш да разчиташ на тези 140 коня да те измъкнат от усложнена ситуация ,но ще си с разход извън града - 8.4 - 8.5л.!
                            Съчмата на вакуума или затапването на ЕГР-клапана по никъкъв начин не влияе негативно на мотора или пък скоростите.Още повече че при тази кола модула за управление,не може да разбере че клапана не работи.ЕГР клапана е само и единствено за екология,но ако остане отворен,тогава например ще ускоряваш като костенурка,а може и да не палиш.
                            grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                              Първоначално публикуван от bobirobsan Преглед на мнение
                              Момчета споделям само инфо имам виждане варху тези 3.1тд от един месец сменил съм масла филтри и изчистих датчика дето е на колектора . Дестинация София Червен бряг село Реселец и обратно 275км начало кв. Свобода пълен до повращане на нафтицата и нулиран и при финала също пълен до повръщане точно 22.3 л. което е 8.1 /100 . Разбира се карам леко и не го юркам 110km/h . Разберете не се заяждам просто споделям и другото което двигателя работи малко по шумно от други такива незнам дали не е от настроиките на помпата . Дано съм полезен
                              ами възможно е. Моят има среден разход 11.8 с чип. Ако извънградско гори 8 градско трябва да гори към 14. Все пак доста го зоря в града. Тежичък е пък и с чипа е много чувствителен педала на газта.

                              Като гледам профила на колегата Carburretor средният му разход е 11,2
                              Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
                              Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
                              Audi Q7 3.0 TDi 08
                              Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

                              Коментар


                              • #45
                                От: Jeep Grand Cherokee 3.1 TD

                                Първоначално публикуван от robi Преглед на мнение
                                Съчмата на вакуума или затапването на ЕГР-клапана по никъкъв начин не влияе негативно на мотора или пък скоростите.Още повече че при тази кола модула за управление,не може да разбере че клапана не работи.ЕГР клапана е само и единствено за екология,но ако остане отворен,тогава например ще ускоряваш като костенурка,а може и да не палиш.
                                И аз нямам обяснение , но беше факт - никога не съм виждал на джипа показание на компютъра 8.4л. Не може да остане отворен , след като си сложил съчма , и като я премахнеш веднага да има разлика. ЕГР се задейства от вакуума , но се командва от температурата на двигателя. Достигната ли е температурата , ЕГР-а се отваря и част от отработените газове се връщат за доизгаряне - това е.

                                И още не ми е ясно -как така със съчма нямах кикдаун , тромаво работеше колата, а като я махнах -всичко си дойде на място? Започвам да си мисля , че величината на вакуума побърква АСК.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X